Kultūra, švietimas

2014 m. rugsėjo 9 d.

Koks pilietiškumas buvo prieš 25 metus? Tikriausiai daugelis, apie tai susimąstę, iš karto pagalvos apie Sąjūdį, Baltijos kelią, Roko maršus, atbundančias jaunimo organizacijas. Tuomet pilietiškumas buvo geresnio, šviesesnio gyvenimo viltis ir laisvės paieškos.

2014 m. rugsėjo 9 d.

Šią savaitę keliautojai Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius lieka Vilniuje ir televizijos rubrikoje "Keliauk! Pažink! Pasidalink! Ištisus metus!” visus kviečia į čia vyksiančius renginius. Šį savaitgalį sostinėje pramogų atras kiekvienas - čia vyks jau XI-asis Danske Bank Vilniaus maratonas, Naujojo cirko savaitgalis bei Japonijos kultūros festivalis "nowJapan”, o jau kitą savaitgalį miesto gatves užims tradicinė Tautų mugė.

...
2014 m. rugsėjo 8 d.

"Žodis "bendrauti“ pamažu suprantamas tik kaip ryšio su kitu žmogumi palaikymas elektroninėmis priemonėmis“, - teigia amerikiečių psichoterapeutas Jonas Carlsonas. 60 knygų ir beveik 200 mokslinių straipsnių autorius rugsėjo pradžioje skaitys paskaitas Kauno technologijos universiteto (KTU) Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete (SHMMF).

2014 m. rugsėjo 8 d.

2014 m. gegužės 5-9 d. Lietuvos edukologijos universiteto Profesinių kompetencijų tobulinimo institute buvo įgyvendintas pažintinis vizitas "Kaip padrąsinti kūrybiškumą pokyčių mokyklose?“ (How to encourage creativity in a changing school?), kuriame sulaukėme dalyvių iš Airijos, Jungtinės Karalystės, Islandijos, Prancūzijos, Austrijos, Kroatijos, Rumunijos, Vokietijos, Graikijos, Italijos, Liuksemburgo. Švietimo institucijų atstovai aptarė teorinius ir praktinius kūrybiško mokymo(si)

...
2014 m. rugsėjo 8 d.

Rugsėjo 8 - 10 dienomis Vilniuje vyksta Vilniaus profesinės sąjungos "Solidarumas" ir Europos profesinių sąjungų instituto (ETUI) organizuojama Europos sostinių profesinių sąjungų tinklo (ECTUN) konferencija "Kolektyvinės derybos ir sostinių profesinių sąjungų vaidmuo“.

2014 m. rugsėjo 8 d.

Šiluvoje prasideda didieji Švč. Mergelės Marijos gimimo (Šilinių) atlaidai, o čia susirinkę tūkstančiai maldininkų kaip ir kasmet galės grožėtis floristų kurtais darbais, kuriais išpuošta Švč. M. Marijos Gimimo bazilika, Apsireiškimo koplyčia ir pagrindinė aikštė.

2014 m. rugsėjo 8 d.

Baltijos keliui skirtą filatelijos parodą Vilniaus centriniame pašte keičia nauja - kosmoso tematikai skirta ekspozicija. Vieno iš žymiausių šalies filatelistų kauniečio Henriko Kebeikio eksponatai atspindės parodos temą "Lietuviai žiūri į dangų“.

2014 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, šiemet į universitetines studijų programas pareikštas 158 341 pageidavimas. Šių metų bendrajame priėmime į 43 Lietuvos aukštąsias mokyklas (į 20 universitetų ir 23 kolegijas) dalyvauti užsiregistravo 39 712 asmenų.

2014 m. rugsėjo 8 d.

Priešmokyklinio ugdymo specialistai teigia, kad, ugdant būsimuosius pirmokus, ypač svarbu suformuoti socialinius gebėjimus: mokėjimą bendrauti su bendraamžiais ir suaugusiais, susikaupti, būti pakankamai savarankiškam ir atsakingam. Į šiuos gebėjimus ir orientuota atnaujinta Bendroji priešmokyklinio ugdymo programa.

2014 m. rugsėjo 8 d.

UAB "ID4S“, išduodanti ir administruojanti elektroninius mokinio pažymėjimus Lietuvoje, sudarė sutartį su AB "Lietuvos geležinkeliai“ dėl geresnių sąlygų traukiniais keliaujantiems šalies moksleiviams ir mokytojams.

2014 m. rugsėjo 5 d.

Donatas Banionis gimė 1924 m. balandžio 28 d. Kaune. Pirmasis vaidinimas, į kurį jį, dar keturmetį, nusivedė mama - Kauno jėzuitų gimnazijoje rodyta "Kristaus kančia“. 1932-1937 m. būsimasis aktorius lankė pradžios mokyklą, labai gerai mokėsi. Jau antrame skyriuje jis ėmė vaidinti mokyklos spektakliuose, pamėgo kiną, svajojo tapti kino aktoriumi. Dar besimokydamas D. Banionis pradėjo dirbti statistu Valstybės teatre Kaune. Dalyvaudavo ne tik dramos, bet ir operos, baleto spektakliuose.

...
2014 m. rugsėjo 5 d.

Rugpjūčio 30 dieną Elektrėnuose vyko džiazo festivalis "JAUNYSTĖ 2014“. Pasimėgauti emocingais džiazo ritmais susirinko ne tik Elektrėnų krašto gyventojai, bet ir daugybė svečių iš didmiesčių ir kitų miestų. Nors vakarop prasidėjęs lietus išgąsdino dalį klausytojų, ištikimiausieji būriavosi po skėčiais iki pat renginio galo.

2014 m. rugsėjo 5 d.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras išleido naują leidinį "...pergyventų jausmų atogarsis“, kuriame publikuojamas Vyčio apygardos partizano Albino Bilinkevičiaus-Balčio dienoraštis, laiškų ir eilėraščių faksimilės.a

2014 m. rugsėjo 3 d.

Vilniaus Rotušės aikštėje savaitgalį šeimininkaus latviai, kur vyks "Atrask Latviją“ renginiai. Tai pirmą kartą Vilniuje vykstančių Latvijos dienų Vilniuje renginiai, kuriuos organizuoja Latvijos Investicijų ir plėtros agentūra (LIAA) ir Latvijos ambasada Lietuvoje.

2014 m. rugsėjo 3 d.

Grafų Tiškevičių dvaro rūmai, esantys Trakų Vokėje, rugsėjo 5-ąją taps traukos centru. Čia įvyks iškilminga atidarymo šventė, kurios metu Vilniaus miesto savivaldybė vilniečius ir aplinkinių miestelių gyventojus džiugins meno ir kultūros renginiais. Lankytojai galės apžiūrėti istorinę oranžeriją, rūmų sales, kuriose bus eksponuojami garsių Lietuvos ir užsienio tapytojų darbai, vyks ekskursijos po XIX a. architektūros šedevro erdves, o iškilmingą nuotaiką sukurs pučiamųjų instrumentų orkestras "T

...