Kultūra, švietimas

2015 m. birželio 14 d.

Birželio 18 d. prasideda kelias meno sritis ir šiuolaikines technologijas jungianti iniciatyva Vilniaus kalbančios skulptūros. Penkiolika Vilniaus senamiesčio skulptūrų kvies asmeniškam pokalbiui telefonu, taip tarsi nužengdamos nuo savo pjedestalų, nutrindamos laiko ir statuso sukurtas ribas.

2015 m. birželio 14 d.

Mokykla ir šeima yra dvi vaiko sveikatos ugdymą lemiančios pusės, kurios dažnai veikia savarankiškai, dažniausiai nederindamos veiksmų tarpusavyje.

2015 m. birželio 12 d.

Mokslo metai neilgės. Tokį sprendimą priėmė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

2015 m. birželio 12 d.
Penktadienį sukanka 89 metai nuo pirmosios Lietuvos radijo transliacijos.
2015 m. birželio 8 d.
Birželio 12 d., 18:00, "Kampiniame name“ (buvusioje KGB būstinėje) Rygoje atidaroma tarptautiniu mastu pripažinto lietuvių šiuolaikinio meno kūrėjo Deimanto Narkevičiaus personalinė paroda "Prisiminimų archeologija“.
2015 m. birželio 4 d.
Kultūros vertybių registrą papildė naujas archeologinio paveldo objektas ─ Stašėnų piliakalnis Jonavos rajone, Dumsių seniūnijoje. Apie šį piliakalnį Kultūros paveldo centro archeologams pranešė Lietuvos archeologijos draugija, gavusi žinią iš Stašėnų piliakalnį suradusio biologo dr. Dariaus Stončiaus.
2015 m. gegužės 25 d.
Vilniuje atidengta bronzinė garsiojo britų muzikanto Johno Lennono skulptūra. Idėja taip pagerbti Johną Lennoną kilo žinomam fotomenininkui Sauliui Paukščiui, ją įgyvendino skulptorius Jonas Gencevičius. Ant granitinės kolonos stovinti bronzinė skulptūra vaizduoja muzikanto veidą, kurio vieną akį dengia gėlės žiedas. Skvere Mindaugo gatvėje, šalia "Oslo namų“ūrinys turėtų tapti ne tik miestiečių, bet ir sostinės svečių traukos centru....
2015 m. gegužės 15 d.
Gegužės 15 d. 19 val. Trakų salos pilyje prasideda jubiliejinis renginys - 10-oji "Naktis muziejuje“.
2015 m. gegužės 13 d.
2015 m. gegužės 16 d., šeštadienį, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido aukų muziejuje ir Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse tradiciškai vyks Tarptautinei muziejų dienai skirtos akcijos "Muziejų naktis“ renginiai. Naktinė programa prasidės 18.00 val. ir tęsis iki 23.00 val.
2015 m. gegužės 12 d.
LRT televizijos laidos "Duokim garo!“ šio sezono varžytuvėse laimėję muzikantai bus apdovanoti kelione į Europos Parlamentą Briuselyje.
2015 m. gegužės 7 d.
Prieš 70 metų, gegužės 8-ąją, buvo pasirašytas Vokietijos kapituliacijos aktas, tolygus oficialiai Antrojo pasaulinio karo pabaigai. Šiomis dienomis Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, vyks daugybė renginių atminti šio didžiausio ir daugiausiai žmonijos istorijoje gyvybių pareikalavusio karo aukas.
2015 m. gegužės 6 d.
Jeigu nors kartą išsižiojote, kad Lietuvoje nėra ką pamatyti, ir tik užsienyje galima išvysti šį tą įspūdingo, skaitydami šį straipsnį turėtumėte susimąstyti, ar sakote tiesą. Kadangi atostogos kai kam jau prasidėjo arba visai netrukus prasidės, imkite ir aplankykite 10 dar "nenuvalkiotų“ istorinių Lietuvos vietų, apie kurias būtų galima parašyti ne vieną intriguojantį romaną.
2015 m. gegužės 6 d.
Valstybinė lietuvių kalbos komisija kartu su Lietuvos banko, Finansų ir Ūkio ministerijų specialistais pasiūlė naujų lietuviškų terminų, kurie turėtų pakeisti šiuo metu vartojamus angliškus ar pažodžiui verčiamus terminus, skirtus sparčiai populiarėjantiems naujiems finansavimo būdams įvardyti.
2015 m. balandžio 28 d.

Kultūros ministro Šarūno Biručio įsakymu valstybės saugomais paskelbti trys nekilnojamojo kultūros paveldo objektai: Varėnos rajone esančios Naujųjų Valkininkų sanatorijos “Pušelė” sieninė tapyba, Baltadvario piliavietė Molėtų rajone bei Marijampolės karinio miestelio maniežas.

2015 m. balandžio 27 d.
Balandžio 24 d. ūkio ministras Evaldas Gustas dalyvavo restauruoto ir atnaujinto Palangos gintaro muziejaus atidaryme. Ūkio ministerija šio projekto dviem etapams įgyvendinti iš viso skyrė 3,23 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) struktūrinės paramos lėšų iš 2007-2013 m. finansavimo periodo.