Bendruomeniškumo ugdymo projektas „Teatro virusas Vievyje“: nuo gastrolių iki festivalio

Vievio kultūros centras įgyvendina projektą „Teatro virusas Vievyje“. Projekto metu buvo organizuojami profesionalaus režisieriaus Vytauto Mikalausko edukaciniai užsiėmimai, kurių metu buvo suburti Vievio bendruomenės nariai bei pastatytas spektaklis „Neatmezgamasis mazgas“.

Projekto veiklos prasidėjusios dar nuo 2021 metų, tačiau dėl pandeminės situacijos spektaklio premjera buvo nukelta. Viduje jau kirbėjo viltis, kad ir iki naujojo kultūros centro atidarymo, kurio salėje Vievio teatro premjera išrodytų visai kitaip, liko tik keletas žingsnių. Todėl buvo imtasi gastrolių po kitus Elektrėnų savivaldybės miestelius. Vievio teatras aplankė Semeliškes, Kazokiškes, Elektrėnus bei Kietaviškes, kur buvo šiltai priimti vietinių gyventojų ir maloniai kviečiami apsilankyti dar kartą. Teatrinių gastrolių vien tik savoje savivaldybėje nepakako, keliai vedė ir į Ukmergės, Jonavos, Trakų rajonų miestelius ir gyvenvietes. Pagaliau buvo numota ranka į tą laukiamą atidarymą naujos kultūrinės šventovės ir nuspręsta Vievyje vis dėlto surengti teatrų festivalį „Teatro virusas Vievyje“, kur buvo pristatytas projektinis spektaklis bei suburtos kitos bendruomenės, kurios neabejingos teatrui.

Atvelykis Vievyje buvo kupinas teatro. Nuo buitinės komedijos iki epistolinio žanro. Intensyvus dviejų dienų festivalis „Teatro virusas Vievyje“ – penki spektakliai, teatro atmosfera, netikėtumai – visa tai galima buvo išvysti Vievio gimnazijoje praėjusį savaitgalį.

Pirmąją festivalio dieną pradėjo Elektrėnų kultūros centro dramos kolektyvas, kuris artistams atvėrė sceną su spektakliu „Dvigubas žaidimas“, rež. Nijolė Skorubskienė. Labai smagu, kai galime pačius artimiausius draugus pasikviesti į šventę, o jie mielu noru atvyko ir dovanojo žiūrovams režisieriaus-dramaturgo Edmundo Untulio parašytą pjesę. Antrieji pasirodė scenos šeimininkai – Vievio teatras, kurie pristatė Petro Pundzevičiaus-Petliuko „Neatmezgamąjį mazgą“, rež. Vytautas Mikalauskas. Spektaklis tai atvaizdas to, kokį teatrą kūrė jo pirmtakai Lietuvoje, kas buvo tada aktualu ir galimai aktualu tebėra ir šiandien. Bendruomenės „Santarvė” narės bei „VievioLin“ šokėjos (vad. Nijolė Anskaitienė) pagyvino pasirodymą šiuolaikiniais šokiais, kurie tik paryškino ano meto ir dabarties teatros kultūros raidą. Pirmosios dienos pabaigai svečiai iš Vilniaus savo spektaklio veiksmą perkėlė į žiūrovų salę ir sukūrė visiškai neįprastą atmosferą. Vilniaus Senjorų teatras pristatė spektaklį pagal Dž. Pristlį, „Padori užeiga“, rež. Vytautas Mikalauskas. Kas yra tas žmogus, koks jo požiūris į save ir kitus, kokia jo reakcija ir kokie netikėti pasirinkimai yra daromi pasiekus kritinę apsisprendimo tarp gyvenimo ir mirties ribą. Būtent į tokius klausimus bando atsakyti milžinišką teatrinę patirtį turintys aktoriai savo personažų lūpomis.

Antroji festivalio diena taip pat prasidėjo svečių pasirodymu. Šiuo atveju tai buvo patys tolimiausi festivalio bendraminčiai iš Garliavos. Kauno r. Garliavos sporto ir kultūros centro teatras „Be pavadinimo“ kvietė prisiminti, kada paskutinį kartą ranka rašėme laiškus ir kada tokį gavome? Epistolinis spektaklis „M.editaci.Jos“, pagal D. Teišerskytės „Meilės laiškus“, rež. Zita Butiškytė, paliko neišdildomą įspūdį. Spektaklio pažadintos emocijos, jausmai pavirto šiltais aplodismentais... Visa tai prasiveržė pasibaigus spektakliui. Festivalio tašką padėjo svečiai iš Rūdiškių, Trakų rajonas. Bajorų teatras pristatė spektaklį „Trijų velnių valsas“, rež. Vytautas Mikalauskas. Spektaklis pagal J. Žemaitės gerai žinomą veikalą „Trys mylimos“, tik spręstas visai neįprasta teatrinio žaidimo forma, kurią lydėjo muzikinis ir veiksminis apipavidalinimas.

Visi teatrų kolektyvai buvo apdovanoti Vievio kultūros centro įsteigtais prizais, taip pat visus žiūrovus ir svečius sveikino Seimo narys Kęstutis Vilkauskas. Jam teatrinis menas nėra svetima ir nesuprantama terpė, jis pats kelis dešimtmečius dalyvavo Trakų Karališkoje teatro veikloje ir puikiai žino koks sunkus, nors iš pažiūros eiliniam žiūrovui atrodo kitaip, tai darbas.

Abi festivalio dienas, kiekvienos pertraukos tarp spektaklių metu, žiūrovai galėjo pajusti nuoširdumą ir organizatorių rūpestį. Kad pertraukos neprailgtų, žiūrovai buvo vaišinami arbata, kava ir saldumynais.

Dėkojame visiems, kurie atėjo, buvo ir, atrodo, užsikrėtė teatro virusu, nes galime pasidžiaugti, jog Vievio teatro gretos pasipildė naujais aktoriais. Teatro aktoriai sakė: „Mums, kaip organizatoriams ir artistams, didžiausias įvertinimas, kai Jūs plojate, o jei tie plojimai dar ir stovint, vadinasi, mūsų triūsas tikrai yra reikalingas ir būtinas. Ačiū už bendrystę. Mes gerbiame savo žiūrovą, mylime ir visada labai labai jo laukiame.“ Dėkojame dalyviams, kurie nepabūgo lietingo oro, nepagailėjo savo laiko ir atvyko į šią šventę.

Dėkojame visoms bendruomenėms, kurios prisidėjo prie šio festivalio ir projekto įgyvendinimo, ypatingai nuoširdų ačiū tariame bendruomenės „Santarvė” narėms, kurios labai daug padėjo, kad festivalis „Teatro virusas Vievyje“ įvyktų sklandžiai.

Vievio teatro ir Vievio kultūros centro informacija<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų