Srauniais upeliais į didžią Kūrybos upę

Nors pirmasis pavasario savaitgalis nežadėjo saulės, bet visgi pradžiugino puikiu oru, tad didelis būrys kūrėjų iš visos Lietuvos sugužėjo į Elektrėnų savivaldybės Literatūros ir meno muziejaus filialą Abromiškių svirne. Čia jau buvome ne kartą susitikę, kai organizuodavome kūrybos popietes, almanachų pristatymus, konkursus, naujų knygų sutiktuves.

Elektrėnų literatų klubo iniciatyva išleisti dar vieną, jau devintąjį, tarptautinį almanachą – buvo sutikta su dideliu džiaugsmu. Ir plaukė eilės, prozos kūriniai, tapybos ir keramikos darbų nuotraukos iš įvairių Lietuvos miestų, iš Latvijos, Vokietijos, Anglijos. Almanacho bendraautoriais tapo septyniasdešimt du kūrėjai. Vieni tik pirmą kartą išdrįso pasidalinti savo kūryba, kiti yra nuolatiniai mūsų almanachų bendraautoriai.

Noriu priminti, kad virtualių FB poezijos grupių pirmasis almanachas „Poezijos spalvos“ (sudarytojos Vilija Dobrovolskienė ir Danutė Ruseckaja) pasirodė dar 2015 m. Po dvejų metų pasaulį išvydo „Poezijos spalvos 2“ (sudarytoja ir redaktorė Vilija), o paskui vienas po kito pasirodė almanachai „Apie tave ir tau, Tėvyne“ (skirtas Lietuvos šimtmečiui, dalyvavo 100 poetų), poezijos vaikams almanachas „Yra tokia šalis – vaikystė“, eilių liaudies motyvais knyga „Žydėk, ievužėle, giedok, volungėle“, vasaros emocijomis alsuojantis rinkinys „Klausau, kaip skamba gyvenimas“, Jono Meko jubiliejui skirtas almanachas „Pašnekesiai su gėlėmis“, o pernai skaitytojus pasiekė Elektrėnams skirta trioletų knyga „Trioletas Elektrėnams“. Naujausias rinkinys „Srauniais upeliais į didžią Kūrybos upę“ skirtas įvairių meno sričių ir žanrų atstovams.

Daug poezijos darbų atsiuntė Kelmės literatų klubas „Be rėmų“, Kalvarijos literatų klubas „Rasa“, Elektrėnų „Strėvos“ kūrėjai, LNRS ir „Kūrėjų menės“ nariai, Alytaus, Ignalinos, Vilniaus, Šilutės, Kauno, Šakių, Joniškio, Plungės, Panevėžio, Jurbarko, Marijampolės kūrėjai, savo meno darbais pasidalijo Virginija Ruškienė, Jūratė Stankevičienė, Odilė Bytautienė, Gediminas Bytautas, Loreta Pladienė, Justinas Augustauskas, Regina Palevičienė-Karilė.

Almanacho sutiktuvių šventėje dalyvavę bendraautoriai skaitė savo kūrybą, klausėsi smuikininkės Rimos Gritienės ir pianistės Rasos Hopenienės atliekamų kūrinių. Renginio dalyviai dėkojo atlikėjoms už nuostabias melodijas, sukūrusias ypatingą nuotaiką svirne. Daug eilių, daug šiltų žodžių, daug muzikos – ir susitikimo laikas prabėgo nejučiomis. Gera buvo susipažinti su naujais bendraautoriais – jurbarkiete Loreta Ogorodnikiene, ignaliniete Vaiva Kaladinskiene, Rusne Kulevičiūte ir Asta Jokšiene (Elektrėnai), Gitana Kačiukiene iš Stakių (Jurbarko r.), ir jų kūryba.

Šiame rinkinyje publikuota vienuolikos elektrėniečių kūryba. Tai jau gerai žinomų mūsų literatų klubo „Strėva“ narių – Vladislavos Kursevičienės, Elenos Vidrinskienės, Elenos Malašauskienės, Onutės Kulbokienės, Stepono Kirkilo, Arvydo Vyšniausko, Vilijos Dobrovolskienės, Onos Rasutės Šakienės – eilės, taip pat Egidijos Sakalauskienės, jau kuris laikas bendradarbiaujančios su „Strėva“, eilėraščiai. Turime ir dvi debiutantes – tai Asta Jokšienė ir šešiolikmetė „Versmės“ gimnazistė Rusnė Kulevičiūtė. Visi renginyje dalyvavę elektrėniečiai skaitė savo eiles, klausėsi kitų bendraautorių kūrybos.

Renginyje Abromiškių svirne dalyvavo daugiau poezijos mėgėjų iš visos Lietuvos, tad Elektrėnų kūrėjai nori susitikti ir su kraštiečiais, kuriuos ir kviečia susipažinti su almanacho bendraautoriais, pasiklausyti naujausios kūrybos Elektrėnų viešojoje bibliotekoje kovo 15 dieną 17 val. Renginyje koncertuos Meno mokyklos mokiniai. Nuoširdžiai laukiame visų!

 

Elena MALAŠAUSKIENĖ,

Elektrėnų sav. Literatų klubo ,,Strėva” narė<- Grįžti į atgal