Demaskuoti Bubių apylinkių sodybas tuštinę ilgapirščiai

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono kriminalinės policijos pareigūnams tiriant vagystę iš Šiaulių rajono negyvenamos sodybos, buvo atskleistos dar dvi vagystės.

2014 m gegužės 14 d. buvo gautas gyventojo pranešimas, kad Šiaulių rajone, Mekių kaime, negyvenamoje sodyboje, nudaužus durų spynas, buvo patekta į namo vidų ir  pavogti įvairūs daiktai: brangus planšetinis kompiuteris „Samsung", dujų balionas, elektrinė žoliapjovė, akumuliatorinis suktukas ir kampinis šlifuoklis.
Ilgapirščius surasti nebuvo lengva. Tik dėl nukentėjusiojo glaudaus bendradarbiavimo  su patyrusiais policijos pareigūnais nusikaltimo tyrimas pajudėjo link atomazgos. Surinkus pirminius duomenis apie galimus įtariamuosius ir panaudojus kriminalinės žvalgybos metodus, buvo nustatytas vienas vagiliautojų.
Policijos komisariate apklaustas 41 metų J. A. prisipažino, kad Mekių kaimo sodybą apšvarino ne vienas, o dar su trimis savo pažįstamais - devyniolikmečiu M. A. ir broliais K. M. ( 28 m.) bei J. M. (25 m.). Atlikus įtariamųjų apklausas, paaiškėjo, kad vieną pavasario popietę iš aplinkinių kaimų susirinkę pažįstami vyrukai nusprendė paėjėti link parduotuvės svaiginamųjų gėrimų įsigyti. Pakeliui jų žvilgsnis netikėtai nukrypo link negyvenamos ir nuošalesnės sodybos. Nudaužę durų užraktus, įsibrovėliai iš sodybos pastato nugvelbė rinkoje paklausius daiktus.
Apklausų metų kriminalistams pavyko atskleisti ir dar kelis nedorus šių asmenų darbelius. Paaiškėjo, kad K. M. rugsėjo 7 d. užsukęs į sodybą „Pageluvio Šilas"  ne tik pasinaudojo vestuves švenčiančių žmonių gera nuotaika ir vaišingumu, bet spėjo apžvelgti pokylio patalpas ir pastebėti vertingų daiktų. Vyras, laikinai palikęs puotaujančią kompaniją, nuskubėjo pagalbon pasikviesti jaunesnįjį brolį J. M.  Sugrįžę į pokylį, abu trumpam prisijungė prie linksmų vestuvininkų, ir, pritaikę tinkamą momentą, pasišalino su savimi išsinešdami muzikos centrą LG, muzikos kolonėles, mikrofoną, USB jungtis ir kitus garso aparatūros priedus. Pagrobtieji daiktai yra surasti ir bus grąžinti savininkams.
Tyrimo metu nustatyta, kad  minėti įtariamieji figūruoja ir dar vienoje vagystėje iš negyvenamų patalpų.  2014 m. gegužės mėnesį iš Pageluvio vaikų poilsio stovyklavietės pastatų buvo pavogta daugiau kaip 150 lovų su metalinėmis jų dalimis, įvairūs elektros prietaisai, lauko šviestuvas, pramoninės virtuvės kriauklės, įvairi buitinė technika, namų apyvokos daiktai, indai.
Svetimą turtą pagrobusiems ir jau anksčiau su policija reikalų turėjusiems asmenims paskirtos kardomosios priemonės - rašytiniai pasižadėjimai neišvykti bei registruotis policijos įstaigoje.
Įtariamųjų laukia baudžiamoji atsakomybė ir bausmė iki penkerių metų nelaisvės.

Šiaulių aps. VPK informacija<- Grįžti į atgal