Nesmagus pažeidėjų savaitgalis

Praėjęs savaitgalis pažeidėjams buvo liūdnas, o gamtos sergėtojams – darbingas. Utenos regiono aplinkosaugininkams įkliuvo nesąžiningas žvejys verslininkas, bandęs nuslėpti laimikį. Šiaulių regiono aplinkosaugininkai sugavo tinklais žvejojusius pažeidėjus.

Praėjusio penktadienio naktį Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai tikrino, kaip žvejai verslininkai vykdo migruojančių ungurių žvejybą. Paryčiui pareigūnai atvyko prie Alaušos upės, tarp Alaušo ežero ir Alaušų tvenkinio. Čia pagal išduotą verslinės migruojančių ungurių žvejybos leidimą ungurius žvejojo vienas pilietis.
Pareigūnai patikrino žvejybos žurnalą, ungurinę gaudyklę ir jokių priekaištų žvejui neturėjo. Gaudyklė atitiko reikalavimus, įrašai žurnale liudijo, kad gaudyklė per naktį buvo tikrinta 3 kartus ir iš viso sugauta 12 kg ungurių. Paprašę išimti sugautus ungurius kontroliniam svėrimui pareigūnai buvo nustebinti. Greta maišo, kuriame, kaip nurodyta žurnale, buvo 12 kg ungurių, gulėjo kitas. Jame – dar 33 kg ungurių. Piliečiui gresia daugiau kaip 200 eurų bauda, jam taip pat teks atlyginti ir gamtai padarytą daugiau kaip 10 tūkst. eurų žalą.
Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai Mažeikių ir Pakruojo rajonuose sulaikė brakonierius, žvejojusius tinklais. Surengę pasalą prie Daugyvenės upės Padubysio kaime, Pakruojo rajone pareigūnai sulaukė pastatytų tinklų atėjusių patikrinti pažeidėjų. Laimei, žalos gamtai pavyko išvengti, ir tinklai buvo tušti. Už žvejybą naudojant draudžiamus mėgėjų žvejyboje įrankius vyrams gresia baudos iki beveik 300 eurų.
Dar vienas tinklininkas įkliuvo Mažeikių rajone. Surašinėdami protokolą be bilieto Tulniškių tvenkinyje žvejojusiam vyrui, pareigūnai pastebėjo iš valties tinklus statantį vyriškį. Aplinkosaugininkų paklaustas, ką veikęs, vyras neigė statęs tinklus ir spruko.
Į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai padėjo nustatyti pažeidėją. Pareigūnai apsilankė vyro sodyboje, kur rado dar 16 statomų tinklų. Netrukus pasirodė ir pats šeimininkas, kuris išplūdo aplinkosaugininkus ir galiausiai prisipažino žvejojęs tinklu. Vyrui gresia bauda iki beveik 300 eurų. Jis taip pat neteks 17 tinklų ir medinės valties.

Visuomenės informavimo skyrius<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų