VMI perspėja dėl naujo telefoninių sukčių pramanyto pinigų išviliojimo būdo

2014 m. sausio 27 d. Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) perspėja gyventojus dėl naujo telefoninių sukčių sumanyto pinigų išviliojimo būdo. Savaitgalį Kaune užfiksuotas atvejis, kuomet mokesčių inspektoriumi prisistatęs telefoninis sukčius iš kaunietės tikėjosi išsivilioti „baudą" už laiku nepateiktą deklaraciją, susijusią su būsimu euro įvedimu.

Įtartino skambučio sulaukusi Kauno AVMI darbuotoja pasakoja, jog telefonu skambinantis vyras prisistatė esąs iš VMI ir pasipiktino, jog gyventojos ir jos namiškių niekaip neranda kurjeris. Tariamas mokesčių inspektorius „informavo", jog dėl būsimo euro įvedimo gyventoja esą pavėlavo pateikti deklaraciją, kurioje turėjo nurodyti valiutos nominalą ir kupiūras. Kauno AVMI darbuotoja nepasimetė ir stengėsi sukčių iškamantinėti, kokią konkrečiai deklaraciją ji turėjusi pateikti ir iki kada privalėjo tai padaryti. Nieko konkretaus negalėjęs atsakyti „mokesčių inspektorius" galiausiai padėjo telefono ragelį. Kauno AVMI specialistė, įvertinusi pokalbio eigą, įtaria, jog atvykus minėtajam kurjeriui, ji būtų turėjusi parodyti pinigų kupiūras bei, tikėtina, susimokėti „baudą" už vėlavimą pateikti deklaraciją.
 
„Norime atkreipti visuomenės dėmesį, jog VMI nereikalauja pateikti jokių deklaracijų, susijusių su būsimu euro įvedimu bei dar kartą akcentuoti, kad joks VMI specialistas nei mokesčių, nei baudų grynaisiais pinigais nepriima, o taip pat kurjeriai pas mokesčių mokėtojus surinkti baudų nevažiuoja. Mokesčius galima sumokėti ne tik bankuose (VMI atsiskaitomoji sąskaita atidaryta daugelyje šalies bankų), bet ir pašto skyriuose ar „Perlo" terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančios įstaigose. Raginame gyventojus būti budrius ir sulaukus panašių skambučių apie juos pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882 arba kreiptis į policijos komisariatus", - teigia Kauno AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Judita Stankienė.
 
VMI primena, kad iškilus klausimams dėl mokėtinų mokesčių visą informaciją gyventojai gali sužinoti paskambinę Mokesčių informacijos centro telefonu 1882. Pažymime, kad Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.
 
                                                                                    Julija Balsė, Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

 <- Grįžti į atgal