Kultūra, švietimas

2014 m. liepos 24 d.
Rugpjūčio 3 d. prasideda Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro organizuojami lietuvių kalbos kursai.
2014 m. liepos 23 d.

Atsisveikindami su universitetu ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto absolventai savo Alma Mater įteikė netradicinę dovaną. Studentai įsteigė studijų stipendiją jaunuoliui iš socialiai remtinos šeimos. Absolventų dėka visuomeniškas ir talentingas, tačiau finansinių galimybių studijuoti privačiame universitete neturintis studentas, bakalauro studijas galės baigti nemokamai.

2014 m. birželio 19 d.
Birželio 28 d. 11 val. Lietuvos nacionalinio muziejaus ekspoziciniame padalinyje Vinco Kudirkos muziejuje (Kudirkos Naumiestis, V. Kudirkos g. 29) bus paminėtas Vinco Kudirkos paminklo atidengimo ir Vinco Kudirkos vardo suteikimo Naumiesčiui 80-metis.
2014 m. birželio 17 d.
Kauno technologijos universitetas (KTU) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su viena sparčiausiai augančių atsinaujinančios energetikos bendrovių "GECO Investicijos“ - įmonė įsteigė ir kasmet skirs lėšų devynioms stipendijoms. Stipendijomis siekiama paskatinti gabius jaunuolius rinktis ir gilintis į perspektyvią šilumos energetiko specialybę bei likti studijuoti Lietuvoje, turinčioje gilias technologinių mokslų tradicijas.
2014 m. birželio 16 d.
Birželio 16 d. Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia (Rokiškis) kuriam laikui yra likusi be dalies autentiškų vitražų. Trys bažnyčios presbiterijos vitražai iškeliavo į restauratorių dirbtuves.
2014 m. birželio 13 d.
Jaunieji Lietuvos mokslininkai jau ketvirtus metus drąsiai stoja prieš publiką tam, kad vos per tris minutes suprantamai ir smagiai paaiškintų juos dominančius mokslo reiškinius. Šiemet tokią galimybę turėjo 13 jaunųjų mokslo žinovų. Jie rungėsi Britų tarybos organizuojamo mokslo komunikacijos projekto "Šlovės laboratorija“ finale. Jo transliacija birželio 15 d., sekmadienį, 20:50 val., "LRT Kultūros“ kanalu pasieks ir Lietuvos televizijos žiūrovus.
2014 m. birželio 9 d.
Birželio 12 d. Šv. Kotrynos bažnyčios erdvė dedikuojama jauniesiems atlikėjams. Šį kartą scenoje kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, diriguojamu prof. Donato Katkaus, pasirodys Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo globojami muzikantai.
2014 m. birželio 4 d.
Dosni staigmenų Dainų šventė šiemet pirmą kartą žiūrovams pristatys dar vieną naujieną - Teatro dieną "Dyvų dyvai“. Jos programa skirta lietuvių grožinės literatūros klasiko Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms ir Teatro metams paminėti.
2014 m. birželio 4 d.
Lietuvoje pirmą kartą skelbiamas paauglių ir jaunimo literatūros konkursas. Juo tikimasi atrasti naujų autorių, atkreipti lietuvių rašytojų dėmesį į šias skaitytojų grupes, o paauglius skatinti skaityti lietuvių autorių kūrybą. Konkursą inicijuojanti leidykla "Alma littera“ geriausio kūrinio autoriui skiria 10 tūkst. litų apdovanojimą.
2014 m. birželio 2 d.
Rytoj, birželio 3 d., antradienį, 12 val. Vilniaus universiteto Onkologijos instituto klinikų Onkoginekologijos poskyryje (5-ame aukšte) įvyks respublikinės tapybos parodos “Moterys - moterims” atidarymas.
2014 m. gegužės 29 d.
Muzikai, mokslui ir sportui gabius vaikus remiantis M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas "Pagalba Lietuvos vaikams“ birželį kviečia į neeilinius susitikimus. Į Lietuvą iš studijų užsieniuose su koncertais sugrįžta talentingiausi jaunieji šalies atlikėjai, kurie jau labai netolimoje ateityje taps geriausia šalies vizitine kortele.
2014 m. gegužės 7 d.
2014 m. gegužės 15-18 dienomis Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakultete (LEU IF) vyks jau 22-oji Tarptautinė filosofijos olimpiada (International Philosophy Olympiad - IPO 2014), organizuojama Filosofijos katedros.
2014 m. gegužės 7 d.
Žemės ūkių ministerija visus gėlių mylėtojus kviečia į 37-ąjį kartą vykstančią parodą-mugę "Lietuvos žiedai“. Tradicinį respublikinį renginį organizuoja Lietuvos gėlininkų sąjunga. Šiemet mugėje dalyvaus daugiau kaip 100 prekybininkų iš visos Lietuvos.
2014 m. gegužės 6 d.
Jau du mėnesius po Lietuvą keliaujantis "Svajonių karavanas“ įsitikino: Lietuvos žmonės nori ir moka svajoti. Vieniems knieti pakilti padangėn oro balionu, kitiems - apkeliauti pasaulį, treti svajoja apie poilsį ir atgaivą. O kaunietės Marta ir Živilė "Svajonių karavanui“ patikėjo romantišką svajonę pajodinėti žirgais - kaip pačios prisipažino, nė nesitikėdamos, kad ji taip greitai ir gražiai išsipildys Dubingių žirgyne.
2014 m. gegužės 6 d.
Antradienis, gegužės 6 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo trečią kartą rengiamo nacionalinio konkurso "Geras dizainas" nugalėtojų apdovanojimo ceremonijoje.