Kultūra, švietimas

2015 m. balandžio 2 d.

Ar galima vadintis tikru kolekcininku be aistros kaupiamiems daiktams, o tik galvojant apie rinkinio atsiperkamumą? Ir ar yra vertės neprarandančių kolekcijų? Kaip patvirtinti arba paneigti miegą trikdančius įtarimus, jog ant sienos paveikslo pavidalu kabo milijonas ir kaip miegoti apskritai jei šie įtarimai pasitvirtintų?! Kitaip tariant, kur kolekcijas laikyti saugiausia? Atsakymus į šiuos ir daugybę kitų su investavimu į meno kūrinius susijusių klausimų pateikia socialinių mokslų daktaras, ne

...
2015 m. balandžio 1 d.

Kodėl psichologas rašo apie skaitymą ir vaikų knygas?
Nes knygos gali padėti gydyti. Ne visus ir ne nuo visko, bet šitaip iš tiesų pasitaiko. Vaikai, priešingai nei suaugusieji, atėję pas psichologą nepuola išsyk "godoti“ liūdnų minčių. Jie be galo atsargiai atveria savo pasaulį, kuriame gyvena. Pasaulį, kuriame yra muzikos, kompiuterinių žaidimų, filmų ir taip pat - knygų. Knygos neabejotinai yra tarp dalykų, kurie gali sunkumų turintiems vaikams teikti ramybę, atokvėpį i

...
2015 m. balandžio 1 d.

Šiais laikais internetas naudojamas ne tik kaip informacijos šaltinis, bet ir darbui ar naujų pažinčių užmezgimui. Vis dėl to būtina kalbėti ir apie pavojų, kurį sukuria ši erdvė. Internete galime pasijusti anonimais, o tai dažnai priveda prie savo emocijų nesuvaldymo ir pykčio išliejimo ant kitų. Kaip atskleidžia praktika, prieinama prie šmeižto, kitų įžeidinėjimo bei neapykantos kurstymo.

2015 m. balandžio 1 d.

Lietuvoje išlikusių istorinių pilių yra vos keletas, o Panemunės pilis pagrįstai laikoma geriausiai išlikusia renesansine reprezentacine pilimi Lietuvoje.

2015 m. balandžio 1 d.

Ko mes tikimės iš savo krašto ir ko kraštas tikisi iš mūsų? Mes tikimės, kad mūsų kraštas gyvuos ir klestės, kad mes turėsime geras sąlygas jame gyventi, mokytis, dirbti, keliauti, pažinti pasaulį... Ką kiekvienas iš mūsų gali padaryti dėl savo krašto, kad jis būtų dar sėkmingesnis, dar patrauklesnis?

2015 m. kovo 30 d.

Turbūt visi esame girdėję, kad su tėvais drauge praleisto laiko vaikams niekada nebus per daug. Tačiau ne visi tėvai tai geba įgyvendinti kasdienybėje - vieniems trūksta laiko, kitiems - noro, tretiems - nuovokos ar žinių. Dar viena aktuali tema - tėvų ir vaikų fizinis kontaktas arba apkabinimai. Šioje srityje tiek teorinės Lietuvos tėvų žinios, tiek praktinis jų taikymas dar kuklesni. Apie visa tai buvo kalbama kovo 26 d. vykusioje spaudos konferencijoje, kurioje buvo pristatytas Lietuvoje sta

...
2015 m. kovo 30 d.

Statistikos duomenimis Lietuvoje skursta apie 610 tūkst. gyventojų, iš kurių viena labiausiai vargstančių grupių yra vieniši asmenys su vaikais.

2015 m. kovo 30 d.

Vilniuje vyko konferencija "Z karta: ką turi žinoti šiuolaikiniai tėvai“, kuria buvo siekiama paskatinti tėvų įsitraukimą į vaikų ir jaunimo ugdymo procesą. Konferencijos metu pranešėjai dalinosi įžvalgomis apie Z kartos kūrybiškumą, mokymosi įpročius, bendrojo lavinimo ir aukštosios mokyklos pasirinkimo svarbą vaiko tobulėjimui. Tokį renginį pirmą kartą organizavo leidyklos "Šviesa“ mokymo centras kartu su ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu bei Lietuvos tėvų foru

...
2015 m. kovo 27 d.

Lietuvos edukologijos universiteto Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto galerijoje "Verdenė“ greta eksponuojamų originalių studentų darbų kovo 25 d. atidaryta Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto klausytojų dailės paroda. Abu universitetus sieja graži partnerystės ir bendradarbiavimo sutartis.

2015 m. kovo 24 d.

Švietimo ir mokslo ministerijoje susirinkusi darbo grupė kartu su studentų, jaunimo organizacijų atstovais aptarė parengtą Sveikatos ugdymo ir rengimo šeimai bendrosios programos projektą.

2015 m. kovo 24 d.

Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba nusprendė suteikti teisinę apsaugą Jonavos sinagogai. Įtraukti į Kultūros vertybių registrą šią sinagogą pasiūlė Jonavos rajono savivaldybė, gavusi savininkų prašymus.

2015 m. kovo 24 d.

Didžiausią pavasario šventę, Velykas, dideliame giminių būryje sutinka tik 15 proc. lietuvių. Beveik 80 proc. šalies gyventojų jas linkę praleisti mažame šeimos rate. Tai atskleidė "Daumantų“ pagardų gamintojo inicijuotas bei visuomenės nuomonės ir tyrimų bendrovės "Vilmorus“ atliktas reprezentatyvus lietuvių tyrimas.

2015 m. kovo 24 d.

Savivaldybė primena, kad elektroninė registracija į darželius (planuojantiems vaikus leisti į darželį 2015 metais), prasidės kovo 25 d., trečiadienį, nuo 8 val. ryto. Sostinės Savivaldybė šiandien gavo oficialų patvirtinimą, kad elektroninė registracijos į darželius sistema saugi ir patikima.

2015 m. kovo 24 d.

Tik 7 proc. jaunų žmonių laisvalaikį leidžia su tėvais, nors dauguma pripažįsta, kad kartu su savo gimdytojais norėtų praleisti daugiau laiko. Tai parodė tyrimų bendrovės "Synopticum Ad Research“ atliktas tyrimas, kuris tapo akstinu pradėti socialinį projektą "Nes mes mylime tėvus“. Šios iniciatyvos tikslas - pasiekti, kad tėvai ir vaikai daugiau bendrautų, o tiltus tarp abiejų kartų imtųsi tiesti būtent jaunimas.

2015 m. kovo 24 d.

Jauni Lietuvos žmonės nuo šiol gali naudotis nauju socialiniu profesiniu tinklu "YouRock.Jobs“, Europoje įkurtu prieš metus. Kad šis tinklas "prabiltų“ lietuviškai, pasirūpino asociacija "Langas į ateitį“.