Pinigai, mokesčiai

2014 m. vasario 4 d.
Galvijų augintojams už 2013 kalendorinius metus bus skiriama nacionalinė parama ne tik už bulius (atsietoji specialioji išmoka), bet ir atrasta lėšų skirti paramą atsietoms skerdimo bei ekstensyvinimo išmokoms. Būtent pastarųjų išmokų galvijų augintojai už 2012 m. negavo.
2014 m. vasario 3 d.
Nors bendri Lietuvos ekonomikos rodikliai praėjusiais metais gerėjo, finansinių ir socialinių rodiklių atotrūkis tarp šalies savivaldybių išlieka akivaizdus. Didžiausi skirtumai fiksuojami lyginant gyventojų pajamas, pensijas ir komunalinių paslaugų tarifus.
2014 m. sausio 30 d.
Praėjusiais metais 128,5 tūkst. darbo netekusių gyventojų buvo mokamos nedarbo socialinio draudimo išmokos. Tai yra apie 10 proc. visų apdraustųjų skaičiaus.
2014 m. sausio 30 d.
Nuo vasario mėnesio gyventojai už elektros energiją, suvartotą per sausio mėnesį, jau turi atsiskaityti naujomis sumažėjusiomis 2014 m. kainomis. Dauguma (71 proc.) buitinių elektros vartotojų šiuo metu atsiskaito pagal "Standartinį“ vienos laiko zonos tarifo planą - pagal jį nauja elektros energijos kaina sudaro 0,474 Lt/kWh.
2014 m. sausio 28 d.
Lietuvos Banko išduotą elektroninių pinigų įstaigos licenciją Nr. 1 turinti UAB "EVP International“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su kita elektroninių pinigų įstaiga UAB "Antigravity Payment Systems“. Šia sutartimi susiejamos "Paysera“ (Mokėjimai.lt) ir "Mokipay“ elektronines pinigines aptarnaujančios sistemos.
2014 m. sausio 27 d.
2014 m. vasario 14 d. organizuojama ketvirtoji kasmetinė konferencija "Energetinio efektyvumo sprendimai - kelias verslo konkurencingumui“ - šiemet didžiausias akcentas teikiamas inovatyviems sprendimams, leidžiantiems didinti verslo pajėgumus nedidinant energijos sąnaudų. Ekspertai iš Lietuvos ir užsienio dalysis sukaupta patirtimi ir praktika.
2014 m. sausio 27 d.
Lietuvos paštas skaičiuoja, kad 2013 metais iš užsienio šalių į Lietuvą buvo atsiųsta 34 proc. daugiau pinigų perlaidų nei 2012-aisiais. 26 proc. augo ir iš Lietuvos išsiunčiamų pinigų perlaidų skaičius.
2014 m. sausio 24 d.
Sausio 16 d.posėdyje Viešojo valdybos tobulinimo komisija pritarė Ūkio ministerijos siūlymams atsisakyti perteklinių ir supaprastinti dalies licencijų išdavimą ir siūlo šį klausimą svarstyti Vyriausybei.
2014 m. sausio 24 d.
2014 m. sausio 24 d. Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI) informuoja, kad kartu su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato pareigūnais apsilankę Elektrėnų savivaldybėje, Lazdėnų kaime, įsikūrusioje ūkininko sodyboje rado 1000 litrų, kaip spėjama, iš trečiųjų šalių, dyzelinių degalų ir cigarečių su trečiųjų šalių banderolėmis.
2014 m. sausio 24 d.
Ūkio ministerija ragina projektų vykdytojus, įgyvendinančius viešosios paskirties pastatų renovacijos projektus pagal Europos Sąjungos (ES) paramos priemonę "Viešosios paskirties pastatų renovavimas nacionaliniu lygiu“, kreiptis dėl papildomo finansavimo skyrimo.
2014 m. sausio 23 d.
Nuo sausio 20 d. iki vasario 20 d. Valstybinis studijų fondas (Fondas) priims išeivijos ir lietuvių kilmės vaikų, vaikaičių, provaikaičių, studijuojančių Lietuvos aukštosiose mokyklose, prašymus valstybės paramai gauti 2014 m. pavasario semestrui.
2014 m. sausio 23 d.
2014 m. sausio 23 d., Vilnius. Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI) informuoja, kad nustatė statybos bendrovę, kuri, vykdydama statybos darbus viename iš populiariausių sostinės prekybos centrų, neapskaitė per 0,5 mln. Lt pajamų ir taip bandė išvengti prievolės sumokėti per 138 tūkst. Lt PVM.
2014 m. sausio 22 d.

Sausio 22 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikusi su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Robertu Dargiu aptarė ekonominę šalies padėtį, Lietuvos pasirengimą euro įvedimui, galimybes padidinti užsienio investicijas, kalbėjo, kaip sudaryti tinkamas sąlygas jaunimui dirbti Lietuvoje.

2014 m. sausio 21 d.
Kiekvienas fizinis asmuo, naudojęsis Lietuvos banko sprendimu uždarytos kredito unijos "Vilniaus taupomoji kasa“ paslaugomis, atgaus ne tik apdraustą indėlį, bet ir unijoje laikytą vieną privalomą 100 Lt dydžio pajų. 62 kredito unijas vienijanti Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU) nusprendė unijos pajininkams iš savo lėšų skirti per 800 tūkst. Lt kompensacijoms.
2014 m. sausio 21 d.
Du "Finastos“ valdomi investiciniai fondai sulaukė aukščiausio tarptautinio įvertinimo. Akcijų "Finasta“ Rusijos TOP20 subfondui ir obligacijų "Finasta“ besivystančios Europos obligacijų subfondui nepriklausoma reitingų agentūra MORNINGSTAR skyrė maksimalų penkių žvaigždučių reitingą. Dar du aktyviai valdomi "Finastos“ fondai turi keturias MORNINGSTAR žvaigždutes.