Ką tik nubaustas „etatinis“ brakonierius iš karto vėl statė kilpas

Jau praėjusį rudenį „Jonaičių“ klubo (Šilutės r.) medžiotojai skundėsi, kad savo medžioklės plotuose dažnai randa plieninių kilpų ir spąstų žvėrims. Keletą kartų Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai, aptikę kilpas, prie jų rengdavo pasalas, tačiau stačiusio kilpas brakonieriaus sulaikyti nepavykdavo.

Aplinkosaugininkai įtarė, kad jas stato gretimo kaimo gyventojas, ne kartą baustas už medžioklę draudžiamais įrankiais.
Vasario 21 d. apžiūrinėdami mišką, kuriame nuolat būdavo statomos kilpos, pareigūnai pastebėjo, kad vienoje iš jų įkliuvęs stirnos patinas. Jis buvo jau nebegyvas. Tą pačią dieną aplinkosaugininkai surengė pasalą, bet brakonieriaus nesulaukė. Kitą dieną atvykę į tą vietą žvėries kilpoje neberado. Stirnos gaišena buvo paimta, ta pati kilpa iš naujo pataisyta ir paruošta gaudyti. Šalia esantys spąstai taip pat iš naujo paspęsti. Nuo tos vietos pėdsakai vedė sodybos link.
Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai operatyviai reagavo į situaciją ir kartu su Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnais nuvyko patikrinti įtariamo asmens sodybos. Įtarimai pasitvirtino. Apklausus įtariamą pažeidėją, jis prisipažino ir nuvedė į tą vietą, kurioje paliko išdorotos stirnos liekanas. Sodyboje taip pat rastas neteisėtai sumedžiotas barsukas, spąstai ir statomas tinklas. Už šiuos veiksmus pažeidėjui gresia nuo 2 iki 4 tūkst. Lt bauda, jis taip pat turės atlyginti gamtai padarytą 8768 Lt žalą.
Tačiau tai brakonieriaus nenumaldė. Vasario 25 d. pareigūnai nuvyko dar kartą apžiūrėti miško, kur buvo padarytas pažeidimas, ir įsitikinti, ar neliko nepastebėtų draudžiamų medžioklės įrankių. Jie vėl pastebėjo tą patį brakonierių, statantį spąstus žvėrims. Jis priešinosi sulaikomas, grasino, todėl teko iškviesti policijos pareigūnus. Brakonierius buvo nuvežtas į Šilutės r. policijos komisariatą. Galimai bus pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 

Raimonda Karnackaitė, LR Aplinkos ministerija<- Grįžti į atgal