Festivalis „Vieversija 2022“ grįžo į Vievį penkioliktą kartą

Balandžio 9–10 dienomis Vievio gimnazijoje vyko tradicinis, penkioliktasis, Solistų ir vokalinių ansamblių festivalis „Vieversija 2022“, kuris į gyvą susitikimą sugrįžo po pandemijos laikotarpio. Balandžio 9-ąją vyko vaikų pasirodymai, balandžio 10-ąją – suaugusiųjų.

Daina jungia, daina vienija, daina suteikia viltį. Pavasarinė „Vieversija“ Vievyje jau penkioliktą kartą sujungė dainuojančiųjų širdis. Abi dienas dainorėliai dovanojo gražiausius kūrinius, skirtus Vieviui – Mažajai Lietuvos kultūros sostinei, šiemet mininčiai miesto vardo 500 metų jubiliejų.

Balandžio 9-ąją – vaikų dieną – koncertavo penkiolika ansamblių ir solistų: Kaišiadorių lopšelio-darželio „Žvaigždutė” Amėjos Horbačauskaitės ir Aristos Tiukšaitės duetas; solistės Elinga Matakaitė ir Augutė Daniūnaitė iš Elektrėnų meno mokyklos (vadovė Laima Mažuolytė); Vytautė Vaitkevičiūtė (vadovė Ona Nenartavičienė); Danielė Narkevičiūtė iš Elektrėnų pradinės mokyklos (vadovė Giedrė Takarauskitė); Sabina Lavrukaitytė ir Ernest Palevič iš Senųjų Trakų Andžėjaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos (vadovė Lilija Kieras); Aurėja Petrauskaitė iš Elektrėnų meno mokyklos (vadovė Vilhelma Mončytė); solistė Liepa Juškevičiūtė bei 1–4, 5–6, 7–8 klasių ansambliai „Dainos studija“ iš Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos (vadovė Dalia Liubinienė); Vievio gimnazijos solistai: Vaiva Apanavičiūtė, Liutauras Paškevičius, Aida Aliubavičiūtė (vadovė Dalia Davidavičienė). Renginį vedė Vievio kultūros centro vaikų dramos kolektyvo narė Lėja Apanavičiūtė. 

Balandžio 10-ąją – suaugusiųjų dieną – festivalio vedėja Saulė Vyšniauskaitė pavasariu alsuojančiomis eilėmis pasveikino atvykusius į festivalį ir pristatė šventės dalyvius. Šiemet į Vievį atvyko 17 solistų, duetų ir ansamblių ne tik iš mūsų savivaldybės, bet ir iš įvairių Lietuvos savivaldybių. Tai: Vievio kultūros centro kamerinis choras „Con moto“, šio choro vyrų ir moterų ansambliai (vadovė Audronė Stepankevičiūtė); Vievio kultūros centro senjorių ansamblis (vadovė Rita Kraucevičiūtė); Vievio kultūros centro moterų ansamblis „Vieva“ (vadovė Rita Kraucevičiūtė); Gilučių moterų ansamblis „Obelėlė“ (vad. Nijolė Norušienė); Jadvygos Strasevičienės ir Silvijos Bielskienės duetas „PaSiJa“ (vad. Adolfas Blažonis); Vilniaus lietuvių namų solistai: Deimantė Bačiulytė, Ivan Ostapenko, Sofija Merkytė (vad. Judita Taučaitė); Senųjų Trakų vokalinis ansamblis „Stare Troki“ (vad. Lilija Kieras); Kaišiadorių r. sav. Žiežmarių kultūros centro ansamblis „Įvairi muzika“ bei Pakertų laisvalaikio skyriaus moterų ansamblis (vad. Laimutė Kaulakienė); Vilkijos kultūros centro Padauguvos laisvalaikio salės moterų vokalinis ansamblis bei Laimos ir Reginos duetas (vad. Alvydas Furmonas); Prienų kultūros ir laisvalaikio centro moterų vokalinis ansamblis „Pienė“ (vad. Aldona Šyvokienė); Kaišiadorių r. sav. Kruonio kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Svaja“ (vad. Jolita Ivaškevičienė).

Renginio vedėjai talkino savanorės Vėtra Bliūdžiūtė ir Lėja Apanavičiūtė. 

Renginį vainikavo festivalio dalyvių ir žiūrovų atliktas tradicinis kūrinys „Giedu dainelę (Kalnai ant kalnų)“.

Visi kolektyvai ir jų vadovai buvo apdovanoti Vievio kultūros centro direktorės, festivalio organizatorės Audronės Stepankevičiūtės padėkomis ir pagrindinio rėmėjo – UAB „Malsena Plius“ bei Vievio kultūros centro įsteigtais prizais. Pagrindinis organizatorius ir prizų steigėjas – Vievio kultūros centras – visus dalyvius po koncertų pavaišino gardžiais kibinais ir arbata.

Šventė baigėsi, tad susitiksime kitoje, šešioliktoje, „Vieversijoje“. Juk tai tokia puiki proga savo gebėjimus parodyti, kitais pasidžiaugti ir pabūti bendraminčių draugijoje.

 

„Elektrėnų žinių“ informacija<- Grįžti į atgal