Sulaikyti Palangoje kvaišalus platinę jaunuoliai

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) bei Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl organizuotos nusikalstamos grupės narių, kurie platino narkotines medžiagas Palangoje 2013 m. vasaros sezono metu.

Be to, šių metų liepos pabaigoje sulaikyta grupė jaunuolių, pardavinėjusių kanapes ir jų dalis Palangoje. Didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl organizuotos narkotinių medžiagų platintojų grupuotės uostamiesčio ONTB pareigūnai pradėjo pernai kovo mėnesį.
Teisėsaugininkai nustatė, kad nusikalstamos veiklos padarymo metu anksčiau neteistas aštuoniolikmetis Klaipėdos miesto gyventojas didesniais kiekiais įsigydavo narkotinių medžiagų, tiekė jas perpardavinėtojams bei vartotojams.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad, siekdamas savanaudiškų tikslų, įtariamasis įkalbėjo platinti kanapes ir jų dalis dar penkis asmenis, tarp jų ir keturis nepilnamečius.
Įtarimai dėl 9 organizuotoje grupėje įvykdytų nusikaltimų - vaiko įtraukimo į nusikalstamą veiką, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti bei narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimo nepilnamečiams - pareikšti šešiems 17-21 metų amžiaus jaunuoliams.
Du neteisėtu disponavimu narkotikais įtariami asmenys jau atlieka už kvaišalų platinimą ir turto prievartavimą jiems paskirtas laisvės atėmimo bausmes. Įtarimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti pareikštas ir vienam 1989 metais gimusiam klaipėdiečiui.
Įtariamieji buvo sulaikyti po to, kai narkotikus pardavė pirkėjais apsimetusiems asmenims. Prokuroro sprendimais apribotos organizuotos grupės narių nuosavybės teisės į daugiau nei 4 500 litų, gautų nusikalstamu būdu.
ONTB tyrėjai supaprastinta tvarka užbaigė ikiteisminius tyrimus dar dėl penkių asmenų, kurie įsigijo narkotikų vartojimui.
Šių metų liepos pabaigoje Palangoje ir Kretingos rajone sulaikyti trys neteisėtu disponavimu narkotikais įtariami asmenys. 1987 metais gimusiam anksčiau už vagystes teistam palangiškiui ir jo bendradarbiui, dvidešimtmečiui Kretingos rajono gyventojui, pareikšti įtarimai dėl kanapių ir jų dalių platinimo.
1992 metais gimusiam ir gyvenamąją vietą Mažeikiuose deklaravusiam vaikinui teks atsakyti už pasikėsinimą įsigyti kanapes ir jų dalis vartojimui.
LR BK 260 str. 1 d. už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 8 metų.
LR BK 261 str. už narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą nepilnamečiams numato laisvės atėmimą nuo 3 iki 12 metų.
Klaipėdos apskrities VPK struktūrinių padalinių pareigūnai ir toliau aktyviai tęs neteisėtos narkotikų apyvartos užkardymo ir tyrimo veiksmus kurortinėse apskrities vietovėse, ypač pajūryje vykstančių masinių renginių metu.

Vaizdo medžiaga:

https://www.youtube.com/watch?v=voKXGqr1hdQ

Klaipėdos aps. VPK informacija<- Grįžti į atgal