Pinigai, mokesčiai

2014 m. kovo 12 d.
Didžiausias visoje Danijoje grūdų bokštas, kuriame telpa 8 000 tonų grūdų - rimtas pasiekimas, kuriuo didžiuotis gali Danijos ir Lietuvos įmonė "Inter-Silo“. Šios kompanijos ekspertai grūdų bokštų montavimo srityje dirba jau beveik 14 metų. Jų projektai paplitę visoje Europoje, ypač Danijoje bei kitose Skandinavijos šalyse. Vien per 2013-uosius "Inter-Silo“ pastatė 116 grūdų sandėliavimo bokštų.
2014 m. kovo 10 d.
Kovo 7 d. Vyriausybėje atnaujintas valstybės finansų kontrolės ir institucijų priemonių planas kovai su šešėline ekonomika. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius taip pat supažindintas su 2013 m. pasiektais rezultatais kovoje su šešėline ekonomika.
2014 m. kovo 10 d.

REZOLIUCIJA

Verslas už euro įvedimą. Valdžia privalo dirbti efektyviau. Daugiau informacijos

Šiauliuose surengtame seminare "VERSLO PASIRENGIMAS EURO ĮVEDIMUI LIETUVOJE“ Šiauliuose aptarti verslo pasirengimo euro euro įvedimui aktualūs klausimai.

2014 m. kovo 7 d.
Kovo 5 dienos posėdyje Vyriausybė pritarė siūlymui 2014 metais finansuoti studijas per 4,6 tūkst. magistrantų ir daugiau nei pusei tūkstančio doktorantų. Beveik 10 proc. numatoma didinti valstybės finansavimą doktorantūrai, ypatingas dėmesys skiriamas biomedicinos, fiziniams ir technologijos mokslams.
2014 m. kovo 7 d.
2014 m. kovo 6 d., Vilnius. Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI) informuoja, kad kiekvienas Vilniaus apskrities gyventojas prisideda prie valstybės gerovės, kiekvieną kartą pareikalaudamas elektroninio kasos aparato kvito už įsigytą prekę ar suteiktą paslaugą.
2014 m. kovo 4 d.
2014-03-03 Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius priėmė Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos atstovus ir jos vadovą Christophą Klingeną. Susitikime pateiktos TVF misijos išvados ir rekomendacijos, aptarta Lietuvos ekonominė padėtis ir užsibrėžti tikslai.
2014 m. kovo 4 d.
Dėl neaiškaus teisinio reglamentavimo būdavo atvejų, kai žmonės, laikydami pinigus depozitinėse sąskaitose bankuose, kurie bankrutavo, prarado šias lėšas ir negavo draudimo išmokų. Teisingumo ministerija pateikė parengė įstatymų pataisas, kurios efektyviau apsaugos pinigines lėšas.
2014 m. kovo 3 d.

2013 m. kovo 1 d. Lietuvoje įsigaliojus Fizinių asmenų bankroto įstatymui per vienerius metus bankrutavo 141 fizinis asmuo, 56 proc. sudarė vyrai. Įmonių bankroto valdymo departamento prie Ūkio ministerijos duomenys rodo, kad daugiausiai bankrutuojama Klaipėdoje, Kaune, Vilniuje ir Panevėžyje.

2014 m. vasario 27 d.
Ūkio ministerijoje vykusiame susitikime su suinteresuotų institucijų atstovais, specialistais ir praktikais buvo diskutuota dėl bankroto administratoriaus atlyginimo ir kitų bankroto administravimo išlaidų nustatymo bei jų mokėjimo tvarkos. Šių diskusijų tikslas - ieškoti esamų problemų sprendimo būdų, kad bankroto procesas Lietuvoje taptų efektyvesnis.
2014 m. vasario 27 d.
Elektros skirstymo bendrovė AB LESTO praktiškai įvertino, kad savivaldybės, pakeitusios iki šiol gatvių apšvietimui naudojamas senas natrio lempas moderniais LED technologijos žibintais, galėtų sutaupyti maždaug 50 proc. gatvių apšvietimui naudojamos elektros energijos. Birštone vykdomas gatvių apšvietimo projektas atskleidžia, kad investicijos atsiperka daugmaž per 3.7 metų.
2014 m. vasario 26 d.
Klaipėdoje dirbantis advokatas Gediminas Žlioba - pirmasis šios profesijos atstovas Lietuvoje, kuris atlygį už paslaugas priima ne tik litais, bet ir virtualia valiuta bitkoinais.
2014 m. vasario 25 d.
Antradienis, vasario 25 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo keturioliktą kartą savaitraščio "Veidas" rengiamo konkurso "Metų vadovas" laureatų apdovanojimo ceremonijoje.
2014 m. vasario 24 d.
Reaguodama į š. m. vasario 24 d. Lietuvos laisvosios rinkos instituto pristatytus Lietuvos ekonomikos tyrimo rezultatus, Ūkio ministerija teikia faktus apie verslo ir investicinę aplinką Lietuvoje.
2014 m. vasario 24 d.
VšĮ "Investuok Lietuvoje“ pradeda viešai skelbti savo ekspertų parengtas analizes su užsienio investicijomis ir investicine aplinka susijusiais klausimais. Įstaigos interneto svetainėje vartotojai jau gali parsisiųsti pirmąją tokio tipo apžvalgą, analizuojančią tiesioginių užsienio investicijų srautus ir tendencijas Lietuvoje bei Centrinės ir Rytų Europos valstybėse.
2014 m. vasario 24 d.
Vasario 22 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Kaune, kur Prekybos, pramonės ir amatų rūmuose susitiko su šio miesto Verslo moterų tinklo atstovėmis.