Kultūra, švietimas

2014 m. rugsėjo 12 d.

Kauno technologijos universiteto (KTU) Informatikos fakultete atidaryta nauja kompiuterių klasė. Ji prisidės prie geresnio multimedijos bei programų sistemų specialistų rengimo, o savo dizainu primins būsimas studentų darbovietes - šiuolaikiško dizaino IT įmonių biurus.

2014 m. rugsėjo 10 d.

Rugsėjo 10 dieną Vilniuje prasidedančiame didžiausiame Baltijos šalių gyvybės mokslų forume "Life Sciences Baltic 2014“ KTU pristatys gyvybę ir sveikatą gelbstinčias inovacijas, kurios pakeis likimus žmonių, atsigaunančių po traumų ir sunkių ligų. Vienos svarbiausių - pusiausvyros treniruoklis "Rehabili“ ir nuo pragulų apsauganti lova "Alovita“.

2014 m. rugsėjo 10 d.

Švč. Trejybės bažnyčios ir Bazilijonų vienuolyno ansamblis - vienas ryškiausių Vilniaus senamiesčio architektūros perlų. Deja, 500 metų istoriją menanti bažnyčia šiuo metu yra kritinės būklės: stogo danga pažeista korozijos, į vidų patenkanti drėgmė ardo pastato sienas bei kelia grėsmę vertingai sieninei tapybai.

2014 m. rugsėjo 9 d.

Nuo 2012 m. sėkmingai veikianti Jaunųjų profesionalų programa (JPP) "Kurk Lietuvai“ iki šiol skatino užsienyje mokslus baigusius jaunuolius grįžti į Lietuvą ir įgytas žinias bei patirtį panaudoti Lietuvos viešojo sektoriaus tobulinimui. Jau startavo atranka į "Kurk Lietuvai“ regionų programą: projektas plečiasi į Lietuvos savivaldybes, o dalyvauti programoje galės ir Lietuvos universitetų absolventai.

2014 m. rugsėjo 9 d.

Rugsėjo 14 dieną Lietuvoje vyks Europos žydų kultūros dienai (toliau - ŽKD), tema "Moteris judaizme“, skirti renginiai. Europos Tarybos programai "Žydų kultūros paveldo kelias Europoje" priklausančius ŽKD renginius Lietuvoje koordinuoja ir rengia Kultūros paveldo departamentas (toliau - Departamentas) kartu su "Rytų Europos žydų kultūros ir istorijos tyrimų centru“, Lietuvos žydų bendruomenėmis, krašto muziejais ir mokyklomis, bibliotekomis, kultūros centrais, miestų ir rajonų

...
2014 m. rugsėjo 9 d.

Baigėsi priėmimas į profesines mokyklas. Jose mokytis panoro 21,4 tūkst. asmenų, tai 12 proc. daugiau nei buvo planuota priimti. Pernai buvo priimta 21,2 tūkst. asmenų, arba dešimtadaliu daugiau planuoto skaičiaus.

2014 m. rugsėjo 9 d.

Koks pilietiškumas buvo prieš 25 metus? Tikriausiai daugelis, apie tai susimąstę, iš karto pagalvos apie Sąjūdį, Baltijos kelią, Roko maršus, atbundančias jaunimo organizacijas. Tuomet pilietiškumas buvo geresnio, šviesesnio gyvenimo viltis ir laisvės paieškos.

2014 m. rugsėjo 9 d.

Šią savaitę keliautojai Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius lieka Vilniuje ir televizijos rubrikoje "Keliauk! Pažink! Pasidalink! Ištisus metus!” visus kviečia į čia vyksiančius renginius. Šį savaitgalį sostinėje pramogų atras kiekvienas - čia vyks jau XI-asis Danske Bank Vilniaus maratonas, Naujojo cirko savaitgalis bei Japonijos kultūros festivalis "nowJapan”, o jau kitą savaitgalį miesto gatves užims tradicinė Tautų mugė.

2014 m. rugsėjo 8 d.

"Žodis "bendrauti“ pamažu suprantamas tik kaip ryšio su kitu žmogumi palaikymas elektroninėmis priemonėmis“, - teigia amerikiečių psichoterapeutas Jonas Carlsonas. 60 knygų ir beveik 200 mokslinių straipsnių autorius rugsėjo pradžioje skaitys paskaitas Kauno technologijos universiteto (KTU) Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete (SHMMF).

2014 m. rugsėjo 8 d.

2014 m. gegužės 5-9 d. Lietuvos edukologijos universiteto Profesinių kompetencijų tobulinimo institute buvo įgyvendintas pažintinis vizitas "Kaip padrąsinti kūrybiškumą pokyčių mokyklose?“ (How to encourage creativity in a changing school?), kuriame sulaukėme dalyvių iš Airijos, Jungtinės Karalystės, Islandijos, Prancūzijos, Austrijos, Kroatijos, Rumunijos, Vokietijos, Graikijos, Italijos, Liuksemburgo. Švietimo institucijų atstovai aptarė teorinius ir praktinius kūrybiško mokymo(si)

...
2014 m. rugsėjo 8 d.

Rugsėjo 8 - 10 dienomis Vilniuje vyksta Vilniaus profesinės sąjungos "Solidarumas" ir Europos profesinių sąjungų instituto (ETUI) organizuojama Europos sostinių profesinių sąjungų tinklo (ECTUN) konferencija "Kolektyvinės derybos ir sostinių profesinių sąjungų vaidmuo“.

2014 m. rugsėjo 8 d.

Šiluvoje prasideda didieji Švč. Mergelės Marijos gimimo (Šilinių) atlaidai, o čia susirinkę tūkstančiai maldininkų kaip ir kasmet galės grožėtis floristų kurtais darbais, kuriais išpuošta Švč. M. Marijos Gimimo bazilika, Apsireiškimo koplyčia ir pagrindinė aikštė.

2014 m. rugsėjo 8 d.

Baltijos keliui skirtą filatelijos parodą Vilniaus centriniame pašte keičia nauja - kosmoso tematikai skirta ekspozicija. Vieno iš žymiausių šalies filatelistų kauniečio Henriko Kebeikio eksponatai atspindės parodos temą "Lietuviai žiūri į dangų“.

2014 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, šiemet į universitetines studijų programas pareikštas 158 341 pageidavimas. Šių metų bendrajame priėmime į 43 Lietuvos aukštąsias mokyklas (į 20 universitetų ir 23 kolegijas) dalyvauti užsiregistravo 39 712 asmenų.

2014 m. rugsėjo 8 d.

Priešmokyklinio ugdymo specialistai teigia, kad, ugdant būsimuosius pirmokus, ypač svarbu suformuoti socialinius gebėjimus: mokėjimą bendrauti su bendraamžiais ir suaugusiais, susikaupti, būti pakankamai savarankiškam ir atsakingam. Į šiuos gebėjimus ir orientuota atnaujinta Bendroji priešmokyklinio ugdymo programa.