Kultūra, švietimas

2014 m. rugsėjo 5 d.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras išleido naują leidinį "...pergyventų jausmų atogarsis“, kuriame publikuojamas Vyčio apygardos partizano Albino Bilinkevičiaus-Balčio dienoraštis, laiškų ir eilėraščių faksimilės.a

2014 m. rugsėjo 3 d.

Vilniaus Rotušės aikštėje savaitgalį šeimininkaus latviai, kur vyks "Atrask Latviją“ renginiai. Tai pirmą kartą Vilniuje vykstančių Latvijos dienų Vilniuje renginiai, kuriuos organizuoja Latvijos Investicijų ir plėtros agentūra (LIAA) ir Latvijos ambasada Lietuvoje.

2014 m. rugsėjo 3 d.

Grafų Tiškevičių dvaro rūmai, esantys Trakų Vokėje, rugsėjo 5-ąją taps traukos centru. Čia įvyks iškilminga atidarymo šventė, kurios metu Vilniaus miesto savivaldybė vilniečius ir aplinkinių miestelių gyventojus džiugins meno ir kultūros renginiais. Lankytojai galės apžiūrėti istorinę oranžeriją, rūmų sales, kuriose bus eksponuojami garsių Lietuvos ir užsienio tapytojų darbai, vyks ekskursijos po XIX a. architektūros šedevro erdves, o iškilmingą nuotaiką sukurs pučiamųjų instrumentų orkestras "T

...
2014 m. rugsėjo 2 d.

Prieš prasidedant mokslo metams, rugpjūčio mėnesį, organizacijos "Mentor Lietuva“ ir Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro (toliau - SPPC) atstovai pasirašė sutartį dėl psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos programos įgyvendinimo Lietuvos mokyklose. SPPC akredituota programa "GYVAI“ - viena iš nedaugelio Lietuvoje įgyvendinamų prevencinių programų, kuriai buvo atliktas efektyvumo vertinimo tyrimas. Šiais mokslo metais programos "GYVAI“ naudą įvertinti gal

...
2014 m. rugsėjo 2 d.

Aktorė Marie-Josée Croze, laimėjusi Kanų kino festivalio apdovanojimą už geriausią moters vaidmenį, atliks pagrindinį vaidmenį lietuvių-suomių gamybos filme "Dvi naktys iki ryto“, kurio filmavimo darbai prasidėjo jau šią savaitę Vilniuje. Tai bendras lietuvių kino kompanijos "Artbox“ ir suomių kino kompanijos "Mjolk Movies“ projektas.

2014 m. rugsėjo 1 d.

Daugiau jokio snūduriavimo. Amerikos Pediatrijos Akademija (APA) pakvietė visas Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) mokyklas rūpintis vaikais nuo 10 iki 18 metų ir pavėlinti atsidarymo laiką iki 8:30 ar vėliau. Šiuo metu 85 procentai mokyklų pamokas pradeda anksčiau.

2014 m. rugsėjo 1 d.

Įspūdingą Rugsėjo 1-osios šventę 2131 pirmakursiui "Žalgirio“ arenoje surengė Kauno technologijos universitetas (KTU). KTU Kultūros centro ir muzikanto, režisieriaus Vido Bareikio surengtame teatralizuotame renginyje studentams ir rimtai, ir šmaikščiai buvo atskleistas Universiteto gyvenimas, pasiekimai, suteikiamos galimybės.

2014 m. rugsėjo 1 d.

Rugsėjo 6-7 d. jau trečią kartą Medininkų pilyje (30 km į pietryčius nuo Vilniaus) vyks gyvosios istorijos festivalis. Šių metų renginio pavadinimas -"Medininkų pilies apgultis. 1402-ieji“ nusako jo turinį. XIV-XV a. karybos rekonstrukcija užsiimantys klubai susirinks kaip į karo žygį. Renginį organizuoja Senovės baltų kovų brolija "Vilkatlakai“ ir Trakų istorijos muziejus.

2014 m. rugpjūčio 29 d.
Renginio tipas: Paroda
Renginio data: 2014-09-05, penktadienis
Renginio pradžia: 17:00
Renginio vieta: Janinos monkutės-Marks muziejuje-galerijoje. J.Basanavičiaus 45, Kėdainiai
2014 m. rugpjūčio 29 d.

Rugsėjo 1-ąją pirmokai, pirmą kartą įžengę į mokyklą, gaus Švietimo ir mokslo ministerijos dovaną - Pirmoko pasą.

2014 m. rugpjūčio 28 d.

Visi jaunuoliai kviečiami rinkti savo mėgstamiausias lankyti vietas. Šiandien startuoja informacinė akcija "Rezervuota jaunimui“, atskleisianti, kuo iš tiesų gyvena jaunimas, kokie jo pomėgiai ir poreikiai. Mėgstamiausių apsilankymo vietų žemėlapis bus kuriamas ir rinkimai vyks specialiai akcijai sukurtame tinklapyje www.rezervuotajaunimui.lt.

2014 m. rugpjūčio 28 d.

LR Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) skelbia, jog šiuo metu prašymus mokytis profesinėse mokyklose jau pateikė beveik 16 tūkst. kandidatų, tai sudaro daugiau kaip 83 proc. visų planuotų priimti mokinių. Šiais mokslo metais į profesines mokyklas planuojama priimti per 19 tūkstančių mokinių.

2014 m. rugpjūčio 26 d.

"Laukia intensyvūs metai. Švietimo sistemai reikia esminių kokybinių pokyčių ir mes juos darome, - sakė švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis, šiandien surengtoje spaudos konferencijoje, skirtoje naujų mokslo metų aktualijoms. - Kokybės gerinimas yra mūsų prioritetas visose švietimo srityse“.

2014 m. rugpjūčio 22 d.

Rugpjūčio 28 d. 13 val., Nepriklausomybės aikštėje savivaldybių atstovams Švietimo ir mokslo ministerija perduos ne tik naujuosius geltonuosius autobusus, bet įteiks ir alkotesterius.

2014 m. rugpjūčio 22 d.

Šv. Baltramiejaus, amatų globėjo, mugė nuo 2009 m. kasmet rugpjūčio pabaigoje sukviečia vilniečius ir jo svečius į šventę, atkuriančią Renesanso epochos miesto amatus, menus ir cechų tradicijas.