Hitlerio pagrobtų meno kūrinių ir brangenybių paieškos – ir dokumetiniame filme

Kol George Clooney gerbėjai kino salėse nekantraudami laukia veiksmo trilerio „Brangenybių medžiotojai“ premjeros, „National Geographic Channel“ šiandieną (vasario 7 dieną), 19 val. Lietuvos laiku pristato dokumentinį šio meninio filmo porininką – „Beieškant Hitlerio pagrobtų lobių: brangenybių medžiotojai“ (angl. Hunting Hitler’s Stolen Treasures: The Monuments Men).

Speciali valandos trukmės televizijos laida pateikiama taip, kad žiūrovai pamatytų ir išgirstų nepakartojamą dokumentinį pasakojimą su ypatingu Holivudo stiliaus filmų prieskoniu.

 „Beieškant Hitlerio pagrobtų lobių: brangenybių medžiotojai“ – tai istorija apie neįtikėtiną vidutinio amžiaus meno žinovų komandą, kuri nacių okupuotoje Europoje nuo pražūties išgelbėjo daugybę per tūkstantmečius sukurtų vertingiausių Europos meno ir kultūros paminklų. Ši nepaprasta, tačiau tikra istorija – tai ir asmeniniai lig šiol dar gyvo tikrosios brangenybių ieškotojų komandos nario prisiminimai, ir interviu su istorikais bei šeimų nariais, ir atviras pokalbis su aktoriais, atlikusiais pagrindinius vaidmenis meniniame filme.

Tuo metu, kai sąjungininkai kovėsi už Europos išvadavimą, brangenybių medžiotojai stengėsi išgelbėti jos sielą. Šie drąsūs vyrai, kurių gretose buvo ir muziejininkų, menininkų, architektų bei istorikų, savanoriškai darbavosi priešakinėse kruviniausio per visą žmonijos istoriją karo linijose ir surado daugybę iš pasiturinčių žydų privačių kolekcijų pavogtų kultūros lobių. Per paskutiniuosius Antrojo pasaulinio karo metus Adolfas Hitleris prisigrobė gausybę Renesanso laikmečio šedevrų, Mikelandželo, Da Vinči kūrinių ir protu nesuvokiamą neįkainojamų istorinių artefaktų skaičių. Nacistai degindavo Picasso, Salvadoro Dali, Klees kūrinius. Plėšikavimas buvo visos Trečiojo reicho vizijos dominuoti pasaulio kultūroje dalis.

Filmo veiksmas prasideda prabėgus vos mėnesiui po sąjungininkų išsilaipinimo Normandijoje ir baigiasi desperatiškomis paskutinėmis sovietų puolimo Berlyne dienomis. „Beieškant Hitlerio pagrobtų lobių: brangenybių medžiotojai“ – tai filmas apie įspūdingą mažai žinomos komandos, kurios nariai rizikavo savo gyvybe, siekdami išsaugoti, atkurti ir sugrąžinti apie penkis milijonus per Antrąjį pasaulinį karą nacių pagrobtų nepakartojamų meno kūrinių bei kultūros paminklų, istoriją. Jei ne šie sąmoningi brangenybių medžiotojai, pasaulis būtų praradęs svarbią savo kultūros istorijos dalį.

* * * 
Apie „FOX International Channels“

„FOX International Channels“ (FIC) – multimedijų  bendrovė,  „21st century FOX“ dalis. Bendrovė kuria, gamina ir platina pramoginius, dokumentinius, sporto ir filmų kanalus, pažymėtus plačiai žinomais prekių ženklais FOX ir „National Geographic“. Daugiau kaip 300 kanalų 44 kalbomis rodomi Lotynų Amerikos, Europos, Azijos ir Afrikos šalyse. Televizijos transliacijos šiose šalyse, įskaitant ir neeterinį transliavimą, mobiliąją televiziją bei HD formatu vykstančias transliacijas, pasiekia daugiau nei 1,3 mlrd. namų ūkių visame pasaulyje. Lietuvoje (anglų arba rusų kalba su lietuviškais subtitrais) galima matyti televizijos kanalus „FOX Life“ ir FOX, taip pat ir dalį „National Geographic Channel“ laidų. 

 

Agnė Počepovič, UAB "Komunikacija ir konsultantai"<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų