Kultūra, švietimas

2014 m. rugpjūčio 26 d.

"Laukia intensyvūs metai. Švietimo sistemai reikia esminių kokybinių pokyčių ir mes juos darome, - sakė švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis, šiandien surengtoje spaudos konferencijoje, skirtoje naujų mokslo metų aktualijoms. - Kokybės gerinimas yra mūsų prioritetas visose švietimo srityse“.

2014 m. rugpjūčio 22 d.

Rugpjūčio 28 d. 13 val., Nepriklausomybės aikštėje savivaldybių atstovams Švietimo ir mokslo ministerija perduos ne tik naujuosius geltonuosius autobusus, bet įteiks ir alkotesterius.

2014 m. rugpjūčio 22 d.

Šv. Baltramiejaus, amatų globėjo, mugė nuo 2009 m. kasmet rugpjūčio pabaigoje sukviečia vilniečius ir jo svečius į šventę, atkuriančią Renesanso epochos miesto amatus, menus ir cechų tradicijas.

2014 m. rugpjūčio 19 d.

Vilniaus sinagogoje (Gėlių g. 6, Vilnius) vykdomi avarinės grėsmės šalinimo darbai.

2014 m. rugpjūčio 19 d.

Savo gimtines palikę ir kitur gyvenimą susikūrę lietuviai raginami atsigręžti į savo gimtuosius miestus ir miestelius. Pasaulio Ekonomikos Forumo jaunimo tinklo Global Shapers Lietuvos skyrius pradeda projektą "City Alumni”. Tai - inciatyva, siekianti pritraukti tiek mažesniuose Lietuvos miestuose, kaimuose, tiek didmiesčiuose gimusius, o vėliau po platų pasaulį išsibarsčiusius įvairių sričių profesionalus burtis bendrai veiklai savo gimtojo krašto ir jo bendruomenės labui.

...
2014 m. rugpjūčio 19 d.
2014 m. rugpjūčio 23-iąją, minint Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido aukų muziejus ir Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas kviečia į atvirų durų dieną.
2014 m. rugpjūčio 18 d.

Internete nuolat verda gyvenimas. Naudodamiesi internetu žmonės gali pažinti pasaulį, gauti informacijos daugybe rūpimų klausimų, užsidirbti pinigų, susirasti naujų draugų ir viešai išsakyti savo nuomonę bei lengvai keistis ja su kitais žmonėmis. Tokiu būdu daugiau ar mažiau internetas daro įtaką kiekvienam šiuolaikiniam žmogui. Dėl plataus naudojimo ir lengvo prieinamumo, jis suteikia galimybę atsirasti visiškai naujoms bendravimo, žmonių grupių organizavimosi ir veiklos formoms. Tačiau labai d

...
2014 m. rugpjūčio 14 d.

Šiuo metu Lietuvoje vaikams - atostogų metas. Vieni ilsisi Lietuvos ar užsienio kurortuose, kiti - pas močiutę kaime, tačiau daliai vaikų ši vasara ypač įsimintina. Apie 150 futbolo mėgėjų iš visos Lietuvos dalyvauja futbolo stovyklose Minske ir kartu su 150 mažųjų futbolininkų iš Baltarusijos gilina futbolo įgūdžius, keliauja, domisi kultūrinėmis ir nacionalinėmis ypatybėmis bei ieško naujų draugų.

2014 m. rugpjūčio 12 d.

Marijampolės Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia (Marijampolė) toliau gražinama. Bazilikoje vyksta tęstiniai restauravimo darbai.

2014 m. rugpjūčio 11 d.

Prieš 25 metus apie 2,5 milijono žmonių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos visiems laikams pateko į pasaulio istoriją - jie susivienijo dėl vieno tikslo - laisvės. Šiais metais, kuomet visos trys šalys švenčia Baltijos kelio 25-metį, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) kartu su labdaros ir paramos fondu "Jauniems“ ("Jauniems”) skelbia pilietinę akciją "Mes visi ten buvom“.

2014 m. rugpjūčio 11 d.

Vyriausiojo archyvaro tarnyba 2014 m. liepos 24-ąją pranešė, kad "liepos 2 dienos nutarimu Nr. 621 "Dėl sutikimo reorganizuoti valstybės archyvus“ Vyriausybė pritarė valstybės archyvų pertvarkai, įgyvendinant Viešojo valdymo tobulinimo 2012-2020 m. programoje numatytą siekį didinti vykdomosios valdžios sistemos įstaigų efektyvumą, mažinti įstaigų, kuriose dirba mažiau kaip 20 darbuotojų, skaičių“.

2014 m. rugpjūčio 11 d.
Renginio data: 2014-08-15, penktadienis
Renginio pradžia:
13:30
Renginio vieta:
Trakai, Karaimų (Kopūstinės) sala (pirma sala einant į Salos pilį) ir Karaimų g.
2014 m. rugpjūčio 7 d.

Šaukoto Švč. Trejybės bažnyčioje (Šaukotas, Radviliškio r.) į pabaigą eina 2014-iesiems suplanuoti konservavimo ir restauravimo darbai. Jais siekiama sustabdyti XIX ir XX amžių sienų dekoro irimą.

2014 m. rugpjūčio 7 d.

Lietuvos žirgynas tęsia vasaros projektą ir toliau kviečia organizacijos "Caritas“ vaikus pramogauti žirgyne. Šį kartą čia lankėsi vaikai iš šv. Juozapo parapijos Karvio dienos centro.

2014 m. rugpjūčio 4 d.
Daugiau negu du dešimtmečius kretingiškius ir Kretingos dvaro sodybos (Kretinga) svečius neraminantis klausimas - kada rūmų ir viso ansamblio grožio nebeniokos sovietinis svetimkūnis - artėja prie atomazgos. Liepos 4 d. Klaipėdos apygardos teismas (toliau - Teismas) paliko nepakeistą pirmosios instancijos teismo sprendimą, įpareigojusį priestato nuomininką UAB "Ąžuolų sodas“ iškraustyti savo turtą iš patalpų. Tai grąžino realią galimybę atkurti vientisą dvaro ansamblį.