Apie dingusių asmenų paieškas

Visada didelį rezonansą visuomenėje sukelia be žinios dingę asmenys, ypač vaikai. Vilniaus aps. vyr. policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariatas (toliau – Elektrėnų PK) tokiais atvejais paiešką pradeda nedelsdamas, sutelkiamos visos įmanomos pareigūnų pajėgos, siekiant padėti į nelaimę galbūt patekusiam asmeniui.

Tačiau praeitais metais buvo net keli atvejai, kai asmenų dingimo priežastimi tapo konfliktai šeimoje, psichinę negalią turinčių asmenų nepakankama priežiūra arba jos nebuvimas. Liepos mėn. nesiorientuojanti aplinkoje moteris išėjo uogauti ir dingo. Paieškoje dalyvavo 20 Elektrėnų PK pareigūnų ir tik panaudojus sraigtasparnį gyventoja buvo rasta leisgyvė pelkėje. Lapkričio mėn. iš namų kaimo vietovėje išėjo ir dingo Alzhaimerio liga serganti senyvo amžiaus moteris. Jos paiešką vykdė apie 40 Elektrėnų, Trakų PK pareigūnų ir Vilniaus aps. VPK Asmenų paieškos skyriaus darbuotojų, taip pat 80 viešojo saugumo karių su tarnybiniais šunimis, buvo pasitelktas sraigtasparnis. Tik po dviejų dienų paieškų moteris buvo rasta nusilpusi, sušalusi. Gruodžio mėn. iš namų po konflikto su motina išėjo ir dingo dvidešimt vienerių metų psichikos negalią turinti mergina. Pradėjus aktyvią paiešką, tą pačią dieną ji buvo rasta Lenkijoje vykstanti pakeleivingais automobiliais į Londoną. Pranešus apie tai motinai, pastaroji atsisakė važiuoti pasiimti dukros, todėl, nustačius dingusio asmens buvimo vietą ir nutraukus paiešką, mergina tęsė savo kelionę.
2013 metais Elektrėnų PK pareigūnai ieškojo trijų mažamečių, kurie išėjo į gatvę ir dingo be žinios, mobilieji telefonai buvo išjungti, dingimo priežastys neaiškios. Paieška buvo tęsiama ir tamsiu paros metu. Visi buvo rasti: vienas besislapstantis kieme už transporto priemonių, kitas pas draugus, trečias vaikščiojantis mieste. Visais minėtais atvejais buvo pasitelktos didelės policijos pareigūnų pajėgos, aktyviai talkino visuomenė, naudota daug techninių priemonių.
Tokie pranešimai jau įgauna sistemingumą, aiškinantis įvykių aplinkybes įžvelgiamas tėvų aplaidumas, vaikų ir negalią turinčių asmenų nepriežiūros požymiai.
Šių metų sausio 16 d. komisariato pareigūnai vėl ieškojo dingusių be žinios asmenų.
10.30 val. gautas pranešimas, kad namuose nenakvojo (negrįžo namo) psichinę negalią turinti moteris. Paieška tęsėsi iki 19.00 val., kol moteris pati grįžo namo.
20.40 val. gautas tėvų pranešimas, kad iš mokyklos negrįžo nepilnametis, kuris visą dieną neatsiliepė telefonu. Vėliau artimiesiems pavyko susisiekti su dingusiuoju, kuris pranešė, kad svečiuojasi pas draugą ir namo grįš rytojaus dieną.
Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK prašo gyventojų daugiau dėmesio skirti savo vaikams, palaikyti nuolatinį ryšį su jais, nepalikti jų be priežiūros ilgesniam laikui, paaiškinti, kad palikti kiemą ar lankytis pas draugus galima tik su tėvų leidimu. Taip pat prašome daugiau dėmesio skirti senyvo amžiaus giminaičiams, ypač sergantiems sunkiomis psichikos ligomis, nepalikti jų be priežiūros, daugiau bendrauti su jais.

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK inf.<- Grįžti į atgal