Kultūra, švietimas

2015 m. kovo 23 d.

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Ugdymo mokslų fakulteto magistrantas, LEU tarybos narys ir istorijos mokytojas Gintautas Rimeikis - aktyvus akademinės bendruomenės narys. Įdomiausia tai, kad Gintautas, būdamas aktyvus studentas, nemažą savo laiko dalį paskiria darbui. "Studijų tvarkaraštis yra suderintas ir pritaikytas tiems, kurie dirba ir studijuoja“, - pasakoja vaikinas, kuris jau daugiau nei tris mėnesius dirba Vilniaus Sausio 13-osios mokykloje.

...
2015 m. kovo 23 d.

Nuo gegužės nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose planuojama įvesti lankytojo bilietą. 5 dienų bilietas lankytis konkrečioje saugomoje teritorijoje galėtų kainuoti 1 eurą.

2015 m. kovo 20 d.

Kiekvieną pavasarį, kai vidutinė paros temperatūra pakyla vidutiniškai iki trijų laipsnių, prasideda kasmetinė varlių migracija iš žiemaviečių į nerštavietes. Nors žiemojimui varliagyviai paprastai renkasi vietoves prie statesnių šlaitų, iki sušylant paros temperatūrai miega įsirausę į urvelius. Nerštavietėms paprastai pasirenkamos drėgnos vietos, dažniausiai prie tvenkinių. Dažna problema yra ta, kad migruojančioms varlėms dažnai tenka kirsti asfaltuotą kelio ruožą ir masinės migracijos metu tū

...
2015 m. kovo 18 d.

Ateinantis pavasaris ir vasara daugeliui iš mūsų atneša teigiamas emocijas, gražius lūkesčius bei svajones. Tačiau abiturientams šis laikas dažnai tampa įtampos, nepamatuotos baimės ir streso laikotarpiu. Kaip nugalėti egzaminų baimę ir kaip susidoroti su nerimu ir įtampa? Į šiuos klausimus atsako Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro visuomenės sveikatos specialistai.

2015 m. kovo 18 d.

Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba nusprendė suteikti teisinę apsaugą Jonavos sinagogai. Įtraukti į Kultūros vertybių registrą šią sinagogą pasiūlė Jonavos rajono savivaldybė, gavusi savininkų prašymus.

2015 m. kovo 17 d.

Antradienį 14 val. Seimo Kovo 11-osios Akto salėje vyks kario savanorio, paskutinio veikiančio Lietuvos partizano Antano Kraujelio žūties 50-ųjų metinių minėjimas. Renginio organizatorius - Seimo Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisija.

2015 m. kovo 17 d.

Po Europos Sąjungos sankcijų Rusijai įvedimo prekių judėjimas per Lietuvos sieną sumažėjo. Pasigirsta nuomonių, jog dėl to sumenko ir į mūsų šalį nelegaliai įvežamos produkcijos apimtys. Tačiau pasienio regionuose esančių seniūnijų vadovų teigimu, džiūgauti dar anksti. Kontrabanda - tarsi devyngalvis slibinas, kaskart atgyjantis vis naujais pavidalais.

2015 m. kovo 17 d.

Nepaprastai tvirto ir savito charakterio, kandi, tačiau itin geros širdies, labai dosni ir tikra savo darbo profesionalė. Tokia buvo habilituota biologijos mokslų daktarė Eugenija Šimkūnaitė, kurios atminimas iki šiol gyvas, nors Žiniuone žmonių vadintos mokslininkės tarp mūsų nebėra jau 19 metų.

2015 m. kovo 13 d.

Europos komisija oficialiai patvirtino, kad unikalia tarpukario modernizmo architektūra garsėjančiam Kaunui bus suteiktas Europos paveldo ženklas. Tai neabejotinai prisidės prie tarpukario modernizmo architektūros išsaugojimo ir į Kauną pritrauks šiuo išskirtiniu reiškiniu besidominčius užsienio turistus.

2015 m. kovo 12 d.

Pastaruoju metu visuomenėje vis labiau diskutuojama apie Sovietų Sąjungos "pasiekimus“ menančių skulptūrų ant istorinio Žaliojo tilto Vilniuje likimą. Lietuvos kultūrinį ir fizinį naikinimą vykdžiusios okupantės jau nėra. Liko jos "didybę“ menantys simboliai. Liko ir po mūsų sąmonę šmirinėjančios šmėklos.

2015 m. kovo 12 d.

Vilniaus universiteto Taryba kovo 12 d. išrinko naująjį universiteto vadovą. Nuo šiol didžiausiai aukštajai mokyklai Lietuvoje vadovaus prof. habil. dr. Artūras Žukauskas.

2015 m. kovo 12 d.

Kovo 10 d., antradienį, 16.30 val. Trakų salos pilyje vyko parodos "Atkurtai Lietuvai - 25 metai“ atidarymas. Renginį, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, organizavo Trakų istorijos muziejus.

2015 m. kovo 9 d.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio sukakčiai Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka parengė virtualią parodą "Ne, mes nesulėtinsime žingsnio“.

2015 m. kovo 6 d.

Kovo 1. d. istorijos etapu baigėsi mėnesį trukęs mokinių įsivertinimo prieš brandos egzaminus projektas "Įsivertink prieš egzaminą“. Per tris etapus (biologijos, matematikos ir istorijos) projektas sutraukė daugiau nei 11 tūkst. dalyvių, iš jų - beveik 8 tūkst. abiturientų. Apibendrinus rezultatus matyti, kad silpniausiai dvyliktokai pasirengę matematikos brandos egzaminui, o lengviausiai jiems sekasi istorija.

2015 m. kovo 5 d.

Kultūros vertybių registrą papildė naujas archeologinio paveldo objektas ─ Gariūnų piliakalnis Vilniaus mieste. Naujai atrasto piliakalnio koordinates praėjusiais metais Kultūros paveldo departamentui prie Kultūros ministerijos pateikė archeologas dr. Vykintas Vaitkevičius.