Kultūra, švietimas

2015 m. balandžio 20 d.

Ateinančiais mokslo metais kiekvienas moksleivis gaus po 15 eurų krepšelį pasirinktam būreliui lankyti.

2015 m. balandžio 20 d.

Paveldosaugininkai teigia, kad dažnai norint laiku užkirsti kelią istorinių statinių niokojimui tenka imtis neįprastų stebėjimo būdų. Šią savaitę, pasak specialistų, buvo sustabdytas kelių kavinių Vilniaus senamiestyje remontas.

2015 m. balandžio 15 d.

Šių metų balandžio 14 d. Londono knygų mugės atidarymo ceremonijoje Europos Komisijos atstovas Tiboras Navracsicsas paskelbė 2015 metų Europos Sąjungos literatūros premijos laureatus. Tarp jų - lietuvių rašytoja Undinė Radzevičiūtė. Premija rašytojai skirta už romaną "Žuvys ir drakonai“.

2015 m. balandžio 15 d.

Rūškaną prieššventinę dieną Vievio kultūros centre (VKC) buvo gera susitikti su šios įstaigos direktore Audrone Stepankevičiūte, Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) kuratorėmis Nijole Leonavičiene ir Audrone Davidavičiene bei studentėmis Karolina Napriene, Alma Sinkevičiene ir pasikalbėti apie gyvenimą aptarti rūpimus klausimus.

2015 m. balandžio 15 d.

Vievio vaikų lopšelio- darželio "Eglutė“ pedagogės metodininkės Vida Degulienė ir Virginija Ruseckienė balandžio 2 d. ikimokyklinio ugdymo įstaigos ugdytiniams, jų tėveliams bei auklėtojoms suorganizavo pačių pagamintų knygelių parodą "Mūsų knygelės dar plonos...“

2015 m. balandžio 13 d.

Balandžio-birželio mėnesiais visoje Lietuvoje vyks atviri Jaunimo organizacijos DARBAS (JOD) organizuojami "Lyderių debatai“.

2015 m. balandžio 13 d.

Sakoma, trečias kartas nemeluoja, tačiau būna išimčių. Taip atsitiko ir su Tautos istorinės atminties įstatymo projektu. Parlamentarams jis siūlomas nuo 2012-ųjų, pateiktos trys projekto redakcijos, bet šią savaitę jis dar kartą grąžintas iniciatoriams tobulinti. Šie guodžiasi bent tuo, kad įstatymas nebuvo atmestas.

2015 m. balandžio 8 d.

Š. m. gegužės 4-10 d. vyks Trečioji Jungtinių Tautų Saugaus eismo savaitė. Jos tema - vaikai ir saugus eismas keliuose, šūkis - Saugokime vaikų gyvybes.

2015 m. balandžio 3 d.

Lietuvos turizmo sektorių pasiekė naujas elektroninis žurnalas "Good Mood Travel Magazine”, kuriame mūsų šalis svečiams pristatoma vietinių gyventojų akimis. 64 puslapių nemokamame žurnale anglų kalba skaitytojai ras idėjų atostogoms Lietuvoje, informaciją apie lankytinas vietas, rekomenduojamus restoranus, laisvalaikio pramogas.

2015 m. balandžio 3 d.

Kovo 24-29 dienomis tarptautinės šiuolaikinio meno mugės "ArtVilnius“ organizatoriai lankėsi Lenkijoje. Svarbiausias šio vizito tikslas - supažindinti Varšuvos ir Krokuvos šiuolaikinio meno muziejų ir galerijų atstovus su muge ir pakviesti juos dalyvauti 2016 metų renginyje, kurio pagrindinis akcentas bus skiriamas būtent šiai šaliai.

2015 m. balandžio 3 d.

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje baigėsi 20-asis Vilniaus kino festivalis "Kino pavasaris“, išdalyti apdovanojimai.

2015 m. balandžio 2 d.

"Ši diena, - sako Ernaudas Bonevalietis (†1156), - yra išpuošta daugybe slėpinių. Pirmą kartą šią dieną mums patikėtas duonos laužymas, Bažnyčios stalas pateikia žmonėms angelų duonos, kad jie jos valgytų.

2015 m. balandžio 2 d.

Ar galima vadintis tikru kolekcininku be aistros kaupiamiems daiktams, o tik galvojant apie rinkinio atsiperkamumą? Ir ar yra vertės neprarandančių kolekcijų? Kaip patvirtinti arba paneigti miegą trikdančius įtarimus, jog ant sienos paveikslo pavidalu kabo milijonas ir kaip miegoti apskritai jei šie įtarimai pasitvirtintų?! Kitaip tariant, kur kolekcijas laikyti saugiausia? Atsakymus į šiuos ir daugybę kitų su investavimu į meno kūrinius susijusių klausimų pateikia socialinių mokslų daktaras, ne

...
2015 m. balandžio 1 d.

Kodėl psichologas rašo apie skaitymą ir vaikų knygas?
Nes knygos gali padėti gydyti. Ne visus ir ne nuo visko, bet šitaip iš tiesų pasitaiko. Vaikai, priešingai nei suaugusieji, atėję pas psichologą nepuola išsyk "godoti“ liūdnų minčių. Jie be galo atsargiai atveria savo pasaulį, kuriame gyvena. Pasaulį, kuriame yra muzikos, kompiuterinių žaidimų, filmų ir taip pat - knygų. Knygos neabejotinai yra tarp dalykų, kurie gali sunkumų turintiems vaikams teikti ramybę, atokvėpį i

...
2015 m. balandžio 1 d.

Šiais laikais internetas naudojamas ne tik kaip informacijos šaltinis, bet ir darbui ar naujų pažinčių užmezgimui. Vis dėl to būtina kalbėti ir apie pavojų, kurį sukuria ši erdvė. Internete galime pasijusti anonimais, o tai dažnai priveda prie savo emocijų nesuvaldymo ir pykčio išliejimo ant kitų. Kaip atskleidžia praktika, prieinama prie šmeižto, kitų įžeidinėjimo bei neapykantos kurstymo.