Kultūra, švietimas

2014 m. spalio 17 d.

Jau prasidėjo dalyvių registracija į pirmą kartą Lietuvoje organizuojamą konferenciją "TEDxKids@Vilnius“. Renginys, kurio tema - "Diena ateities mokykloje“, pasak jo organizatorių, yra skirtas tiek vaikams, tiek ir suaugusiems, kurie domisi jaunosios kartos ugdymu ir tobulėjimu.

...
2014 m. spalio 14 d.

Jau dešimtą kartą skaitytojai kviečiami išrinkti Metų knygas keturiose kategorijose: suaugusiųjų, poezijos, paauglių ir vaikų.

2014 m. spalio 13 d.

Per septynis mėnesius visą Lietuvą apkeliavusi ir daugiau nei dvidešimtyje renginių apsilankiusi socialinė-edukacinė akcija "Svajonių karavanas“ spalį nusprendė praleisti senojoje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sostinėje Trakuose, o kad svajoti būtų įdomiau, susitikimus su svajotojais nusprendė paįvairinti įdomiais pasakojimais, kurių pirmasis - apie kunigaikščių virtuvę.

2014 m. spalio 12 d.

Vilniaus Šv. Dvasios gatvėje prasideda Medininkų (Aušros) - Subačiaus vartų gynybinės sienos dalies restauravimo darbai. Šiai dienai dalis sienos yra smarkiai suirusi: plytos sueižėjusios, vietomis nubyrėjusios, o kai kur mūro plytos ir akmenys visai iškritę. Restauruojant bus siekiama išsaugoti šio fortifikacinio paveldo objekto autentiškumą ir pirminę išraišką.

2014 m. spalio 10 d.

Džiazas, rokas, teatro menas, pantomima, grafika, dainuojamoji poezija, skulptūra ir kitų meno sričių netikėti projektai šį savaitgalį susiburs vienoje erdvėje - Jonavos kultūros centre spalio 10-12 dienomis organizuojame meno forume "Homo ludens“. Forumo tema tikėjimas.

2014 m. spalio 8 d.

Lietuva, šiemet į kosmoso erdvę išleidusi du pirmuosius palydovus, vis giliau leidžia šaknis į šią sritį - spalio 21-23 d. Vilniuje vyks jubiliejinė tarptautinė kosmoso ekonomikos konferencija "Space Economy in the Multipolar World, 2014 (SEMWO 2014)“. Apie kosmoso tyrimus, kosmoso ekonomikos ateities perspektyvas diskutuos daugiau nei 20 pranešėjų iš Lietuvos, JAV, Saudo Arabijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Ukrainos ir kitų šalių.

...
2014 m. spalio 7 d.

Joniškyje baigti Raudonosios sinagogos (toliau - Sinagoga) salės interjero restauravimo darbai. Belaukdama pagalbos XIX amžiaus sinagoga jau yra patyrusi griūtį, tačiau dabar miestas atgavo vieną reikšmingiausių savo kultūros istorijos ženklų. Visuomenei Raudonosios sinagogos duris atverti ketinama 2015 metais, įrengus nuolatinę ekspoziciją.

2014 m. spalio 7 d.

Lietuvos edukologijos universitetas ir Lietuvos švietimo istorijos muziejus pradeda tarpusavio bendradarbiavimą švietimo, kultūros ir socialinės partnerystės srityse.

2014 m. spalio 7 d.

Atrinkti Ūkio ministerijos skelbto aukštųjų universitetinių mokyklų studentų geriausių magistro darbų konkurso laimėtojai, kurių mokslinių darbų temos siejosi su šalies ekonomikos augimu ir konkurencingumo skatinimu. Apdovanojimus šių darbų studentams įteiks ūkio ministras Evaldas Gustas per susitikimą su laimėjusių darbų autoriais ir jų vadovais.

2014 m. spalio 5 d.

Spalio 3 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje Meilės Lukšienės premijos skyrimo komisija paskelbė daktarės Meilės Lukšienės premijos laureatą. Šių metų laureatu tapo Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos technologijų mokytojas Donatas Kriukas.

2014 m. spalio 5 d.

Švietimo ir mokslo ministerija organizuos Ukrainos valstybės siunčiamų 15 našlaičių vaikų ir dviejų mokytojų iš Donecko ir Luhansko sričių mokymą ir apgyvendinimą Lietuvoje. Mūsų šalyje jie mokysis nuo spalio 10-osios iki mokslo metų pabaigos. Tokį nutarimo projektą dėl humanitarinės pagalbos suteikimo Ukrainai Švietimo ir mokslo ministerija skubos tvarka pateikė svarstyti Vyriausybei.

2014 m. spalio 1 d.

Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas kartu su Lietuvos Respublikos garbės konsulatu Neapolyje spalio 3 d. Vilniaus rotušėje organizuoja mokslinį tarptautinį kongresą "Fizinis aktyvumas ir Viduržemio jūros dieta - kelias į sveiką gyvenimą“ (Physical Activity Prescription and Mediterranean Diet for a Wellness Culture).

2014 m. rugsėjo 30 d.

Spalio pradžioje Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje lankysis svečiai iš Suomijos - legendinis dirigentas Juha Kangas ir violončelės meistras Marko Ylonenas. Savo koncerto metu jie pademonstruos, jog ši Skandinavijos šalis - ne tik trankioji "Apocalyptica“ ar niūrieji "Lordi“. Muzikai nutapys visiškai kitokį šalies paveikslą, kuriame atšiaurus grožis, sumišęs su energija ir polėkiu, lyg gaivus jūros vėjas įsiverš į sceną.

2014 m. rugsėjo 30 d.

Sovietinės architektūros statinį sumanyta atnaujinti pastačius modernų stiklinį kubą
Konstitucijos prospekte toliau sėkmingai naikinamas sovietinių monolitų reliktas - po rekonstrukcijos įsikurs modernus verslo centras ir išskirtinių meno kūrinių galerija.

2014 m. rugsėjo 30 d.

Šį rudenį Estijos muziejai pasitinka su daugiau nei 250 naujų ekspozicijų. Nuo interaktyvių žaidimų apie jūreivių gyvenimą iki galimybės pažvelgti į žmogaus kūną iš vidaus - kuo žavėtis čia ras tiek vaikas, tiek ir suaugęs. Jūsų dėmesiui pristatome keletą įdomiausių ekspozicijų ir parodų.