Nacionalinį euro testą sprendė 23 tūkst. šalies moksleivių

Spalio pabaigoje Lietuvos mokyklose baigėsi penkias dienas trukęs pirmasis moksleiviams skirtos programos „Euro lyga“ etapas. Jo metu Lietuvos mokiniai sprendė nacionalinį euro testą. Švietimo ir mokslo bei Finansų ministerijų organizuotame konkurse pasitikrinti savo žinias apie būsimą Lietuvos valiutą panoro beveik 23 tūkst. jaunųjų šalies piliečių.

Nepadaryti nė menkiausios klaidos atsakinėjant į 32 su euru susijusius klausimus pavyko 23 moksleiviams. Tam, kad būtų išvengta galimo sukčiavimo, trys dešimtys klausimų moksleiviams pakliūdavo atsitiktine tvarka iš duomenų bazėje esančių 810 – testas kiekvienam jų kaskart buvo skirtingas. Geriausiai nacionaliniame euro teste pasirodė Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos mokinė Austė Zakaraitė, teisingai atsakiusi į visus testo klausimus per rekordiškai trumpą laiką – vos per 4 min. 15 s. Mergina nacionaliniame euro teste surinko 100 proc. Dar 22 mokiniai taip pat gavo šimtukus, o virš 70 proc. už teisingus atsakymus surinko 1348 mokinių 5-8 klasių grupėje bei 1413 mokinių 9-12 klasių grupėje.
Geriausiai pirmajame etape pasirodžiusios mokyklos pateks į antrąjį etapą. Kiekvienoje Lietuvos apskrityje bus išrinkta po penkias mokyklas, kurių mokiniai gavo didžiausią aukštų balų skaičių – apie dalyvavimą sekančiame etape mokyklos bus informuotos asmeniškai pirmosios lapkričio savaitės metu.
Mokykla pati nuspręs, kurie mokiniai sudarys jai atstovaujančią komandą iš penkių asmenų, dalyvausiančių su euru susijusiame protmūšio žaidime. Komandos nariai gali mokytis skirtingose klasėse (pagal amžiaus grupes 5–8 kl. bei 9–12 kl.), tačiau būtinai – toje pačioje mokykloje ar gimnazijoje.
Antrojo etapo metu, gruodžio 13 d. vyksiančio apskričių centruose (viso – 10 jų), moksleiviai dalyvaus protmūšiuose. Jiems bus pateikiami su būsimąja valiuta susiję klausimai, į kuriuos jie turės atsakyti per tam tikrą laiką, prieš tai pasitarus su komandos nariais. Komandos varžysis dviejose amžiaus grupėse: 5–8 klasių ir 9–12 klasių. Protmūšio klausimai bus atitinkami, atsižvelgiant į asmens amžių. Iš viso antrajame etape dalyvaus 100 komandų abejose amžiaus grupėse.
Į trečiąjį „Euro lygos“ etapą pateks po 10 geriausių šalies mokyklų komandų iš abiejų amžiaus grupių. Nacionalinis finalas numatytas Vilniuje sausio 27 d.
Nacionalinį konkursą „Euro lyga“ inicijavo Finansų bei Švietimo ir mokslo ministerijos, norėdamos paskatinti moksleivius domėtis euro įvedimu Lietuvoje bei supažindinti su praktiniais šio proceso aspektais. Konkurse dalyvaujantys mokiniai gali ne tik pasitikrinti savo žinias apie būsimą Lietuvos valiutą, bet ir laimėti įvairiausių prizų – pradedant euro simbolika papuoštais suvenyrais, diplomais ir baigiant MP3 grotuvais, elektroninėmis skaityklėmis, multifukciniais žaidimų stalais mokykloms.

Birutė Stanevičienė<- Grįžti į atgal