Kultūra, švietimas

2014 m. kovo 19 d.
Šiemet vyksiančiuose Europos Parlamento (EP) rinkimuose savo valią pareikš ir Lietuvos moksleiviai.
2014 m. kovo 19 d.
Šalyje vis garsiau prabyla iškiliausi kultūros atstovai, išsakantys nepasitenkinimą Rusijos vykdoma politika. Lietuvos rusų dramos teatras atsisakė vykti į pavasarį Sankt Peterburge vyksiantį teatrų festivalį, kai sužinojo, kad dauguma rusų menininkų pasisakė teigiamai vertinantys Rusijos agresiją Ukrainos atžvilgiu.
2014 m. kovo 18 d.
Kovo 20 dieną Vilniuje parodoje "Tarptautinių studijų dienos", kuri vyks nuo 10.00 iki 18.00 val. Radisson Blu Hotel Lietuva konferencijų centre. Mokiniai ir jų tėveliai turės puikią galimybę susitikti su Anglijos koledžo direktoriumi iš Plymouth miesto, kuriame mokosi Rūta Meilutytė - 2012 metais Londono olimpiados plaukimo olimpinė čempionė.
2014 m. kovo 17 d.
Kovo 20 dieną Radisson Blu Hotel Lietuva konferencijų centre Vilniuje įvyks kasmetinė specializuota paroda "Days of International Education” ("Tarptautinių studijų dienos“). Daugiau nei 40 parodos dalyvių pristatys įvairias mokymo programas - nuo kalbų kursų ir vasaros stovyklų iki vidurinio ir aukštojo išsilavinimo. Apie parodą Lietuvoje pasakoja - Jurgita Gruodienė, UAB "Baltic Council for International Education“ direktorė.
2014 m. kovo 12 d.
Lietuvos muziejų asociacija, gavusi LR švietimo ir mokslo ministerijos pritarimą dėl muziejų ir bendrojo ugdymo mokyklų bendradarbiavimo plėtros veiksmų, pateikė prašymą Europos socialinio fondo agentūrai dėl įgyvendinamo projekto "Muziejus - mokykla - moksleivis.
2014 m. kovo 12 d.
Kovo 13 d. Šv. Kotrynos bažnyčios skliautus užpildys gitaros skambesys - į sceną žengs ilgametis Šv. Kristoforo kamerinio orkestro (meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus) draugas - Vokietijos gitaristas Reinbertas Eversas.
2014 m. kovo 11 d.
Kauno technologijos universitete (KTU) muzikologijos doktorantūroje studijuojančios Yumiko Nunokawa studijų objektas ir aistra - Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūryba. Praėjusį rugsėjį į Kauną atvykusi japonė džiaugiasi "paprastesniu“ ir ramesniu gyvenimu nei Tokijuje ar Londone. Lietuviai, Yumiko nuomone, panašūs į japonus - tokie pat jautrūs ir įžvalgūs.
2014 m. kovo 10 d.
Miesto sukurti iki galo neįmanoma. Tai nenutrūkstantis procesas, kurį inicijuoja, keičia, tobulina ar menkina to miesto gyventojai.
2014 m. kovo 10 d.
Kultūros paveldo departamentas (toliau - Departamentas) sveikina visus Lietuvos piliečius su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena ir kviečia švęsti šią esminę valstybės istorijos datą nestokojant pasididžiavimo Lietuvos laimėjimais ir tvirto pasiryžimo toliau kurti klestinčią ir vieningą valstybę.
2014 m. kovo 7 d.
Kovo 5 dienos posėdyje Vyriausybė pritarė siūlymui 2014 metais finansuoti studijas per 4,6 tūkst. magistrantų ir daugiau nei pusei tūkstančio doktorantų. Beveik 10 proc. numatoma didinti valstybės finansavimą doktorantūrai, ypatingas dėmesys skiriamas biomedicinos, fiziniams ir technologijos mokslams.
2014 m. kovo 7 d.
Gedimino pilies bokštas - Vilniaus ir Lietuvos simbolis sulaukia didžiausio į sostinę atvykstančių užsienio turistų susidomėjimo. Pilies bokšto mūro sienos mena senuosius laikus miesto ir valstybės kūrimosi pradžią.
2014 m. kovo 7 d.
Š. m. kovo 5 d. Kauno technologijos universitete (KTU) lankėsi Kazachstano ambasados Lietuvoje atstovų delegacija. Susitikimo tikslas - įvertinti tarptautinių studentų mainų ir technologijų perkėlimo galimybes.
2014 m. kovo 6 d.
Beveik 50 proc. Lietuvos moksleivių mano, kad efektyviau ruoštis valstybiniams brandos egzaminams jiems padėtų novatoriški, internetu pasiekiami įrankiai. Modernūs elektroniniai sprendimai, jų nuomone, leistų mokytis sistemingiau ir taip geriau pasirengti egzaminams. Tai atskleidė "Egzaminatorius.lt“ ir UAB "Tavo mokykla“ informacinėje sistemoje TAMO atliktas tyrimas.
2014 m. kovo 4 d.
Iš pradžių - tik žaidimai, susipažinimas, stebėjimas ir lengvi patarimai. Po penkerių metų - po pirmųjų bandymų (kam patiko, o kas iškrito) - visi jau veikia kartu, o po dar kelerių metų jau galima skanauti ir skirtingų tos pačios meno virtuvės patiekalų: suprasti, kas kam labiausiai prie širdies ir galiausiai apsispręsti, kuo džiaugtis jaunas žmogus galės visą gyvenimą.
2014 m. kovo 3 d.
Kovo 4 d. (antradienį) 11.00 val. Šv. Kazimiero bažnyčioje (Didžioji g. 34) Vilniaus universitetas ir Vilniaus jėzuitų gimnazija pasirašys bendradarbiavimo sutartį.