Pajamas slėpusioms statybų bendrovėms VMI papildomai paskaičiavo 0,6 mln. litų

Statybų bendrovių pažeidimus mokesčių inspektoriai narplioja tarsi suraizgytą siūlų kamuolį – „timptelėjus“ vieną įmonę paaiškėja ir susijusių įmonių pažeidimai - pardavus pastatytus namų kompleksus „pamirštas“ laiku deklaruoti pardavimo PVM; žemės sklypai statyboms įsigyjami beveik dešimt kartų mažesnėmis nei rinkos kainomis, sudarant galimybę kitiems išvengti mokesčių.

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad įsibėgėjus projektui „Atsakinga statyba“ ir nustačius mokesčių įstatymų pažeidimus, sankcijų sulaukė trys Kauno įmonės. Jos, parduodamos nekilnojamąjį turtą, nuslėpė beveik 2 mln. litų pajamų, nedeklaravo pardavimo PVM ir dėl to privalės į biudžetą papildomai sumokėti 600 tūkst. litų.
Į inspektorių akiratį pakliuvo Palangoje poilsio namus ir butus stačiusi Kauno bendrovė, nuslėpusi beveik 900 tūkst. litų pardavimo pajamų. Patikrinimo metu paaiškėjo, kad ši statybų bendrovė laiku PVM nedeklaravo pardavusi butus beveik už pusę milijono litų. Taip pat ši bendrovė PVM nedeklaravo ir savo akcininkės sūnaus bendrovei pardavusi mažaaukščių gyvenamųjų namų paskirties milijoninės vertės žemės sklypą Palangoje.
Pro Kauno AVMI specialistų akis nepraslydo tai, kad minėtus butų ir sklypo pardavimo sandorius bendrovė vykdė ir pelną per pusę dalijosi kartu su kita kauniečių bendrove. Patikrinus ir šią bendrovę paaiškėjo, kad ji nedeklaravo ne tik milijoninės vertės sklypo pardavimo PVM, bet taip pat elgėsi parduodama ir kitą pastatytą nekilnojamąjį turtą Palangoje. Iš viso ši bendrovė nedeklaravo beveik 320 tūkst. litų pajamų.
„Abejoms bendrovėms buvo leista ištaisyti trūkumus ir pateikti papildomas deklaracijas, tačiau pirmoji įmonė ir toliau lieka inspektorių akiratyje. Kauno rajone blokuotų ir vienbučių gyvenamųjų namų kvartalą statanti bendrovė mokestinio tyrimo metu yra nurodžiusi, jog sklypą statyboms įsigijo iš gyventojų už 15 tūkst. litų, kai reali vidutinė rinkos vertė per 140 tūkst. litų, t.y. sklypas įsigytas 9,5 karto mažesne, nei vidutinė rinkos vertė. Kyla pagrįstų įtarimų, kad įmonė „padėjo“ gyventojams išvengti mokesčių, dokumentuose nurodant mažesnę sklypo kainą.“, – teigia VMI Kontrolės departamento Operatyvios kontrolės organizavimo skyriaus vedėjas, projekto „Atsakinga statyba“ vadovas Rolandas Puncevičius.
Trečioji Kauno statybų bendrovė dėl nustatytų PVM deklaracijų pildymo trūkumų ir dėl to, jog vengė laiku deklaruoti beveik 370 tūkst. litų avanso, papildomai į biudžetą turės sumokėti beveik 117 tūkst. litų PVM ir pelno mokesčių. Iš viso ši bendrovė nedeklaravo per 0,5 mln. litų pajamų.
Projekto metu pasitvirtino ankstesnioji VMI praktika, kad ne tik statytojai, bet ir prekių tiekėjai bei paslaugų teikėjai vengia apskaityti dalį gaunamų pajamų, pavyzdžiui, viena Vilniaus įmonė, atlikusi statybos techninės priežiūros paslaugas nedeklaravo per 150 tūkst. Lt pajamų ir susijusių mokesčių.
„Projekto metu jau patikrintos 56 bendrovės. Papildomai nustatyta 4,1 mln. Lt pardavimo pajamų, į biudžetą papildomai paskaičiuota 1,2 mln. Lt mokesčių ir mokestinis nuostolis sumažintas 91 tūkst. Lt“, - sako R.Puncevičius akcentuodamas, kad stebėsena ir kontrolės veiksmai neapsiribos tik šių metų laikotarpiu, projektas yra tęstinis, todėl statybos sektorius VMI akiratyje išliks ir kitąmet.
VMI primena, kad apie įvairius statybų sektoriuje pastebėtus mokestinius pažeidimus (neapskaitomas pajamas, mokamus „vokelius“ ir pan.) pranešti galima VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba pasinaudojus programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, taip pat užėjus į apskrities mokesčių inspekciją bei jos teritorinius padalinius.

VMI<- Grįžti į atgal