Kultūra, švietimas

2014 m. vasario 13 d.
Tekstilės pramonės ekspertai prognozuoja, kad per artimiausius metus 40 proc. Lietuvos tekstilės pramonės specialistų išeis į pensiją. Įmonių vadovai baiminasi, kad nebus kuo juos pakeisti, nes tekstilės inžinierių kasmet parengiama vis mažiau. Perspektyvios ir inovacijoms imlios pramonės šakos specialistus Lietuvoje rengia tik viena aukštoji mokykla - Kauno technologijos universitetas (KTU).
2014 m. vasario 12 d.
Lietuvos zoologijos sodas vasario 15-16 dienomis nuo 13.00 iki 16.00 val. visus kviečia į "Arktinį savaitgalį“.
2014 m. vasario 10 d.
Vasario 16 d., sekmadienį, 14 val. prie Signatarų namų (Pilies g. 26, Vilnius) vyks Lietuvos valstybės atkūrimo dienos paminėjimo iškilmės. 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Taryba, įgaliota atstovauti lietuvių tautai, paskelbė atstatanti nepriklausomą demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje. Šiais metais minėsime 96-ąsias Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo metines.
2014 m. vasario 7 d.
Kol George Clooney gerbėjai kino salėse nekantraudami laukia veiksmo trilerio "Brangenybių medžiotojai“ premjeros, "National Geographic Channel“ šiandieną (vasario 7 dieną), 19 val. Lietuvos laiku pristato dokumentinį šio meninio filmo porininką - "Beieškant Hitlerio pagrobtų lobių: brangenybių medžiotojai“ (angl. Hunting Hitler’s Stolen Treasures: The Monuments Men).
2014 m. vasario 6 d.
Liofilizacija yra vienas iš daugelio džiovinimo būdų, tačiau šiuo metu - geriausias. Džiovinant įprastu būdu vitamino C produkte lieka tik apie 40 procentų, o liofilizuojant - 100. Be to, tinkamai laikant liofilizuotus produktus, jų maistines ir skonio savybes galima išsaugoti labai ilgai - net iki 20 metų. Kaip teigia Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Sodininkystės ir daržininkystės instituto Biochemijos ir technologijos laboratorijos ...
2014 m. vasario 6 d.
Ketvirtadienis, vasario 6 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė tarptautinę žinių ir išsilavinimo parodą "Studijos 2014", kurioje pristatomos studijų galimybės Lietuvoje ir užsienyje, reikalingiausios profesijos ir specialybės, jaunimo verslumo skatinimo ir savanorystės programos.
Taip pat su Lietuvos moksleivių sąjungos atstovais Prezidentė dalyvavo diskusijoje "Kuo būti?"
2014 m. vasario 6 d.
Šeštadienį, vasario 8 d. 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje įvyks kompozitoriaus, Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato profesoriaus Vytauto Laurušo autorinis koncertas. Naujausius kompozitoriaus kūrinius grieš Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus).
2014 m. vasario 6 d.
Šiandien prasidėjo tarptautinė paroda "Mokymasis. Studijos. Karjera 2014“. Studijų mugę atidarė LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir švietimo ir mokslo Dainius Pavalkis.
2014 m. vasario 6 d.
Valstybinis patentų biuras (VPB) 2013 m. užregistravo 10,5 proc. daugiau patentų paraiškų nacionaliniams išradimams nei 2012 m. Taip pat per praėjusius metus paaugo ir prekių ženklų registracijų skaičius.
2014 m. vasario 5 d.
Vasario 20-23 d. Lietuvos nacionalinio muziejaus leidiniai bus pristatomi 15-oje tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje, skirtoje klasikinei literatūrai ir Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti.
2014 m. vasario 3 d.
Kauno technologijos universiteto (KTU) alumnų asociacijos atlikto tyrimo duomenimis, KTU absolventų uždarbis yra 1,5 didesnis nei bendras Lietuvos atlyginimų vidurkis. Daugiau nei trečdalio Universiteto alumnų pareigos nuolat kyla.
2014 m. vasario 3 d.
Vasario 5 d. 16 val. Lietuvos nacionaliniame muziejuje Naujajame arsenale, Arsenalo g. 1, rengiamas Etninės kultūros vakaras lietuvių literatūros kūrėjo Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti.
2014 m. sausio 30 d.
Praėjusiais metais startuoliams skyrusi daugiau nei milijoną litų, valstybė mokesčių forma ne tik susigrąžino šias investicijas, bet ir papildė biudžetą dar 0,5 mln. litų. Pradedantieji verslininkai taip pat sukūrė daugiau nei 200 naujų darbo vietų. Tokius duomenis atskleidė VšĮ "Versli Lietuva“ atlikta "Startup Lithuania“ 2013 apžvalga, kurios metu buvo apklaustos 42 inovatyvios įmonės - IT ir gyvybės mokslų startuoliai.
2014 m. sausio 30 d.
Šį savaitgalį Ignalinoje įsikūrusiame didžiausiame Lietuvos žiemos sporto centre įvyks pirmasis grandiozinis žiemos sporto ir pramogų renginys Lietuvoje - "LTeam“ žiemos olimpinis festivalis. Planuojama, kad per dvi dienas šventėje apsilankys apie 20 tūkst. žmonių, kuriuos į renginį atvykti paskatins ne tik itin plati ir įvairaus amžiaus grupėms pritaikyta programa, bet ir specialios nuolaidos traukinių bilietams.
2014 m. sausio 28 d.
Galerijoje "Vartai" pristatoma jau trečioji vieno iš perspektyviausių ir labiausiai vertinamų jaunosios kartos tapytojų - Andriaus Zakarausko - solo paroda. Visas galerijos sales užimančioje ekspozicijoje bus pristatomi pastaraisiais metais sukurti tapybos darbai bei koliažai, kuriuose menininkas plėtoja tapybos kaip ideologijos bei kulto kūrimo temas, mėgindamas (de)konstruoti jų tarpusavio ryšius. Parodoje "Vardan“s problemos yra neatsiejamos nuo ankstesnės menininko kūrybos, kur...