Pusantro tūkstančio Lietuvos moksleivių pasižadės nenusirašinėti

Gruodžio 9 d., Tarptautinės antikorupcijos dienos proga, 1500 moksleivių pasižadės nenusirašinėti, o 50 švietimo įstaigų trisdešimtyje Lietuvos miestų jungsis į “Sąžiningumo mokyklų” tinklą ir taip įsipareigos siekti daugiau  sąžiningumo ir skaidrumo savo kasdienėje veikloje.

Pasirašydama "Sąžiningumo deklaraciją" kiekvienos mokyklos bendruomenė pasižadės esminius sprendimus mokykloje priimti bendru administracijos, mokytojų ir moksleivių sutarimu, nesukčiauti, nenusirašinėti bei gerbti vieni kitus. Akcijoje dalyvaujantys savanoriai iš  JPP „Kurk Lietuvai“, Ateitininkų sąjungos, „Baltųjų pirštinių", Baltosios bangos iniciatyvos, “LT Big brother” ir TILS kartu su moksleiviais skirtinguose Lietuvos miestuose diskutuos, kodėl neverta nusirašinėti ir ar prasminga būti sąžiningam savo kasdienėje veikloje.
“Sąžiningumo mokyklų” tinklas yra neformali iniciatyva, prie kurios gali prisijungti bet kuri sąžiningumo ir skaidrumo vertybes puoselėjanti Lietuvos mokykla. Tinklo tikslas – padėti  mokykloms  dalintis geraisiais pavyzdžiais ir lengviau įgyvendinti sąžiningumo iniciatyvas.
“Džiaugiuosi, jog tiek daug mokyklų vadovų, mokytojų ir moksleivių yra pasiryžę vieni kitiems įsipareigoti kartu kurti sąžiningesnę mokymosi aplinką, nesudaryti sąlygų nusirašinėjimui ir nenusirašinėti”, - sakė “Transparency International” Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.
2011 m. TILS “Jaunimo sąžiningumo” tyrimas parodė, kad beveik pusė (47 proc.) šalies moksleivių mano, jog nesąžiningas elgesys yra paplitęs Lietuvos mokyklose. Devyni iš dešimties (88 proc.) moksleivių prisipažino nusirašinėję, beveik tiek pat (87 proc.) yra davę nusirašyti, dauguma (81 proc. ) pateisina elgesį “paslauga už paslaugą” bei naudojimąsi pažintimis įsidarbinant (68 proc.).
Akciją iniciatyvo “Transparency International” Lietuvos skyrius kartu su savanoriais iš JPP „Kurk Lietuvai“, Ateitininkų sąjungos, „Baltųjų pirštinių", Baltosios bangos iniciatyvos, “LT Big brother” bei TILS alumnais.

Su šia „Sąžiningumo akcija“ prasideda nauja iniciatyva, kuria mokyklos buriasi į tinklą, kartu siekdamos sąžiningumo, skaidrumo bei atskaitingumo savo kasdienėje veikloje. Akcijos metu mokyklos pasirašys „Sąžiningumo deklaraciją“ (nuotrauka kairėje), o moksleiviai kartu su jaunaisiais profesionalais diskutuos apie sąžiningumo svarbą visuomenėje.
„Sąžiningumo mokyklų tinklas“ yra nauja iniciatyva, kurios tikslas - suteikti Lietuvos mokykloms, puoselėjančioms sąžiningumo ir skaidrumo vertybes kasdieniame mokinių gyvenime, galimybę lengviau planuoti ir įgyvendinti sąžiningumo iniciatyvas, surasti bendraminčius bei dalintis geraisiais pavyzdžiais. Daugiau informacijos apie šią iniciatyvą ir kaip prie jos prisijungti galite rasti čia.
Prie „Sąžiningumo mokyklų tinklo“ prisijungusių mokyklų geografinį išsidėstymą galite pamatyti čia,  o išsamų mokyklų sąrašą galite rasti čia: mokyklų sąrašas. (233,4 KB)

