Kalėdinis karavanas Vievio gimnazijoje

Paskutinės savaitės iki didžiųjų žiemos švenčių į mūsų namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų. Namai ima kvepėti cinamonu, gvazdikėliais, imbieru ir medumi. Pasiruošimas šv. Kalėdoms suartina ir džiugina, tačiau šiemet artėjančios šventės daugeliui mūsų buvo kitokios, neįprastos.

Tačiau svarbu, jog mokiniai nepamirštų tradicijų ir jas puoselėtų. Nors dirbame nuotoliniu būdu, bet norime įdomesnės veiklos, kūrybingų pamokų. Todėl mūsų gimnazijos etikos/technologijų mokytoja Danguolė Šumskienė, norėdama skleisti kalėdinę nuotaiką, pakvietė mokytojus dalyvauti projekte ,,Kalėdinis karavanas“, kuris jau tapo gražia tradicija, puoselėjama ne vienerius metus. Tad mokytojos A. Barauskienė, V. Debesienė, V. Veršylaitė, D. Šumskienė, bibliotekos vedėja V. Tenikienė, bibliotekininkė L. Dzingienė, valgyklos vedėja V. Čibirienė bei 5–8, 1–2g klasių mokiniai įsitraukė į nuotolinę veiklą (paskaitos, integruotos pamokos, video įrašai, kūrybiniai darbai ir jų pristatymas), suburiančią mokyklos bendruomenę.

Mokytoja A. Barauskienė ir radijo žurnalistė Vakarė Bliujūtė, 1a klasės mokinė, parengė mokiniams pristatymą ,,Šv. Kūčių ir šv. Kalėdų tradicijos“. Mokiniai aptarė švenčių papročius, išmoko įvairių žaidimų ir burtų, susipažino su Kūčių bei Kalėdų valgiais bei jų reikšmėmis, kalbėjosi apie Adventą. Daug emocijų kėlė Kalėdų Senelio atsiradimo istorija. Mokiniai dalijosi prisiminimais, kada ėmė nebetikėti Kalėdų Seneliu, kaip išsiaiškino tėvų gudrybes ruošiant dovanas. Valgyklos vedėja V. Čibirienė pasakojo apie didelę kalėdinių kepinių įvairovę, jų kepimą bei dekoravimą. Ji nuotoliniu būdu mokė kalėdinių sausainių, grybukų kepimo bei dekoravimo paslapčių. Mokiniai stebėjo, kaip vyksta darbas virtuvėje. Sužinojo įvairių receptų bei stebėjo gamybos procesą, o pamokos pabaigoje nusprendė, jog visi dekoruoti sausainiai ne tik gražūs, bet turbūt ir skanūs. Kad įsitikintų, mokytoja D. Šumskienė skyrė namų darbą – iškepti sausainių, juos dekoruoti ir pasidalinti darbo nuotraukomis.

Kalėdos – gražiausia metų šventė, leidžianti atsipalaiduoti ir vėl suartėti su šeima. Tai dovanų keitimosi laikas. Įvairūs niekučiai, kalėdinės dekoracijos šiuo metų laiku suteikia daug džiaugsmo. Apie dekoracijas, dovanėlių bei atvirukų gaminimą kalbėjo mokytojos V. Veršylaitė, D. Šumskienė, V. Debesienė bei bibliotekininkė L. Dzingienė. Lina Dzingienė pakvietė 5–6 klasių mokinius nudžiuginti artimiausius žmones savo rankomis kurta kalėdine dovana – knygų skirtukais. Bibliotekininkė parengė skaidres apie kalėdinių skirtukų gaminimo eigą ir pristatė integruotų pamokų metu. Ji priminė, jog gaminant galima panaudoti antrines žaliavas ir taip saugoti gamtos išteklius. Darbai buvo atliekami origami technika arba klijuojami per dailės, technologijų pamokas ir būrelio „Įdomioji kūryba“ metu. Taip pat mokiniai buvo raginami kurti piešinukus, atvirukus, kompozicijas žiemos tematika. Mokinių kalėdiniai piešiniai – šilti, mieli, dvelkia paslaptimi, džiaugsmu ir meile.

Dovanų pakavimo ir pateikimo estetikos mokė V. Tenikienė. Ji teigė, jog dovanos įpakavimui turėtų būti skiriamas ypatingas dėmesys, nes puikus estetinis vaizdas ir tinkamai parinktas akcentas labiau džiugina ir suteikia pakilių emocijų. Bibliotekos vedėja paaiškino, jog labai svarbu net ir mažiausią dovaną, kurią norime įteikti artimam žmogui ar draugui, tinkamai apipavidalinti, gebėti greitai ir paprastai ją dekoruoti. Stebėdami filmuotą medžiagą, mokiniai sužinojo, jog turėdami namuose keletą dekoracijų bei karštų klijų pistoletą, gali patys gražiai dekoruoti ir supakuoti dovanas. O dovanos, pagamintos ir dekoruotos pačių rankomis, yra itin brangios. Vaikai pamatė, jog kruopštumas ir fantazija gali sukurti nedidelį kalėdinį stebuklą, kuris suteiks artimiesiems įsimintinų akimirkų.

Taigi džiugu, jog projektas ,,Kalėdinis karavanas“ subūrė gimnazijos bendruomenę, įkvėpė kalėdinę dvasią bei švenčių laukimą įprasmino kūrybinėmis idėjomis bei darbais.

Radijo žurnalistai<- Grįžti į atgal