Kultūra, švietimas

2014 m. balandžio 25 d.
Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto Studentų atstovybė kviečia balandžio 28-30 dienomis švęsti "Lituanistų dienas“! Tris dienas truksiąs renginių maratonas skirtas ir lituanistams, ir jų draugams, ir norintiems jais tapti.
2014 m. balandžio 25 d.
Anglų kalba šiandieniniame pasaulyje tebėra pagrindinė bendravimo, informacijos perdavimo bei pažinimo kalba. Ši kalba vis dar labai reikalinga, svarbi ir, galima sakyti, būtina kiekvienam. Dėl to įvairiose situacijose, tiek profesinėje veikloje, tiek kasdieniniame gyvenime, vis dažniau pajuntame realų poreikį įvertinti ir sužinoti savo anglų kalbos žinių lygį.
2014 m. balandžio 24 d.
Trečius metus iš eilės startuoja respublikinis piešinių konkursas "Gyvūnas - žmogaus draugas“. Konkurso organizatoriai, kviesdami įamžinti žmogaus ir gyvūno draugystę, siekia atkreipti vaikų ir jaunimo dėmesį į gyvūnų apsaugą ir teisingą elgseną su jais.
2014 m. balandžio 22 d.
Belgas Wimas Vandekeybusas ir jo trupė "Ultima Vez“, Danijos šokio teatras su Timu Rushtonu priešaky ir prancūzų hiphopo šokio trupė "Compagnie Malka“ - trys užsienio grandai, kuriais džiaugiasi ir didžiuojasi šiųmetis, gegužės 9-15 d. vyksiantis, tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis "Naujasis Baltijos šokis“.
2014 m. balandžio 17 d.
Antradienio vakarą "Domus galerijoje“ atidaryta didžiausia lietuvių dailės paroda "Menas namams“. Į parodos atidarymą-vernisažą suplūdo per 400 meno mylėtojų, verslininkų, meno mecenatų, kolekcionierių, garsių visuomenės veikėjų. Parodą aplankė Kultūros ministras Šarūnas Birutis, Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbonavičienė, Lietuvos kultūros tarybos skyriaus vadovė Agnė Silickaitė, Seimo narė Dalia Teišerskytė bei daugelis kitų.
2014 m. balandžio 17 d.
Šv. Velykų margutis Estijoje - ne tik vaisingumo ir gamtos nubudimo simbolis, tačiau ir meilės laiškas. Jo ankstyvą Velykų rytą tikėkis tiek nuo mylimojo, tiek ir nuo slapto gerbėjo. Tačiau, jei per metus ką nors stipriai nuvylei - nepamiršk turėti atsarginės servetėlės, nes vietoje įprasto kietai virto margučio tau gali atitekti žalias.
2014 m. balandžio 15 d.
"Televizijoje nėra tiesos. 99 proc. joje yra pramoga, 1 proc. - informacija. Tai toks pats verslas, kaip ir visi kiti“, - teigia Rytis Zemkauskas. Žinomas žurnalistas mintimis apie televiziją, darbą joje ir gyvenimo sėkmę su Kauno technologijos universiteto (KTU) studentais pasidalino per devynioliktą kartą vykusias KTU "Chemikų dienas 2014“.
2014 m. balandžio 14 d.
Balandžio 26 d. 12 val. Jono Basanavičiaus gimtinėje (Gimtinės g. 17, Ožkabaliai, Bartninkų sen., Vilkaviškio r.) rengiama Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno 25-ųjų metinių paminėjimo šventė.
2014 m. balandžio 14 d.
Jau visą savaitę didžiuosiuose šalies kino teatruose prieš kino seansus, skirtus jaunimui, rodoma socialinė reklama prieš ksenofobiją (kitataučių baimę) ir diskriminaciją.
2014 m. balandžio 10 d.
Dvyliktojoje ES gamtos mokslų olimpiadoje, įvykusioje Graikijos sostinėje Atėnuose, Lietuvos mokiniai apdovanoti sidabro ir bronzos medaliais.
2014 m. kovo 25 d.
1949 m. kovo 25-28 d. įvyko antroji pagal išvežtų žmonių skaičių pokario trėmimo akcija, slaptose jos planuotojų ir vykdytojų dokumentuose užkoduota "Priboj“ ("Bangų mūša“) pavadinimu. Per kelias dienas į geležinkelio stotis buvo suvežtos, prekiniuose vagonuose uždarytos ir iš Lietuvos išvežtos 8765 šeimos - beveik 29 000 jos gyventojų.
2014 m. kovo 24 d.
Lietuvos edukologijos universiteto jaunųjų kūrėjų draugija "Literatų arka“ ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai organizuoja renginį "Pož(i)eminiai skaitymai V. Literatūriniai sluoksniai“.
2014 m. kovo 21 d.
Kaip ir kasmet, kovo 15-23 dienomis Europoje vykdoma Savaitės prieš rasizmą akcija. Tai ypatingas, visą Europą apimantis projektas, kuomet siekiama pabrėžti Europos kontinento daugiakultūriškumą. Iniciatyva rengiama visų pirma mąstant apie tuos, kurie aktyviai įsitraukia į visuomenės tolerancijos ir lygybės skatinimą. Vienas iš Europos žmogaus teisių fondo (EFHR) tikslų yra kova su rasizmu. Šiemet EFHR buvo įtrauktas į "Europos adresų knygą prieš rasizmą“.
2014 m. kovo 21 d.
Švietimo ir mokslo ministerija skelbia neformaliojo vaikų švietimo projektų rėmimo konkursą, kurio tikslas - paskatinti vaikus aktyviau dalyvauti neformaliojo švietimo veikloje.
2014 m. kovo 20 d.
Šiandieninėje mokykloje nebepakanka išmokti formules, faktus ir gramatiką - būtina mokytis rasti ir panaudoti informaciją, kūrybiškai spręsti problemas ir dirbti komandoje su kitais žmonėmis. Ugdymo plėtotės centro tyrimas atskleidė, kad tam pritaria beveik pusė mokinių ir tik 22 proc. jų sako, kad mokyklose kūrybiškumas yra skatinamas pakankamai. Dėl šios priežasties reikia ieškoti kitų alternatyvų vaikų kūrybiškumui skatinti ir lavinti. Viena tokių galimybių - kūrybinė teatrinė vaikų ir jaunim...