Melagingi pranešimai – valstybės pinigų švaistymas

Spalio 22 d. 10.44 val. į Bendrąjį pagalbos centrą (BPC) paskambinęs jaunuolis, pasisakęs savo vardą ir pavardę, taip pat nurodęs, kad yra Vilniuje, teigė, kad užminavo Marijampolėje esančios Jaunimo mokyklos (Parko g. 9)  biologijos kabinetą.

BPC pagal žymę nustatė, kad buvo skambinta ne iš Vilniaus, bet iš Marijampolės.
Netrukus įvestas planas SKYDAS. Į nurodytą mokyklą išvyko daugiau kaip 20 pareigūnų, atvyko rinktinės „Aras" išminuotojai. Mokyklos mokiniai evakuoti į Marijampolės profesinio rengimo centrą. Išminuotojams patikrinus mokyklą, sprogmenų nerasta. Konstatuota, kad pranešimas buvo melagingas.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 258 str. 2 d.(melagingas pranešimas apie visuomenei gresiantį pavojų ar ištikusias nelaimes).
Jei tuo metu kuriam nors gyventojui būtų nutikusi rimta nelaimė, pagalbos jam būtų tekę laukti ilgai, kadangi didžiausios policijos pajėgos, 2 ugniagesių ekipažai, greitoji medicinos pagalba, kitos avarinės tarnybos  buvo atvykusios dėl šio melagingo pranešimo.
Aplinkinių namų gyventojai negalėjo patekti į savo namus, patyrė daug nepatogumų, sutrikdytas pačios mokyklos darbas. Valstybei  šis vadinamasis pokštas kainavo nepigiai.

Marijampolės aps. VPK informacija

 <- Grįžti į atgal