Pažintinis lietuviškų eurų monetų rinkinys – ir dovanai, ir numizmato kolekcijai

SEB banke per pirmą gruodžio savaitę, kai buvo pradėta pažintinių lietuviškų eurų monetų rinkinių prekyba, iš viso parduota trečdalis banko užsakyto kiekio – beveik 63 tūkstančiai. Ne vienas rinkinį įsigijęs pirkėjas prisipažino, kad tai bus kalėdinė dovana arba priemonė, padėsianti atokiau gyvenančius artimuosius supažindinti su būsima šalies valiuta.

„Įdomu tai, kad absoliuti dauguma gyventojų, dar neprasidėjus pažintinių rinkinių prekybai, teigė, jog jų įsigyti neketina. Tačiau paskelbus, kad jau galima įsigyti pirmųjų lietuviškų eurų monetų, gyventojų susidomėjimas išaugo keleriopai“, − sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius. SEB banko užsakymu lapkričio mėnesį atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa (atliko bendrovė Socialinės informacijos centras) parodė, kad pažintinį lietuviškų euro monetų rinkinį ketina įsigyti 5 proc. lietuvių.
„Mūsų duomenimis, pažintiniais rinkiniais domimasi ir didmiesčiuose, ir mažesniuose miestuose. Neabejotinai bent po kelis jų įsigyja ir smulkieji prekybininkai, nes tai alternatyva mažoms įmonėms ruošiantis sausio pradžiai, kai grąžą pirkėjams jau bus privaloma atiduoti eurais“, − sako V. Doveika.
Be to, jo teigimu, kaip ir Latvijoje bei Estijoje, taip ir Lietuvoje pažintinių rinkinių prekybos metu banko skyriuose Vilniuje lankėsi ir pirmųjų lietuviškų eurų monetų pirko svečiai iš užsienio.
„Tikėtina, kad užsieniečiai rinkinius pirko norėdami papildyti savo monetų kolekcijas arba juos parduoti kitiems monetomis besidomintiems žmonėms. Pavyzdžiui, vienoje populiariausių pasaulyje elektroninės prekybos svetainių jau praėjusią savaitę buvo galima rasti parduodamų lietuviškų eurų monetų. Taigi tikėtina, kad jos jau pasklido ir už Lietuvos ribų“, − sako V. Doveika.
Pažintinio lietuviškų eurų monetų rinkinio vertė yra 11,59 euro arba 40 litų. Jį sudaro 23 visų nominalų eurų monetos. Primenama, kad iki 2015 m. sausio 1 d. jomis prekybos vietose atsiskaityti negalima.
SEB bankas iš viso planuoja parduoti 200 tūkst. lietuviškų eurų monetų rinkinių. Pavyzdžiui, SEB Latvijoje 2013 metų gruodį, prieš įvedant eurą šioje šalyje, pardavė apie 150 tūkst. pažintinių latviškų euro monetų rinkinių (vieno rinkinio vertė buvo 14,23 euro arba 10 latų).
pranešimą paskelbė: Justina Vaitkevičiūtė
vrp hill+knowlton strategies <- Grįžti į atgal