Sekite „Sąžiningumo akcijos“ naujienas mūsų Facebook paskyroje. #benusirasinejimo

Daugiau info.: trancparency.lt

 

Su šia "Sąžiningumo akcija" prasideda nauja iniciatyva, kuria mokyklos buriasi į tinklą, kartu siekdamos sąžiningumo, skaidrumo bei atskaitingumo savo kasdienėje veikloje. Akcijos metu mokyklos pasirašys "Sąžiningumo deklaraciją" (nuotrauka kairėje), o moksleiviai kartu su jaunaisiais profesionalais diskutuos apie sąžiningumo svarbą visuomenėje. 

„Sąžiningumo mokyklų tinklas“  yra nauja iniciatyva, kurios tikslas - suteikti Lietuvos mokykloms, puoselėjančioms sąžiningumo ir skaidrumo vertybes kasdieniame mokinių gyvenime, galimybę lengviau planuoti ir įgyvendinti sąžiningumo iniciatyvas, surasti bendraminčius bei dalintis geraisiais pavyzdžiais. Daugiau informacijos apie šią iniciatyvą ir kaip prie jos prisijungti galite rasti čia.

Prie „Sąžiningumo mokyklų tinklo“ prisijungusių mokyklų geografinį išsidėstymą galite pamatyti čia,  o išsamų mokyklų sąrašą galite rasti čia:  Iconmokyklų sąrašas. (233,4 KB)

Sekite "Sąžiningumo akcijos" naujienas mūsų Facebook paskyroje. #benusirasinejimo

space_bar.jpg 

SĄŽININGUMO AKCIJOS KOORDINATORIAI

Jaunieji profesionalai „Sąžiningumo akcijos“ metu mokyklose dalinsis savo patirtimi su moksleiviais ir diskutuos apie sąžiningumo svarbą. 

Agne Petkeviciute.jpg  Algirdas Lapinskas.JPG   Andrius Stockunas.jpg    Antas_Alisauskas.jpg    Arnoldas Pikzirnis.jpg

space_bar.jpg 

 • Agnė Petkevičiūtė 

Esu jaunas žmogus, kuris siekia save realizuoti. Jauno žmogaus saviraišką suvokiu kaip jo adaptavimąsi jį supančioje socialinėje aplinkoje; pagarbos sau ir pripažinimo, savęs įvertinimo ir savireguliacijos siekimą. Visa tai daro įtaką savarankiškam jauno žmogaus įsitvirtinimui visuomenėje, profesinėje veikloje, šeimos sukūrimui. Išreikšti save – tai, ko labiausiai trokštu ir siekiu. Noriu pasidalinti savo patirtimi ir įtraukti moksleivius į diskusiją apie apie sąžiningumą ir įsitraukimą į visuomeninę veiklą. 

 • Algirdas Lapinskas

Aš esu Algirdas Lapinskas, šiuo metu dirbu JPP "Kurk Lietuvai" regionų projekte Šiauliuose. Šiame projekte kartu su kolege sprendžiame švietimo ir verslo bendradarbiavimo problemą. Taip pat būdamas Šiauliuose dalyvauju “Baltųjų pirštinių“ iniciatyvoje ir esu atsakingas už Šiaulių miesto koordinavimą. Mokiniams ketinu surengti interaktyvią pamoką apie nesąžiningumą mokykloje ir korupcijos suvokimą. 

 • Andrius Stočkūnas

Visuomet mėgau išnaudoti gyvenime pasitaikančias galimybes. Studijų mainai Amerikoje, Lenkijoje, darbas Londone pridėjo optimizmo bei leido sukaupti nemažai idėjų. Esu politikos mokslų bei Marketingo specialistas. Marketingas ir politika yra neatsiejama mano  gyvenimo dalis - tai mano studijos, hobis bei darbas. Savo neeilinės pamokos su moksleiviais metu atskleisiu receptą, kaip tapti turtingu studentu, kartu spėliosime, kas valdo Lietuvos miestus. 

