Kultūra, švietimas

2014 m. rugpjūčio 18 d.

Internete nuolat verda gyvenimas. Naudodamiesi internetu žmonės gali pažinti pasaulį, gauti informacijos daugybe rūpimų klausimų, užsidirbti pinigų, susirasti naujų draugų ir viešai išsakyti savo nuomonę bei lengvai keistis ja su kitais žmonėmis. Tokiu būdu daugiau ar mažiau internetas daro įtaką kiekvienam šiuolaikiniam žmogui. Dėl plataus naudojimo ir lengvo prieinamumo, jis suteikia galimybę atsirasti visiškai naujoms bendravimo, žmonių grupių organizavimosi ir veiklos formoms. Tačiau labai d

...
2014 m. rugpjūčio 14 d.

Šiuo metu Lietuvoje vaikams - atostogų metas. Vieni ilsisi Lietuvos ar užsienio kurortuose, kiti - pas močiutę kaime, tačiau daliai vaikų ši vasara ypač įsimintina. Apie 150 futbolo mėgėjų iš visos Lietuvos dalyvauja futbolo stovyklose Minske ir kartu su 150 mažųjų futbolininkų iš Baltarusijos gilina futbolo įgūdžius, keliauja, domisi kultūrinėmis ir nacionalinėmis ypatybėmis bei ieško naujų draugų.

2014 m. rugpjūčio 12 d.

Marijampolės Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia (Marijampolė) toliau gražinama. Bazilikoje vyksta tęstiniai restauravimo darbai.

2014 m. rugpjūčio 11 d.

Prieš 25 metus apie 2,5 milijono žmonių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos visiems laikams pateko į pasaulio istoriją - jie susivienijo dėl vieno tikslo - laisvės. Šiais metais, kuomet visos trys šalys švenčia Baltijos kelio 25-metį, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) kartu su labdaros ir paramos fondu "Jauniems“ ("Jauniems”) skelbia pilietinę akciją "Mes visi ten buvom“.

2014 m. rugpjūčio 11 d.

Vyriausiojo archyvaro tarnyba 2014 m. liepos 24-ąją pranešė, kad "liepos 2 dienos nutarimu Nr. 621 "Dėl sutikimo reorganizuoti valstybės archyvus“ Vyriausybė pritarė valstybės archyvų pertvarkai, įgyvendinant Viešojo valdymo tobulinimo 2012-2020 m. programoje numatytą siekį didinti vykdomosios valdžios sistemos įstaigų efektyvumą, mažinti įstaigų, kuriose dirba mažiau kaip 20 darbuotojų, skaičių“.

2014 m. rugpjūčio 11 d.
Renginio data: 2014-08-15, penktadienis
Renginio pradžia:
13:30
Renginio vieta:
Trakai, Karaimų (Kopūstinės) sala (pirma sala einant į Salos pilį) ir Karaimų g.
2014 m. rugpjūčio 7 d.

Šaukoto Švč. Trejybės bažnyčioje (Šaukotas, Radviliškio r.) į pabaigą eina 2014-iesiems suplanuoti konservavimo ir restauravimo darbai. Jais siekiama sustabdyti XIX ir XX amžių sienų dekoro irimą.

2014 m. rugpjūčio 7 d.

Lietuvos žirgynas tęsia vasaros projektą ir toliau kviečia organizacijos "Caritas“ vaikus pramogauti žirgyne. Šį kartą čia lankėsi vaikai iš šv. Juozapo parapijos Karvio dienos centro.

2014 m. rugpjūčio 4 d.
Daugiau negu du dešimtmečius kretingiškius ir Kretingos dvaro sodybos (Kretinga) svečius neraminantis klausimas - kada rūmų ir viso ansamblio grožio nebeniokos sovietinis svetimkūnis - artėja prie atomazgos. Liepos 4 d. Klaipėdos apygardos teismas (toliau - Teismas) paliko nepakeistą pirmosios instancijos teismo sprendimą, įpareigojusį priestato nuomininką UAB "Ąžuolų sodas“ iškraustyti savo turtą iš patalpų. Tai grąžino realią galimybę atkurti vientisą dvaro ansamblį.
2014 m. rugpjūčio 3 d.

Nors šalyje populiariausių specialybių sąrašas nesikeičia jau keleri metai, apklausos rodo, kad didžioji dalis universitetų absolventų vis dar dirba ne pagal įgytą specialybę. Tuo tarpu prastesnį įvaizdį turinčių, tačiau gerų, sočią ateitį užtikrinančių specialybių jaunimas vengia.

2014 m. rugpjūčio 1 d.

Lietuvą lepinant kone rekordiniam karščiui, Lietuvos nacionalinė biblioteka ragina atsikvėpti ir kviečia į atostogomis alsuojančią virtualią parodą "Palanga, Palanga! Stebuklinga pakrante! Geltonieji smėliai, mėlynoji banga!“

2014 m. liepos 25 d.

Pagal šį rytą paskelbtus Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenis, Kauno technologijos universitete (KTU) studijuoti nemokamose vietose pakviesti 1 485 stojantieji. Tai yra 230 daugiau nei praėjusiaisiais metais.

2014 m. liepos 24 d.
Rugpjūčio 3 d. prasideda Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro organizuojami lietuvių kalbos kursai.
2014 m. liepos 23 d.

Atsisveikindami su universitetu ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto absolventai savo Alma Mater įteikė netradicinę dovaną. Studentai įsteigė studijų stipendiją jaunuoliui iš socialiai remtinos šeimos. Absolventų dėka visuomeniškas ir talentingas, tačiau finansinių galimybių studijuoti privačiame universitete neturintis studentas, bakalauro studijas galės baigti nemokamai.

2014 m. birželio 19 d.
Birželio 28 d. 11 val. Lietuvos nacionalinio muziejaus ekspoziciniame padalinyje Vinco Kudirkos muziejuje (Kudirkos Naumiestis, V. Kudirkos g. 29) bus paminėtas Vinco Kudirkos paminklo atidengimo ir Vinco Kudirkos vardo suteikimo Naumiesčiui 80-metis.