Jauno žmogaus teisingas pasirinkimas – Lietuvos sėkmė

Ketvirtadienis, vasario 6 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė tarptautinę žinių ir išsilavinimo parodą „Studijos 2014", kurioje pristatomos studijų galimybės Lietuvoje ir užsienyje, reikalingiausios profesijos ir specialybės, jaunimo verslumo skatinimo ir savanorystės programos.
Taip pat su Lietuvos moksleivių sąjungos atstovais Prezidentė dalyvavo diskusijoje „Kuo būti?"

„Lietuvos ateitį kurs išsilavinęs ir kūrybingas jaunimas. Svarbu, kad šalies universitetai, kolegijos ir profesinės mokyklos nebūtų diplomų fabrikai, o suteiktų kokybiškų žinių ir realių įgūdžių. Būtina suteikti galimybę kiekvienam jaunam žmogui atskleisti savo gebėjimus, atrasti geriausiai tinkančią specialybę ir susirasti darbą. Nuo to priklausys šalies ekonomika, kultūra ir socialinė gerovė", - sakė Prezidentė, sveikindama parodos dalyvius.
Pasak Prezidentės, didžiausia akademinė mugė yra puiki galimybė jaunimui susipažinti su studijų programomis ir įsitikinti, kiek daug gali pasiūlyti šalies aukštosios mokyklos, kolegijos ir profesinės mokyklos. Prezidentė paragino jaunimą rimtai pasvarstyti apie studijas savo šalyje, taip pat pakvietė užsienio šalyse studijuojančius lietuvius sugrįžti į Lietuvą tęsti magistrantūros ir doktorantūros studijų.

Parodos metu surengtoje diskusijoje „Kuo būti?" Prezidentė su moksleiviais diskutavo, kaip pasirinkti tinkamą profesiją, kokios yra perspektyviausios specialybės, kaip skatinti savanorystę ir jaunimo verslumą.
Pasak Prezidentės, kiekvieno jauno žmogaus teisingai pasirinktas kelias yra Lietuvos sėkmė ir žmogaus sėkmė. Svarbiausia rinktis tai, kas arčiausiai širdies, ką gebi ir gali dirbti. O perspektyviausias sritis galima numatyti analizuojant tai, kas vyksta pasaulyje ir kokios tendencijos vyrauja Lietuvos versle, žemės ūkyje, kultūroje, socialinėje srityje. Lietuvoje šiuo metu paklausiausi yra informatikai ir gydytojai provincijoje, tačiau darbo rinka sparčiai keičiasi ir atsiranda daug naujų veiklos sričių bei profesijų. Svarbu yra mokytis visą gyvenimą.

Po diskusijos Prezidentė apsilankė profesiniam mokymui skirtoje ekspozicijoje, pristatančioje daugiau negu 70 profesinio rengimo mokyklų ir profesinio mokymo centrų. Čia Prezidentė gyvai išbandė pristatomus amatus, gamino šokoladą, mokėsi megzti jūrinį mazgą, apžiūrėjo floristų darbus.

Tinkamas jaunų specialistų parengimas ir profesinių gebėjimų ugdymas, pasak Prezidentės, yra svarbus ilgalaikiam ir stabiliam šalies ekonomikos vystymuisi. Todėl Prezidentė nuosekliai skiria dėmesį kovai su jaunimo nedarbu ir siūlo naujas iniciatyvas, kurios padėtų jauniems žmonėms įsidarbinti, skatintų jų verslumą.

Prezidentės iniciatyva Seimui buvo pateiktos įstatymo pataisos, numatančios studentams galimybes savarankiškai ir be jokių tarpininkų atlikti praktiką bei įgyti realios darbo patirties.

Nuotraukos - R. Dačkus
Prezidentės spaudos tarnyba<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų