Knygos „Vasario vyšnia“ pristatymas Semeliškių bibliotekoje

Vasara atėjo nešina ne tik naujomis spalvomis, bet ir naujomis knygomis. Neseniai dalyvavau Onutės Kulbokienės knygos „Minčių vėtrungė“ pristatyme, o jau liepos 29 dieną Kazokiškių sen. seniūnas Arvydas Vyšniauskas kvietė poezijos mylėtojus į Semeliškių biblioteką, į knygos „Vasario vyšnia“ pristatymą. Tai jo pirmoji poezijos knyga, bet ne paskutinė, kaip pats pažadėjo.

Pirmąją savo poezijos knygą pristatė pats poetas. Jis pasakojo apie savo kūrybos kelią, knygos atsiradimo istoriją, apie įkvėpimo mūzą. Draugystė su eilėraščiais prasidėjo nuo eiliuotų palinkėjimų draugams, nuo pasveikinimų, nuo proginių eilėraščių. Taip prisirinko nemažas pluoštelis eilių. Tada, paskatintas šeimos narių, nutarė išleisti šį poezijos rinkinį. Kadangi Arvydas mėgsta fotografuoti, tai knygą papuošė savo darytomis meniškomis nuotraukomis.

Arvydo eilėraščiai pilni optimizmo, meilės gimtinei, meilės kaimo žmonėms, sielojimasis dėl Lietuvą užplūdusių negandų. Jam Lietuva, tai „ne tik lietus. / Liepos, liepžiedžiai, medus... / Ąžuolo lapai, garbė, atmintis... / Beržas, vantos ir pirtis“. Lietuva žymiai daugiau. Tai žemė, kurioje gimei, gyveni ir kurioje gyvens tavo vaikai. Ir tavo pareiga tą žemę ginti, ne vien naudotis jos turtais: „Dabar tik mūsų teisės, norai, neliko pareigos... / O gal paieškokim košės, beržinės tos, skanios“.

Pristatymo metu Arvydo eiles skaitė jo dukra ir žmona Vida. Susirinkę klausytojai palinkėjo poetui sėkmės, naujų kūrybinių sumanymų, kad nepamirštų savo pažado – kasmet išleisti po naują knygą.

 

Vladislava KURSEVIČIENĖ

Semeliškių bibliotekos vedėjos Virginijos Venskutonienės nuotraukos<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų