Elektrėnų savivaldybės futbolo akademijos veikla

Nors jau antrus metus pasaulyje nerimsta koronavirusas, futbolas Elektrėnų savivaldybėje juda į priekį. Pernai įkurta Elektrėnų savivaldybės futbolo akademija darbus pradėjo rugsėjo mėnesį. Akademijoje futbolo treniruotes lanko 116 vaikų. „Tikrai didelis skaičius, kaip naujai susiformavusiai struktūrai", – teigė Akademijos techninis direktorius Romas Ščiuka.

Jo teigimu, džiugina ne tik sportuojančių vaikų skaičius, bet ir tėvelių požiūris, kad vaikai turi sportuoti. Ir nepatikus futbolui ar kitai sporto šakai, būtina rasti vaiką dominančią veiklą, kad tik jis kuo mažiau laiko praleistų prie telefonų ir kompiuterių. Gruodžio mėnesį įvedus griežtą karantiną, Akademijos veikla sustojo tik iš dalies, nes treneriai toliau dirbo nuotoliniu būdu. Džiugino didelis vaikų aktyvumas, nors treniruotės vyko internetu, vaikai turėjo galimybę toliau mankštintis namų sąlygomis. Tačiau šių metų kovą grįžus į gyvas treniruotes pamatėme tikrai liūdnas karantino pasekmes. Vaikai labai susilpnėjo fiziškai, akivaizdu, kad darant tik mankštas ir pratimus namuose, vaikams trūksta fizinio krūvio. Labai džiugu, kad visi grįžome į lauką ir dabar kibsime į darbus, kad vaikai atsigautų ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Sėdėti 3 mėnesius uždarytiems namuose tikrai sunku ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. Norisi tikėti, kad sportas lauke nebus uždraustas vyriausybės, nes pasekmės ateityje gali būti labai niūrios ir liūdnos.

R. Ščiuka taip pat pasidžiaugė, kad vyrų komanda „Elektrėnų Versmė" jau galės pradėti treniruotis ir ruoštis 3 lygos čempionatui. Gavome aukšto meistriškumo statusą, nes kaip ir kiekvienais metais dalyvausime LFF taurės turnyre. Taip pat dalyvausime ir Lietuvos paplūdimio čempionate, kur bandysime pagerinti praeitų metų rezultatą, kai laimėjome bronzos medalius.

Labai džiaugiuosi ir dėl futbolo akademijos atsiradimo, nes galų gale turėsime ne tik miestą reprezentuojančią komandą, bet ir klubą. Klubas – tai jau struktūra, o dabar mes ją irgi jau turime. Vaikų komandos nuo mažiausiųjų iki vyrų komandos. Tikslas – kad talentingiausi vaikai siektų ir norėtų atstovauti savo savivaldybės klubui ir garsinti jos vardą visoje Lietuvoje.

Tuo pačiu norime padėkoti UAB „Finėjas“ už paramą vaikų akademijai. Taip pat nuoširdžiai AČIŪ visai Elektrėnų savivaldybės administracijai, kuri prisideda ir puoselėja gražias idėjas vardan mūsų visų vaikų. Dar vienas ačiū visiems tėveliams, ir ne tik tiems, kas palaiko, pasako gražų žodį ir supranta, kaip sunku yra pasiekti gražių dalykų, kurie išliktų atmintyje. Ačiū norime pasakyti ir tiems, kurie kritikuoja, apšneka ir bando įvairiausiais būdais pakenkti mums ir visiems sportuojantiems vaikams, bet tokie žmonės mus verčia savo darbus daryti tik dar geriau ir siekti tobulumo kiekvienoje situacijoje. Kaip pasakė vienas protingas žmogus: „Tu niekada nebūsi kritikuojamas žmonių, kurie daro daugiau nei tu. Jie per daug susikoncentravę į savo tikslus ir supranta, jog kelionė link tikslo yra sunki. Tu būsi kritikuojamas žmonių, kurie nieko nėra pasiekę ir tiesiog nori tave nuleisti į savo lygį.“

KVIEČIAME VISUS VAIKUS, NORINČIUS LANKYTI FUTBOLĄ, PRISIJUNGTI PRIE ELEKTRĖNŲ SAVIVALDYBĖS FUTBOLO AKADEMIJOS!

Informacija telefonu 8 652 72422.

Romas ŠČIUKA,

Elektrėnų savivaldybės futbolo akademijos techninis direktorius<- Grįžti į atgal