Kultūra, švietimas

2014 m. rugsėjo 25 d.

Įgyvendinant projektą "Suaugusiųjų švietimo programų ir objektų saugykla - elektroninių mokymosi paslaugų priemonė“ sukurta ir įdiegta nauja interaktyvi nuotolinio mokymosi paslauga gyventojams.

2014 m. rugsėjo 24 d.

Būsimieji pedagogai įgis praktinių žinių talkindami mokant mažuosius užsienio lietuvaičius ir padėdami užsienio lietuvių bendruomenėms išlaikyti lietuvybę. Startuoja nauja Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuota programa - Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų praktika lituanistinėse mokyklose užsienyje. Tai bandomasis studentų praktikų lietuvių bendruomenėse projektas.

2014 m. rugsėjo 23 d.

Lietuvos turizmo departamento duomenimis, pagal iš Azijos šalių į Lietuvą atvykstančių turistų skaičių pirmauja Japonija. Per pirmą 2014 m. pusmetį turistų iš Japonijos atvyko net 37,5 proc. daugiau. Rugsėjo 25-28 dienomis kelionių organizatorius "Baltic Tours“ jau septintą kartą dalyvaus ir Lietuvą pristatys pasaulyje vienoje didžiausių Japonijoje vykstančių turizmo parodų "JATA Tourism EXPO Japan“. Kas Lietuvoje vilioja turistus iš Japonijos? Kas jiems įdomu, o kas - šo

...
2014 m. rugsėjo 23 d.

Spalio 2 dieną, ketvirtadienį, 11 val. Lietuvos mokyklos kviečiamos prisijungti prie e-pamokos, kuri bus internetu tiesiogiai transliuojama iš Airijos sostinėje Dubline įsikūrusios "Google“ būstinės.

2014 m. rugsėjo 23 d.

Rugsėjo 19-21 dienomis visoje Lietuvoje vyko Europos paveldo dienų (toliau - EPD) renginiai. Juos 48 savivaldybėse organizavo Kultūros paveldo departamentas (toliau - Departamentas), miestų ir rajonų savivaldybės, kultūros ir švietimo įstaigos, kultūros paveldo objektų valdytojai ir nevyriausybinės organizacijos.

2014 m. rugsėjo 23 d.

Rugsėjo 25 d. parodoje "Tarptautinių studijų dienos“ Vilniuje Radisson Blu Hotel Lietuva konferencijų centre dalyvaus 16 universitetų iš Kinijos Respublikos. Tai jau trečiasis aukštųjų mokyklų apsilankymas Lietuvoje. Parodoje laukiami Lietuvos aukštųjų mokyklų atstovai, bei studentai norintys mokytis Kinijoje.

2014 m. rugsėjo 23 d.

Vilniaus Vokiečių gatvė man visada asocijavosi su bent keliais sostinės pagrindinėms gatvėms būdingais bruožais ir ypač ritmais. "Vokiečių 10 - TSPMI!“ - kiekvienais metais Vilniaus universiteto (VU) pirmakursių eisenoje skanduoja VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto "fuksai“. Vokiečių gatvė gali didžiuotis plačiu dviračio taku, besidriekiančiu tarp prižiūrėtų aukštų krūmų ir įvairiaspalvių suolelių. Tačiau ant šių iki šiol dažnai rymo, blogiausia šio teiginio pr

...
2014 m. rugsėjo 23 d.

Minime Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną. Seimo posėdyje antradienį bus paminėtos Kauno ir Šiaulių getų sunaikinimo 70-osios metinės. Panerių masinių žudynių vietoje taip pat vyks minėjimas.

2014 m. rugsėjo 23 d.

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, vykdydama nacionalinio elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinio CERT-LT (angl. Computer Emergency Response Team) veiklą, 2014 m. rugsėjo 22 dieną pradėjo tarptautines tarpinstitucines kibernetines pratybas "X14“. Šios pratybos surengtos atsižvelgiant į šių dienų kibernetinio saugumo realijas, jose dalyvauja 25 valstybinės institucijos, 8 bankų atstovai ir 10 Lietuvos ir užsienio valstybių CERT padalin

...
2014 m. rugsėjo 23 d.

Jau rytoj Kaune prasideda Tarptautinis Kauno kino festivalis, o savaitgalį Kauno "Žalgiris“ sutinka 70-ies metų jubiliejų ir kviečia visus kartu paminėti šią didingą progą. Kas laukia Kaune apsilankysiančių "Žalgirio“ fanų bei gero kino mėgėjų, aiškinosi keliautojai Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius televizijos rubrikoje "Keliauk! Pažink! Pasidalink! Ištisus metus!“.

2014 m. rugsėjo 22 d.

Lietuviai panašūs į italus ne tik savo temperamentu ir pamaldumu, tačiau ir tuo, jog esame iš tų Europos tautų, kurios grybauja. "Lietuviams tinka apibūdinimas grybų mėgėjai (lot. mycophile) - grybus renkame laisvalaikiu, mėgstame juos valgyti“, - sako Kauno technologijos universiteto (KTU) Cheminės technologijos fakulteto doktorantė Lina Smolskaitė. Pasak jos, daugiausia grybų mėgėjų yra Pietryčių Azijoje, Venesueloje, Rytų ir Vidurio Europoje, Italijoje. Nenuostabu - šių šalių mišk

...
2014 m. rugsėjo 19 d.

Vykdydamas projektą "Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra“, Ugdymo plėtotės centras suorganizavo dešimčiai Lietuvos pedagogų stažuotę į Nyderlandus susipažinti su šios šalies švietimo sistema, pedagogų rengimu ir kvalifikacijos tobulinimu.

2014 m. rugsėjo 19 d.

Projekto "Suaugusiųjų švietimo programų ir objektų saugykla - elektroninių mokymosi paslaugų priemonė“ metu sukurta ir įdiegta nauja interaktyvi elektroninio mokymosi paslauga, skirta sudaryti sąlygas kuo didesnei visuomenės daliai aktyviai dalyvauti tęstinio mokymosi veikloje. Įgyvendinant projektą sudarytos galimybės suaugusiems šalies gyventojams (25-64 m. amžiaus) elektroniniu būdu gauti neformalaus suaugusiųjų švietimo paslaugas.

2014 m. rugsėjo 19 d.

Gourmet patiekalai, aukštoji mada ir šiuolaikinis menas - tai vieni maloniausių būdų stimuliuoti žmogaus pojūčius. Tą puikiai žino estai, kasmet organizuojantys vieną juslingiausių fiestų Šiaurės Europoje - didžiulio grožio ir modernaus dizaino ekspertų palaikymo sulaukiančią Talino "Dizaino naktį“. Šiemet festivalio lankytojai kviečiami pažinti laukinę Estijos pusę bei užmegzti šiltus pokalbius su žymiausiais menininkais tinkamiausioje aplinkoje - jų mėgstamiausiose kavinės

...
2014 m. rugsėjo 19 d.

Diskriminacija mūsų visuomenėje gaji, tačiau Lietuvoje jaunimas yra mažiausiai ksenofobiška Lietuvos gyventojų grupė, tikinti, kad užsieniečiai prisideda prie mūsų šalies gerovės kūrimo. Tokios įžvalgos pateiktos vakar, rugsėjo 17 d., Seime įvykusio apvalaus stalo diskusijos "Ksenofobija Lietuvoje - aktualijos ir iššūkiai“ metu, įvertinus atliktą visuomenės apklausą internetu ir pasidalinus savo mintimis apie valstybės bei nevyriausybinių organizacijų darbą, jų dialogą ir b

...