Statome „Traviatą“

Lietuvos kultūros tarybos ir Elektrėnų savivaldybės finansuojamas projektas „Statome „Traviatą“ – profesionalaus meno ir mėgėjų meno bendradarbiavimo pavyzdys. Vievio kultūros centro inicijuotas projektas, įveikęs daugiau kaip metus trukusių COVID-19 ribojimų sukeltas kliūtis, jau finišo tiesiojoje.

Vieviečiai – projekto dalyviai – bendradarbiauja su meno institucijomis ir profesionalius menininkus rengiančiomis įstaigomis: Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Vilniaus kolegija, Vilniaus dailės akademija, Kauno Juozo Gruodžio konservatorija, kurioms padedant vyksta įvairių scenos veikalo pastatymui būtinų sričių edukacijos.

Meilės misterijos pagal Džiuzepės Verdžio (Giuseppe Verdi) operą „Traviata“ viziją įgyvendina režisierius – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos docentas Nerijus Petrokas. Scenos kostiumus chorinių ir choreografinių scenų dalyviams padėjo kurti Vilniaus kolegijos menų ir kūrybinių technologijų fakulteto studentai. Kuriant projekcines dekoracijas, ypač vertingos Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus specialistų, Vilniaus dailės akademijos studentų, konsultacijos. Trakų šokėjos rengia choreografinę operos sceną; su Vievio choristais dirba LMTA profesorius Dainius Puišys. Solines partijas operos spektaklyje atliks LMTA studentai ir jau gerai žinomi operos solistai.

Į Meilės misterijos pagal Dž. Verdžio operą „Traviata“ premjerinius spektaklius pakviesime lapkričio pabaigoje–gruodžio pradžioje.

 

Audronė STEPANKEVIČIŪTĖ,

projekto „Statome „Traviatą“ vadovė<- Grįžti į atgal