Kultūra, švietimas

2014 m. gegužės 2 d.
2014 m. gegužės 5 d. (pirmadienį) 15.00 val. didžiuosiuose Lietuvos miestuose - Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose vyks socialinė akcija (šokio flashmobas) "Kiekvienas gali!“. Tuo pačiu metu judriose, žmonių lankomose vietose sveiki ir negalią turintys vaikai bei jaunuoliai šoks choreografės Modestos Butautytės sukurtą šokį. Akcijoje jau pareiškė norą dalyvauti per 1000 dalyvių. Kviečiami prisijungti visi norintys.
2014 m. balandžio 30 d.
Šiais metais visą Lietuvą sujungsiančią Dainų šventę iškilmingai pabaigs Dainų diena. Jos metu netrūks vienijančių ritualų: vienu kvėpavimu dainas, su kuriomis užaugome, atliks per dvylika tūkstančių choristų iš 350 kolektyvų.
2014 m. balandžio 30 d.
Pirmąjį gegužės šeštadienį Lietuvos paštas serijoje "Europa“ išleis du naujus pašto ženklus. Šįkart visų Europos šalių paštų leidžiamoje serijoje puikuosis tradiciniai nacionaliniai instrumentai. Lietuviškais pašto ženklais bus įamžinti ožragis, skrabalai, birbynė ir kanklės.
2014 m. balandžio 25 d.
Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto Studentų atstovybė kviečia balandžio 28-30 dienomis švęsti "Lituanistų dienas“! Tris dienas truksiąs renginių maratonas skirtas ir lituanistams, ir jų draugams, ir norintiems jais tapti.
2014 m. balandžio 25 d.
Anglų kalba šiandieniniame pasaulyje tebėra pagrindinė bendravimo, informacijos perdavimo bei pažinimo kalba. Ši kalba vis dar labai reikalinga, svarbi ir, galima sakyti, būtina kiekvienam. Dėl to įvairiose situacijose, tiek profesinėje veikloje, tiek kasdieniniame gyvenime, vis dažniau pajuntame realų poreikį įvertinti ir sužinoti savo anglų kalbos žinių lygį.
2014 m. balandžio 24 d.
Trečius metus iš eilės startuoja respublikinis piešinių konkursas "Gyvūnas - žmogaus draugas“. Konkurso organizatoriai, kviesdami įamžinti žmogaus ir gyvūno draugystę, siekia atkreipti vaikų ir jaunimo dėmesį į gyvūnų apsaugą ir teisingą elgseną su jais.
2014 m. balandžio 22 d.
Belgas Wimas Vandekeybusas ir jo trupė "Ultima Vez“, Danijos šokio teatras su Timu Rushtonu priešaky ir prancūzų hiphopo šokio trupė "Compagnie Malka“ - trys užsienio grandai, kuriais džiaugiasi ir didžiuojasi šiųmetis, gegužės 9-15 d. vyksiantis, tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis "Naujasis Baltijos šokis“.
2014 m. balandžio 17 d.
Antradienio vakarą "Domus galerijoje“ atidaryta didžiausia lietuvių dailės paroda "Menas namams“. Į parodos atidarymą-vernisažą suplūdo per 400 meno mylėtojų, verslininkų, meno mecenatų, kolekcionierių, garsių visuomenės veikėjų. Parodą aplankė Kultūros ministras Šarūnas Birutis, Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbonavičienė, Lietuvos kultūros tarybos skyriaus vadovė Agnė Silickaitė, Seimo narė Dalia Teišerskytė bei daugelis kitų.
2014 m. balandžio 17 d.
Šv. Velykų margutis Estijoje - ne tik vaisingumo ir gamtos nubudimo simbolis, tačiau ir meilės laiškas. Jo ankstyvą Velykų rytą tikėkis tiek nuo mylimojo, tiek ir nuo slapto gerbėjo. Tačiau, jei per metus ką nors stipriai nuvylei - nepamiršk turėti atsarginės servetėlės, nes vietoje įprasto kietai virto margučio tau gali atitekti žalias.
2014 m. balandžio 15 d.
"Televizijoje nėra tiesos. 99 proc. joje yra pramoga, 1 proc. - informacija. Tai toks pats verslas, kaip ir visi kiti“, - teigia Rytis Zemkauskas. Žinomas žurnalistas mintimis apie televiziją, darbą joje ir gyvenimo sėkmę su Kauno technologijos universiteto (KTU) studentais pasidalino per devynioliktą kartą vykusias KTU "Chemikų dienas 2014“.
2014 m. balandžio 14 d.
Balandžio 26 d. 12 val. Jono Basanavičiaus gimtinėje (Gimtinės g. 17, Ožkabaliai, Bartninkų sen., Vilkaviškio r.) rengiama Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno 25-ųjų metinių paminėjimo šventė.
2014 m. balandžio 14 d.
Jau visą savaitę didžiuosiuose šalies kino teatruose prieš kino seansus, skirtus jaunimui, rodoma socialinė reklama prieš ksenofobiją (kitataučių baimę) ir diskriminaciją.
2014 m. balandžio 10 d.
Dvyliktojoje ES gamtos mokslų olimpiadoje, įvykusioje Graikijos sostinėje Atėnuose, Lietuvos mokiniai apdovanoti sidabro ir bronzos medaliais.
2014 m. kovo 25 d.
1949 m. kovo 25-28 d. įvyko antroji pagal išvežtų žmonių skaičių pokario trėmimo akcija, slaptose jos planuotojų ir vykdytojų dokumentuose užkoduota "Priboj“ ("Bangų mūša“) pavadinimu. Per kelias dienas į geležinkelio stotis buvo suvežtos, prekiniuose vagonuose uždarytos ir iš Lietuvos išvežtos 8765 šeimos - beveik 29 000 jos gyventojų.
2014 m. kovo 24 d.
Lietuvos edukologijos universiteto jaunųjų kūrėjų draugija "Literatų arka“ ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai organizuoja renginį "Pož(i)eminiai skaitymai V. Literatūriniai sluoksniai“.