Pareigūnams apie pasiklydusią grybautoją pranešta tik vakare

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai vis dažniau sulaukia pranešimų apie į mišką išėjusius ir paklydusius grybautojus ar uogautojus.

Būtent šie miško paklydėliai - ypač senyvo amžiaus ar prastos orientacijos - daug rūpesčių kelia ne tik jų artimiesiems, bet ir policijos pareigūnams. Jų paieškai gana dažnai pasitelkiamas ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis.
Rugsėjo 16 d. 17.40 val. į Vilniaus apskrities policijos komisariato pareigūnus kreipėsi dvidešimt trejų vyras ir pranešė, kad 1963 m. gimusi jo motina išvažiavo grybauti į mišką, prie poligono Švenčionių r., ir pasiklydo.
Kartu su pasiklydusia moterimi grybavę žmonės ne iškart informavo policijos pareigūnus - iki 15 val. patys ieškojo pasiklydusios moters, tačiau jų pastangos buvo bevaisės - moters telefonas buvo išjungtas ir jos pėdsakų aptikti jiems nepavyko. Ir tik vakare sugrįžę į Vilnių, apie tai informavo pasiklydusios moters sūnų, o šis - policijos pareigūnus.
Pareigūnai pasiklydusios moters paieškai pasitelkė kinologą su šunimi, tačiau ir jų pastangos nedavė rezultatų - jiems sutrukdė rudenį ypač greitai artėjanti tamsa ir dėl nepalankių oro sąlygų paieškoje negalėjęs dalyvauti sraigtasparnis su žmogų pagal jo kūno skleidžiamą šilumą aptinkančiu termovizoriumi. Moters paiešką pareigūnai tęs ir šiandien.
Kad grybavimas ar uogavimas netaptų sunkiu išbandymu visiems, pareigūnai dar kartą primena ir pataria būti apdairiems ir budriems: grybauti tik žinomame miške, ne vienam, stengiantis nenutolti vienam nuo kito. Didelis pagalbininkas miške - įkrautas mobiliojo ryšio telefonas, kuriuo būtų galima nedelsiant susisiekti su artimaisiais ar paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112, giedrą dieną geras orientyras - saulė, visada judanti iš rytų į vakarus. Šeimos nariams vertėtų pasikalbėti su senyvo amžiaus artimaisiais, ar tikrai saugu eiti vieniems į mišką, juk jie dažniausiai nesinaudoja mobiliojo ryšio telefonais, todėl, praradus orientaciją, pagalbą prisikviesti yra sunku.

Vilniaus aps. VPK informacija<- Grįžti į atgal