 • Antas Ališauskas

Esu Antas Benas Ališauskas, politikos mokslų studentas iš VU TSPMI, fotografas. Daug savanoriauju, užsiimu lietuvišku folkloru, keliauju po Lietuvą. Noriu su moksleiviais pasikalbėti, išgirsti, kas jiems yra sąžiningumas. 

 • Arnoldas Pikžirnis

Prieš daugiau nei ketverius metus, pirmąsyk išvykdamas studijuoti į Mastrichto universitetą, labai aiškiai žinojau, kad baigęs studijas noriu ir privalau grįžti į Lietuvą. Tikiu, kad čia galiu prasmingai prisidėti prie modernios ir pažangios Lietuvos kūrimo. Noriu apie tai pasikalbėti ir su Lietuvos moksleiviais.

space_grey.jpg

Dovile.png   Eimantas Matulaitis.jpg    Goda Karalyte.jpg    Ignas Rubikas.jpg    Ingrida_Urbonaite.jpg

space_bar.jpg

 • Dovilė Radavičiūtė

Esu Dovilė, dirbu rinkos tyrimų kompanijoje, kuri yra „Baltosios bangos“ iniciatyvos narė.  Noriu su moksleiviais pasikalbėti apie naujausius jaunimo sąžiningumo tyrimų rezultatus bei papasakoti, kodėl sąžiningumas yra svarbus versle. 

 • Eimantas Matulaitis

Esu baigęs ekonomikos bakalaurą, dirbęs analitinį ir vadovaujamąjį darbą finansų institucijose, o dabar dalyvauju Jaunųjų profesionalų programoje „Kurk Lietuvai“ ir koordinuoju „Baltųjų pirštinių“ iniciatyvos veiklą Anykščių krašte. Laisvalaikiu vystau ekonomikos konferencijos ir kūrybinių dirbtuvių projektą. Su jaunaisiais kolegomis mokyklose norėsiu kalbėtis apie sąmoningą dalyvavimą ekonominiuose santykiuose.

 • Goda Karalytė

Pagal išsilavinimą esu teisininkė ir noriu padiskutuoti su moksleiviais apie sąžiningumo svarbą tiek išsilavinimo, tiek profesinėje srityje. 

 • Ignas Rubikas

Esu Ignas, mokiausi psichologijos ir filosofijos dalykus Anglijoje, Oksfordo universitete, o šiuo metu dirbu Jaunųjų profesionalų programoje „Kurk Lietuvai“. Man visada rūpėjo užsienio lietuvių istorijos, todėl aktyviai dalyvauju jaunimo sąjungų veikloje, šiuo metu esu Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos vicepirmininkas. Mėgstu pabūti vienas, dainuoju ir šoku folklorą, ir domiuosi meditacija. 

 • Ingrida Urbonaitė

Studijuoju Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, trečiame kurse. Visai neseniai pradėjau savanoriauti „Transparency International“ Lietuvos skyriuje. Noriu prisidėti prie skaidrumo ir sąžiningumo užtikrinimo Lietuvoje. 

space_grey.jpg

Jonas Rimavicius.jpg   Julius Alisauskas.jpg    Justa Arlauskaite.jpg    Justina Minko.jpg    Kazys Pupinis.jpg

space_bar.jpg

 • Jonas Rimavičius

Esu Jonas, LT Big Brother programos dalyvis. Dirbu  banke ir su moksleiviais noriu pasidalinti savo įžvalgomis apie sąžiningumo įtaką profesinei reputacijai. 

 • Julius Ališauskas

Mokausi Lietuvos sveikatos mokslų universitete ir prisijungiau prie Sąžiningumo akcijos, kadangi tikiu, jog moksleiviai yra imlūs naujovėms. Labai noriu su jais pasikalbėti apie kyšininkavimą sveikatos apsaugos sektoriuje. Ar gydytojas, negavęs kyšio, pakenks pacientui operacijos metu? 

