Šilutės kriminalistai per porą dienų demaskavo kelis mėnesius iš žmonių pinigus viliojusį sukčių

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai, bendradarbiaudami su kolegomis iš Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato bei Lietuvos pašto darbuotojais vos per porą dienų demaskavo ir sulaikė jau kelis mėnesius iš patiklių gyventojų įžūliai pinigus viliojusį sukčių.

Rugpjūčio 1-ąją, penktadienį, Šilutėje į policijos pareigūnus kreipėsi jauna mergina, kuri pranešė, kad telefonu paskambinęs vyriškis, prisistatė vienos iš buitine technika ir elektronika prekiaujančių įmonių atstovu bei informavo apie neva laimėtą brangų telefoną ir 10 000 litų piniginį prizą. Įtikinęs merginą, kad laimėtą prizą galima atsiimti tik atlikus tam tikrus formalumus, vyriškis paprašė pervesti įvairias pinigų sumas už tariamas kurjerių paslaugas ir kitus nebūtus formalumus. Supratusi, kad pateko į sukčiaus pinkles, mergina iškart kreipėsi į policijos pareigūnus. Pradėję ikiteisminį tyrimą policijos pareigūnai nedelsiant nustatė įtariamojo buvimo vietą. Į pagalbą pasitelkus Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnus, buvo surengta pasala prie vieno iš Jonavos pašto skyrių. Sulaikyti du įtariamieji - tariamas įmonės atstovas ir jo bendrininkas, kurios asmens duomenimis buvo naudojamasi pasiimant pašto perlaidas.
Vienas iš įtariamųjų - trisdešimt devynerių nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis vyriškis, kuris jau buvo teistas už sukčiavimą ir neseniai grįžęs iš įkalinimo įstaigos. Pareigūnų turimais duomenimis šis vyras jau keletą mėnesių vertėsi panašia nusikalstama veika, o nukentėjusioji šilutiškė gali būti ne vienintelė sukčiaus auka. Kartu su įtariamuoju veikęs bendrininkas taip pat policijai puikiai žinomas asmuo.
Policijos pareigūnai ragina gyventojus būti itin atsargiais ir nepakliūti į sukčių pinkles, o kilus bet kokiems įtarimams apie galimus sukčiavimo atvejus nedelsiant pranešti policijos pareigūnams bendruoju pagalbos telefonu 112.

Tauragės aps. VPK informacija<- Grįžti į atgal