Kultūra, švietimas

2014 m. spalio 8 d.

Lietuva, šiemet į kosmoso erdvę išleidusi du pirmuosius palydovus, vis giliau leidžia šaknis į šią sritį - spalio 21-23 d. Vilniuje vyks jubiliejinė tarptautinė kosmoso ekonomikos konferencija "Space Economy in the Multipolar World, 2014 (SEMWO 2014)“. Apie kosmoso tyrimus, kosmoso ekonomikos ateities perspektyvas diskutuos daugiau nei 20 pranešėjų iš Lietuvos, JAV, Saudo Arabijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Ukrainos ir kitų šalių.

...
2014 m. spalio 7 d.

Joniškyje baigti Raudonosios sinagogos (toliau - Sinagoga) salės interjero restauravimo darbai. Belaukdama pagalbos XIX amžiaus sinagoga jau yra patyrusi griūtį, tačiau dabar miestas atgavo vieną reikšmingiausių savo kultūros istorijos ženklų. Visuomenei Raudonosios sinagogos duris atverti ketinama 2015 metais, įrengus nuolatinę ekspoziciją.

2014 m. spalio 7 d.

Lietuvos edukologijos universitetas ir Lietuvos švietimo istorijos muziejus pradeda tarpusavio bendradarbiavimą švietimo, kultūros ir socialinės partnerystės srityse.

2014 m. spalio 7 d.

Atrinkti Ūkio ministerijos skelbto aukštųjų universitetinių mokyklų studentų geriausių magistro darbų konkurso laimėtojai, kurių mokslinių darbų temos siejosi su šalies ekonomikos augimu ir konkurencingumo skatinimu. Apdovanojimus šių darbų studentams įteiks ūkio ministras Evaldas Gustas per susitikimą su laimėjusių darbų autoriais ir jų vadovais.

2014 m. spalio 5 d.

Spalio 3 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje Meilės Lukšienės premijos skyrimo komisija paskelbė daktarės Meilės Lukšienės premijos laureatą. Šių metų laureatu tapo Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos technologijų mokytojas Donatas Kriukas.

2014 m. spalio 5 d.

Švietimo ir mokslo ministerija organizuos Ukrainos valstybės siunčiamų 15 našlaičių vaikų ir dviejų mokytojų iš Donecko ir Luhansko sričių mokymą ir apgyvendinimą Lietuvoje. Mūsų šalyje jie mokysis nuo spalio 10-osios iki mokslo metų pabaigos. Tokį nutarimo projektą dėl humanitarinės pagalbos suteikimo Ukrainai Švietimo ir mokslo ministerija skubos tvarka pateikė svarstyti Vyriausybei.

2014 m. spalio 1 d.

Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas kartu su Lietuvos Respublikos garbės konsulatu Neapolyje spalio 3 d. Vilniaus rotušėje organizuoja mokslinį tarptautinį kongresą "Fizinis aktyvumas ir Viduržemio jūros dieta - kelias į sveiką gyvenimą“ (Physical Activity Prescription and Mediterranean Diet for a Wellness Culture).

2014 m. rugsėjo 30 d.

Spalio pradžioje Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje lankysis svečiai iš Suomijos - legendinis dirigentas Juha Kangas ir violončelės meistras Marko Ylonenas. Savo koncerto metu jie pademonstruos, jog ši Skandinavijos šalis - ne tik trankioji "Apocalyptica“ ar niūrieji "Lordi“. Muzikai nutapys visiškai kitokį šalies paveikslą, kuriame atšiaurus grožis, sumišęs su energija ir polėkiu, lyg gaivus jūros vėjas įsiverš į sceną.

2014 m. rugsėjo 30 d.

Sovietinės architektūros statinį sumanyta atnaujinti pastačius modernų stiklinį kubą
Konstitucijos prospekte toliau sėkmingai naikinamas sovietinių monolitų reliktas - po rekonstrukcijos įsikurs modernus verslo centras ir išskirtinių meno kūrinių galerija.

2014 m. rugsėjo 30 d.

Šį rudenį Estijos muziejai pasitinka su daugiau nei 250 naujų ekspozicijų. Nuo interaktyvių žaidimų apie jūreivių gyvenimą iki galimybės pažvelgti į žmogaus kūną iš vidaus - kuo žavėtis čia ras tiek vaikas, tiek ir suaugęs. Jūsų dėmesiui pristatome keletą įdomiausių ekspozicijų ir parodų.

2014 m. rugsėjo 29 d.

Veliuonos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje (Veliuona, Jurbarko r.) prasideda tvarkybos darbai. Jų metu bus tvarkomi maldos namų pamatai ir fasadai, kurie dėl drėgmės yra itin prastos būklės: tinkas sudrėkęs ir sutrūkinėjęs, vietomis netgi atšokęs, plytos išdūlėjusios.

2014 m. rugsėjo 29 d.

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) ir Lietuvos policijos rėmėjų asociacija rugsėjo 23 d. pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Ji sudaryta siekiant plėtoti LEU ir Lietuvos policijos rėmėjų asociacijos ryšius, rengti ir vykdyti projektus, skatinti bendradarbiavimą teisinio švietimo klausimais kultūros ir sporto srityse. Sutarimas užtvirtintas LEU rektoriaus akademiko Algirdo Gaižučio ir Lietuvos policijos rėmėjų asociacijos prezidento Sigito Mecelicos parašais LEU rektorato salėje.

...
2014 m. rugsėjo 29 d.

Pagaliau baigėsi laukimas. Praėjusią savaitę Varšuvos universiteto biblioteka buvo pilnutėlė perspektyvių jaunųjų mokslininkų. Šimtas dešimt 14-20 m. tyrėjų įtemptai varžėsi pristatydami savo projektus ir vildamiesi padaryti įspūdį tarptautinei vertinimo komisijai. Jie rungėsi dėl apdovanojimų 26-ajame metiniame Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse, kuris šiandien baigėsi apdovanojimų ceremonija. Be teisės laikyti save vienais iš geriausių jaunųjų mokslininkų Europoje, nugalėtojai taip

...
2014 m. rugsėjo 28 d.

Tituluojamas seniausiu nepriklausomu teatru Lietuvoje - Keistuolių teatras šiemet pristato jau 27-ąjį sezoną. Teatro meno vadovas Aidas Giniotis svarstydamas, kokia šio ilgaamžiškumo paslaptis teigia: "Aš manau, dėl to, kad mes niekada nedirbome vien tik dėl rezultato, tačiau katu visados mėgavomės tuo, ką darome. Manau, kad tas savaiminis spontaniškas judėjimas, tas kunkuliavimas leidžia teatrui ilgai gyventi”.

2014 m. rugsėjo 28 d.

Šį savaitgalį, rugsėjo 25-28 d., Tokijuje vyksta pasaulyje viena didžiausių turizmo parodų "JATA Tourism EXPO Japan“. Tarp dalyvių iš 150 regionų bei šalių - ir Lietuva. Japonijos žurnalistams, turizmo verslo atstovams bei individualiems lankytojams Lietuva pristatoma kaip patraukli, savo unikalumą išsaugojusi ir daugeliui dar neatrasta kelionių kryptis.