 • Justa Arlauskaitė

Esu Vytauto Didžiojo universiteto 4 kurso studentė, studijuoju matematiką ir jos taikymą bei specializuojuosi biomedicinos srityje. Taip pat  lankau gretutines psichologijos studijas ir priklausau Ateitininkų federacijos studentų sąjungai. Priklausau VDU folkloro ansambliui "Linago" ir jau šešis metus groju vargonais Marijampolės Šv. arkangelo Mykolo bazilikoje vaikų mišiose. Mokykloje su moksleiviais noriu pasikalbėti, kodėl jie nusirašinėja ir ar suvokia tai kaip problemą. 

 • Justina Minko

Esu Pietų Danijos universiteto studentė. Noriu prisidėti prie šios akcijos, nes esu už skaidrumą Lietuvos mokyklose! 

 • Kazys Pupinis

Mokiausi VU Filosofijos ir Politikos mokslų fakultetuose. Šiuo metu dalyvauju Kurk Lietuvai programoje ir dirbu Klaipėdos savivaldybėje su jaunimo pritraukimu į Klaipėdos miestą, taip pat koordinuoju pilietinės iniciatyvos „Baltosios Pirštinės“ veiklą Klaipėdoje. Noriu pasikalbėti su moksleiviais apie tai, ką kiekvienas iš jų gali padaryti, kaip gali rasti sprendimus į jiems rūpimus klausimus. 

space_grey.jpg

Lukas Alijosius.jpg   Mante Makauskaite.jpg    Martynas Pilkis_2.jpg    Martynas Zekas_2.jpg    Migle Satkauskaite.jpg

space_bar.jpg

 • Lukas Alijošius

Šiuo metu siekiu magistro laipsnio Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, o bakalauro studijas baigiau Essex universitete, Jungtinėje Karalystėje. Prisijungiau prie šios akcijos, kadangi man įdomu išgirsti moksleivių nuomonę apie nusirašinėjimą mokykloje. 

 • Mantė Makauskaitė

Noras pažinti ir suprasti pasaulį, suvokti, kaip jis veikia, kodėl keičiasi, atrasti, kokią vietą jame užima mano šalis ir aš, kaip sąveikauja skirtingos kultūros ir idėjos, ir kokią įtaką ta sąveika turi pasaulio tvarkai, mane vedė nuo politikos mokslų Vilniuje iki... Afrikos studijų Kopenhagoje. Manau, kad sveikai ir dinamiškai visuomenei būtina idėjų kaita. Noriu pasikalbėti su moksleiviais ir išgirsti jų idėjas.

 • Martynas Pilkis

Kaunietis, smalsuolis, idealistas. Esu žmogus, kurio pomėgis yra vis keisti savo pomėgius. Viešosios politikos analizės magistrantūros studentas. Buvęs Lietuvos jaunimo tarybos valdybos narys, Moksleivių ateitininkų sąjungos pirmininkas. Kovotojas su nusirašinėjimu nuo... penktos klasės. Mėgstu pasakoti istorijas – tikras istorijas. 

 • Martynas Žėkas

Šiuo metu dirbu viešajame sektoriuje, audito srityje. Visada aktyviai domėjausi politiniais ir ekonominiais reiškiniais Lietuvoje, todėl noriu pasidalinti savo patirtimi su moksleiviais ir padiskutuoti, ką sąžiningumas reiškia mums visiems.

