Kultūra, švietimas

2014 m. rugsėjo 29 d.

Pagaliau baigėsi laukimas. Praėjusią savaitę Varšuvos universiteto biblioteka buvo pilnutėlė perspektyvių jaunųjų mokslininkų. Šimtas dešimt 14-20 m. tyrėjų įtemptai varžėsi pristatydami savo projektus ir vildamiesi padaryti įspūdį tarptautinei vertinimo komisijai. Jie rungėsi dėl apdovanojimų 26-ajame metiniame Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse, kuris šiandien baigėsi apdovanojimų ceremonija. Be teisės laikyti save vienais iš geriausių jaunųjų mokslininkų Europoje, nugalėtojai taip

...
2014 m. rugsėjo 28 d.

Tituluojamas seniausiu nepriklausomu teatru Lietuvoje - Keistuolių teatras šiemet pristato jau 27-ąjį sezoną. Teatro meno vadovas Aidas Giniotis svarstydamas, kokia šio ilgaamžiškumo paslaptis teigia: "Aš manau, dėl to, kad mes niekada nedirbome vien tik dėl rezultato, tačiau katu visados mėgavomės tuo, ką darome. Manau, kad tas savaiminis spontaniškas judėjimas, tas kunkuliavimas leidžia teatrui ilgai gyventi”.

2014 m. rugsėjo 28 d.

Šį savaitgalį, rugsėjo 25-28 d., Tokijuje vyksta pasaulyje viena didžiausių turizmo parodų "JATA Tourism EXPO Japan“. Tarp dalyvių iš 150 regionų bei šalių - ir Lietuva. Japonijos žurnalistams, turizmo verslo atstovams bei individualiems lankytojams Lietuva pristatoma kaip patraukli, savo unikalumą išsaugojusi ir daugeliui dar neatrasta kelionių kryptis.

2014 m. rugsėjo 27 d.

Evangelikų liuteronų pamaldos Lauksargiuose reguliariai laikomos nuo 1864 m. spalio - jau 150 metų. 1887 m. spalio 6 d. pašventintą bažnyčią parapija išsaugojo per visus istorijos išmėginimus.

2014 m. rugsėjo 27 d.

Tituluojamas seniausiu nepriklausomu teatru Lietuvoje - Keistuolių teatras šiemet pristato jau 27-ąjį sezoną.

2014 m. rugsėjo 25 d.

Rugsėjo 27 d., šeštadienį, 15 val. Vilniaus M. Daukšos vidurinėje mokykloje (Antakalnio g. 120) vyks Konfucijaus instituto dienos šventė ir bus atidaryta Vilniaus universiteto Konfucijaus klasė. Tai pirmasis Lietuvoje kinų kalbos centras vidurinėje mokykloje.

2014 m. rugsėjo 25 d.

Įgyvendinant projektą "Suaugusiųjų švietimo programų ir objektų saugykla - elektroninių mokymosi paslaugų priemonė“ sukurta ir įdiegta nauja interaktyvi nuotolinio mokymosi paslauga gyventojams.

2014 m. rugsėjo 24 d.

Būsimieji pedagogai įgis praktinių žinių talkindami mokant mažuosius užsienio lietuvaičius ir padėdami užsienio lietuvių bendruomenėms išlaikyti lietuvybę. Startuoja nauja Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuota programa - Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų praktika lituanistinėse mokyklose užsienyje. Tai bandomasis studentų praktikų lietuvių bendruomenėse projektas.

2014 m. rugsėjo 23 d.

Lietuvos turizmo departamento duomenimis, pagal iš Azijos šalių į Lietuvą atvykstančių turistų skaičių pirmauja Japonija. Per pirmą 2014 m. pusmetį turistų iš Japonijos atvyko net 37,5 proc. daugiau. Rugsėjo 25-28 dienomis kelionių organizatorius "Baltic Tours“ jau septintą kartą dalyvaus ir Lietuvą pristatys pasaulyje vienoje didžiausių Japonijoje vykstančių turizmo parodų "JATA Tourism EXPO Japan“. Kas Lietuvoje vilioja turistus iš Japonijos? Kas jiems įdomu, o kas - šo

...
2014 m. rugsėjo 23 d.

Spalio 2 dieną, ketvirtadienį, 11 val. Lietuvos mokyklos kviečiamos prisijungti prie e-pamokos, kuri bus internetu tiesiogiai transliuojama iš Airijos sostinėje Dubline įsikūrusios "Google“ būstinės.

2014 m. rugsėjo 23 d.

Rugsėjo 19-21 dienomis visoje Lietuvoje vyko Europos paveldo dienų (toliau - EPD) renginiai. Juos 48 savivaldybėse organizavo Kultūros paveldo departamentas (toliau - Departamentas), miestų ir rajonų savivaldybės, kultūros ir švietimo įstaigos, kultūros paveldo objektų valdytojai ir nevyriausybinės organizacijos.

2014 m. rugsėjo 23 d.

Rugsėjo 25 d. parodoje "Tarptautinių studijų dienos“ Vilniuje Radisson Blu Hotel Lietuva konferencijų centre dalyvaus 16 universitetų iš Kinijos Respublikos. Tai jau trečiasis aukštųjų mokyklų apsilankymas Lietuvoje. Parodoje laukiami Lietuvos aukštųjų mokyklų atstovai, bei studentai norintys mokytis Kinijoje.

2014 m. rugsėjo 23 d.

Vilniaus Vokiečių gatvė man visada asocijavosi su bent keliais sostinės pagrindinėms gatvėms būdingais bruožais ir ypač ritmais. "Vokiečių 10 - TSPMI!“ - kiekvienais metais Vilniaus universiteto (VU) pirmakursių eisenoje skanduoja VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto "fuksai“. Vokiečių gatvė gali didžiuotis plačiu dviračio taku, besidriekiančiu tarp prižiūrėtų aukštų krūmų ir įvairiaspalvių suolelių. Tačiau ant šių iki šiol dažnai rymo, blogiausia šio teiginio pr

...
2014 m. rugsėjo 23 d.

Minime Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną. Seimo posėdyje antradienį bus paminėtos Kauno ir Šiaulių getų sunaikinimo 70-osios metinės. Panerių masinių žudynių vietoje taip pat vyks minėjimas.

2014 m. rugsėjo 23 d.

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, vykdydama nacionalinio elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinio CERT-LT (angl. Computer Emergency Response Team) veiklą, 2014 m. rugsėjo 22 dieną pradėjo tarptautines tarpinstitucines kibernetines pratybas "X14“. Šios pratybos surengtos atsižvelgiant į šių dienų kibernetinio saugumo realijas, jose dalyvauja 25 valstybinės institucijos, 8 bankų atstovai ir 10 Lietuvos ir užsienio valstybių CERT padalin

...