Už pražangas bus nubausti ir statybų priežiūros pareigūnai

„Net geriausias pareigūnas, jeigu jis prasižengė, bus nubaustas. Pareigūnų neveikimas, kai jie privalėjo vykdyti savo pareigas, yra pasižengimas, už kurį jie privalo atsakyti“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Kaip bus nubaustas Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) prie Aplinkos ministerijos Vilniaus skyriaus vedėjas ir kiti šio skyriaus pareigūnai, paaiškės atlikus tarnybinio nusižengimo tyrimą. Pradėti tokį tyrimą ministras pavedė VTPSI viršininkei Laurai Nalivaikienei.

Minėtieji valstybinės statybų priežiūros pareigūnai netinkamai atliko savo tarnybines pareigas, kai praėjusių metų lapkritį nustatė, kad buvo pažeisti teisės aktų reikalavimai 2013 m. rugsėjį išduodant bendrovei „Reenergy“ leidimą statyti komunalinių atliekų deginimo gamyklą sostinės Jočionių gatvėje. Taip pat buvo nustatyta, kad padaryta pažeidimų rengiant, derinant ir tikrinant šios gamyklos projektą, kurį parengė UAB „Bioprojektas“, o tikrino Statybos projektų ekspertizės centras.

Nors VTPSI Vilniaus skyriaus pareigūnai ir nustatė pažeidimus, tačiau pažeidėjams – statybos dalyviams ir atsakingų institucijų darbuotojams – netaikė administracinio poveikio priemonių. Todėl šie išvengė atsakomybės. Statybų priežiūros pareigūnai nesikreipė ir į Statybos produkcijos sertifikavimo centrą, kad būtų įvertinti projekto vadovo ir ekspertizės dalyvių padaryti pažeidimai.

LR Aplinkos ministerija<- Grįžti į atgal