 • Miglė Satkauskaitė

Baigiau Kino režisūros studijas Londone, metus studijavau Bohemijos sotinėje - Prahoje, vėliau dirbau Afganistane nevyriausybineje organizacijoje Afghan New Generation Organisation mokydama jaunuolius kurti dokumentinius filmus. Noriu su moksleiviais pasidalinti savo patirtimi bei istorijomis iš Afganistano.

space_grey.jpg

Migle Viselgaite.jpg  Saimonas Sabeckis.jpg    Teodora Jurcyte.jpg    Une Kaunaite.jpg

space_bar.jpg

 • Miglė Viselgaitė

Esu Miglė, politikos mokslų studentė, ateitininkė, Moksleivių ateitininkų sąjungos valdybos narė. Savanoriauju vaikų stovyklose, dalyvauju akademiniuose studentų bei moksleivių renginiuose. Taip pat šiek tiek muzikuoju, grožiuosi Lietuvos nuostabumu ir nekantrauju vėl pasimatyti su moksleiviais. 

 • Saimonas Sabeckis

Esu Saimonas, šiuo metu gyvenu Vilniuje, kur studijuoju teisę Kazimiero Simonavičiaus universitete bei elektronikos inžineriją Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje. Netikiu, kad gyvenime siekti profesinės sėkmės leidžia tik diplomas ar akademinė veikla, tad aktyviai įsitraukiu į visuomeninę veiklą. Tai leidžia man realizuoti savo idėjas, pritaikyti teorijoje išmoktus dalykus praktiškai, bei suprasti, kokių gebėjimų man trūksta. Todėl ir moksleiviams noriu pasiūlyti išbandyti save įvairiose veiklose, kadangi manau, jog tai yra raktas į sėkmę!

 • Teodora Jurčytė

Aš esu Teodora Jurčytė, grafikos studentė iš Vilniaus Dailės Akademijos. Jau nemažai metų priklausau Ateitininkų federacijai. Džiaugiuosi tuo, nes būtent ši organizacija mane ugdė ir ugdo labai įvairiapusiškai, joje geriausiai atpažinau savo talentus, sugebėjimus, netgi gyvenimo tikslą bei prasmę, o kartu ir svajones. Šiais metais buvau išrinkta į moksleivių sąjungos valdybos sudėtį, taip pat tapau moksleivių ateitininkų sąjungos pirmininke, viliuosi, kad kartu su kitais ateitininkais bei visais, kurie tam neabejingi, galėsime kuo daugiau prisidėti prie Lietuvos moksleivių gerovės, kad su kantrybe ir atsidavimu tarnautume  visų žmonių, o tuo pačiu savo Tėvynės Lietuvos ateities labui.

 • Unė Kaunaitė

Baigiau Vilniaus Licėjų, išvažiavau studijuoti psichologijos ir socialinės antropologijos St Andrews universitete Škotijoje, dabar dirbu programoje "Kurk Lietuvai", Švietimo ir mokslo ministerijoje su tiksliųjų ir gamtos mokslų skatinimu. Visą gyvenimą mane lydėjo ir kūryba: baigiau Skalvijos kino akademiją, taip pat esu išleidusi du romanus: "Sudie, rytojau" ir "Žmonės iš Alkapės". Jaunimui rašau žurnale "Pašvaistė", taip pat jau antrus metus dėstau Nacionalinėje moksleivių akademijoje. Norėčiau papasakoti jauniems žmonėms apie sąžiningumą, kūrybiškumą ir rašymą, darbą viešajame sektoriuje bei studijas užsienyje.

space_grey.jpg

INICIATYVOS DRAUGAI

Kurk Lietuvai logo_transparent background-01.pnglogoBP.jpgSazines frontas.pngAteitininkų logo.jpg  BB logo su sukiu 2.jpg logo (1).png

space_bar.jpg

Sąžiningumo mokyklų tinklas kuriamas "Transparency International" Sekretoriato, Prancūzų instituto Lietuvoje bei Jungtinės Karalystės ambasados Lietuvoje finansinės pagalbos dėka.

 TI logo.PNG  Institut-francais-de-Lituanie.jpg  Britu ambasada.PNG

 <- Grįžti į atgal