Pinigai, mokesčiai

2014 m. balandžio 17 d.
Viešojo valdymo tobulinimo komisija, šiandienos posėdyje išnagrinėjusi ministerijų pateiktus pasiūlymus dėl mažų įstaigų, kuriose dirba iki 20 darbuotojų, teiks Vyriausybei konkrečius pasiūlymus dėl vykdomosios valdžios sistemoje veikiančių įstaigų skaičiaus sumažinimo, jungiant panašias funkcijas atliekančias įstaigas ir centralizuojant bendrųjų funkcijų atlikimą.
2014 m. balandžio 17 d.
Žemės ūkio ministro prof. Vigilijaus Juknos pavedimu Žemės ūkio ministerijos specialistų delegacija su Europos Komisijos pareigūnais Briuselyje derėjosi dėl ūkinės veiklos apribojimų sukeltų nuostolių atlyginimo afrikiniu kiaulių maru užkrėstos zonos kiaulių laikytojams. Po daug pastangų pareikalavusio ministerijos specialistų darbo Europos Komisija pritarė Lietuvos iniciatyvai ir numatė papildomą galimybę kiaulių laikytojams, patyrusiems ekonominių nuostolių dėl afrikinio kiaulių maro prevencin...
2014 m. balandžio 15 d.
Balandžio 15 d. Europos Parlamentas pritarė naujoms taisyklėms, kurios užtikrins, kad bankų problemos būtų sprendžiamos pačių bankų lėšomis, o ne mokesčių mokėtojų pinigais. Naujosios bankų pertvarkos ir indėlių iki 100 tūkst. eurų garantijų taisyklės stiprina ES bankų priežiūros sistemą ir bankų sąjungą.
2014 m. balandžio 10 d.
Per pirmąjį pusmetį "Snoro“ kreditoriams bus baigti išmokėti 934 milijonai litų
2014 m. balandžio 10 d.
Vyriausybės strateginio komiteto posėdyje ketvirtadienį nagrinėti pasiūlymai dėl naftos ir dujų išteklių bazinio mokesčio tarifo nustatymo. Po diskusijų su naftos įmonėmis ir joms atstovaujančių institucijų atstovais siūloma pereiti nuo apskaitos tonomis prie apskaitos kubiniais metrais apskaičiuojant ir mokant mokestį už naftos ir dujų išteklius nuo pardavimo kainos gavybos vietoje.
2014 m. kovo 26 d.
Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI) primena, kuriems Elektrėnų savivaldybės gyventojams privalu deklaruoti pajamas ir turtą.
2014 m. kovo 25 d.
"Kiaulių laikytojų, nukentėjusių nuo afrikinio kiaulių maro, nepaliksime vienų. Norime, kad ūkininkai, kaimo gyventojai, labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės turėtų galimybę sukurti alternatyvų žemės ūkui verslą“, - sako žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna. Siekdama prisėdėti prie dalies pajamų praradimo kompensavimo dėl maro, Žemės ūkio ministerija siūlys galimybę teikti paramos paraiškas Europos Sąjungos paramai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. progr...
2014 m. kovo 20 d.
Teisingumo ministerija parengė Euro įvedimo įstatymo projekto papildymą, kuriame siūlo reglamentuoti atsakomybę už šio įstatymo pažeidimus. Atsakomybė bus nustatyta už kainų nurodymo eurais ir litais bei šiam nurodymui ir perskaičiavimui keliamų reikalavimų pažeidimus. Pažeidėjų laukia griežtos sankcijos - nuo piniginių baudų iki licencijų ar leidimų galiojimo panaikinimo.
2014 m. kovo 19 d.
Valstybinio socialinio draudimo fondo ("Sodros“) pajamos per sausį ir vasarį buvo didžiausios nuo pat 2008 m. prasidėjusios pasaulinės ekonomikos krizės, rodo išankstiniai duomenys.
2014 m. kovo 18 d.
Vadovaujantis nuo 2010 metų spalio 1 d. galiojančiomis Statybos įstatymo nuostatomis, Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos nustačius savavališkos statybos faktą ir pareikalavus iš statytojo savo lėšomis pašalinti savavališkos statybos padarinius, asmuo turi teisę įteisinti savavališką statybą. Iki 2013 m. šia teise pasinaudojo per 300 statytojų.
2014 m. kovo 17 d.
Kanapių esama įvairių rūšių, ir panaudojamos jos skirtingai. Apie tai, koks naudingas augalas yra pluoštinės kanapės, tinkantis ir maitintis, ir gydytis, ir baldus gaminti, namus statyti, kalbamės su Upytės bandymų stoties vyresniąja mokslo bendradarbe dr. Zofija Jankauskiene.
2014 m. kovo 17 d.
2013 metų gegužę pradėjusiame veikti interneto puslapyje www.beseselio.lt jau užfiksuota 1500 vietų, kuriose nelegaliai parduodamas alkoholis, cigaretės arba degalai. Puslapyje veikianti skaičiuoklė rodo, kad nuo metų pradžios valstybės biudžetas dėl nelegalių akcizinių prekių neteko daugiau kaip 250 mln. litų.
2014 m. kovo 13 d.
Nedidelę pinigų sumą lietuviai dažniausiai skolintųsi iš artimųjų, rečiau - iš draugų. Pagrindinė nesiskolinimo iš draugų priežastis - baimė susigadinti santykius, o neskolinimo draugams - nemaloni ankstesnė patirtis šiuo klausimu. Šiuos rezultatus atskleidė "Provident Finansai“ užsakymu atlikta visuomenės apklausa. Pastarąja buvo siekiama išsiaiškinti šalies gyventojų skolinimosi ir skolinimo įpročius.
2014 m. kovo 12 d.
Didžiausias visoje Danijoje grūdų bokštas, kuriame telpa 8 000 tonų grūdų - rimtas pasiekimas, kuriuo didžiuotis gali Danijos ir Lietuvos įmonė "Inter-Silo“. Šios kompanijos ekspertai grūdų bokštų montavimo srityje dirba jau beveik 14 metų. Jų projektai paplitę visoje Europoje, ypač Danijoje bei kitose Skandinavijos šalyse. Vien per 2013-uosius "Inter-Silo“ pastatė 116 grūdų sandėliavimo bokštų.
2014 m. kovo 10 d.
Kovo 7 d. Vyriausybėje atnaujintas valstybės finansų kontrolės ir institucijų priemonių planas kovai su šešėline ekonomika. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius taip pat supažindintas su 2013 m. pasiektais rezultatais kovoje su šešėline ekonomika.