Italų rašytojai Vilniaus knygų mugėje

Vilniaus knygų mugėje Italų kultūros institutas organizuoja visą eilę renginių:

Vasario 20 d. 18 val. 5.5 salėje pristatysime naują Antonio Pascale romaną “Le attenuanti sentimentali” („Švelninančios jausmų aplinkybės“), o vasario 21 d. 16 val. Forume – 2013 m. Strega premijos laureato Walter Siti romaną “Resistere non serve a niente” („Išgyventi neverta“). Renginiuose dalyvaus abu autoriai, romanų ištraukas skaitys aktorius Gediminas Storpirštis.
 
Paskutinis susitikimas – tai lietuvių kilmės italų autoriaus Igor Argamante romano „Jerichas 1941 metais“ vertimo į lietuvių kalbą pristatymas, bendradarbiaujant su leidykla „Aukso žuvys", vasario 21 d. 16 val. 5.2 salėje. Pokalbyje dalyvaus Bostono universiteto Padujos skyriaus žydų istorijos dėstytojas Gadi Luzzatto Voghera, kuris apie šią knygą kalbės su vertėja Toma Gudelyte, konsultante Lara Lempertienė ir literatūrologe Irena Veisaite.
 
Kviečiame taip pat apsilankyti mūsų stende 5.A10, kur galėsite įsigyti šiuos A. Pascale bei W. Siti romanus bei kitų knygų italų kalba.
 
 Antonio Pascale biografija
 
Gimė Neapolyje 1966 m., italų žurnalistas ir rašytojas. Didelį pasisekimą turi ne tik jo romanai: A. Pascale taip pat rašo teatrui ir radijui. Bendradarbiauja su dienraščiais “Il Mattino” ir “Corriere della Sera” bei žurnalais “Limes” ir “Lo Straniero”, turi savo blogą internetiniame dienraštyje “Il Post”.
 
Apie knygą
 
Nemigos kamuojamas, neurotiškas, kupinas neapykantos, nuolat blogai nusiteikęs, neramus, chaotiškas rašytojas, visai nepavyzdinis tėvas ir vyras nebegali rašyti: klasikinis pasakojimas jam tampa ypatingai sunkia užduotimi. Tačiau ši laukimo ir krizės būsena jam vis tik padaro paslaugą: nors ir nerašo, jis stebi pasaulį, kuris juda ir pulsuoja aplink jį.
 
 Walter Siti biografija
 
Gimė Modenoje 1947 m., italų literatūros kritikas, eseistas, rašytojas. Ilgus metus dėstė Pizos, Kozencos, Akvilos universitetuose. Daugybės esė apie šiuolaikinius italų poetus autorius, ypatingą dėmesį skiria Pier Paolo Pasolini kūrybai, yra jo pilnų raštų sudarytojas Mondadori leidykloje. Apie XX a. 10 dešimtmečio vidurį pradeda rašyti romanus, sulaukdamas didelio kritikų pripažinimo.
 
Apie knygą
 
Daug įvairių tyrimų rodo, kad egzistuoja „pilkoji zona“ tarp nusikalstamumo ir finansų srities, kurioje sukasi nuolaidūs bankininkai, neturintys jokių skrupulų brokeriai, korumpuoti politikai ir antros kartos nusikaltėliai, baigę ekonomikos mokslus ir priimami prabangiuose ir niekuo neįtartinuose visuomenės sluoksniuose. Tačiau yra sunku jiems suteikti veidą, įsivaizduoti juos kasdieniniame gyvenime.
 
 Igor Argamante (Argamakov) biografija
 
Gimė Vilniuje 1928 m., karo metais tapo Italijos piliečiu. Trisdešimt metų dirbo vieno iš Olivetti įmonės skyrių vadovu, po to kūrė savo verslą ir tapo Pietų Afrikos respublikos garbės konsulu. Gyvena Trieste. Pasišventęs istorinėms studijoms. Pirmoji knyga - „Šuniška mirtis. Trumpa stalinistinė istorija“ (leid. „Il Mulino“, Bolonija, 2000); apsakymų rinkinys „Jerichas 1941metais“ pateko į 21-osios Kalvino premijos (2008 m.) finalą.
 
Apie knygą
 
Apysaką ir penkiolika apsakymų apie Šoa laikotarpį autorius parašė remdamasis savo atmintimi ir dokumentais. Veiksmas vyksta karo metu Lietuvoje, kuri 1940 m. patyrė sovietų okupaciją, 1941 metais atiteko vokiečiams, o 1944 m. vėl tapo Sovietų Sąjungos dalimi.

 

Jurgita Jakaitė, Italų kultūros institutas<- Grįžti į atgal