Kultūra, švietimas

2014 m. spalio 28 d.

Lietuvos gyventojai svarbiausiomis aplinkosaugos problemomis laiko oro ir vandens užterštumą, trečioje vietoje - aplinkos taršą atliekomis ir jų kiekio didėjimą. Didžioji apklausoje dalyvavusių žmonių dalis (63 proc.) nurodė, kad atliekų rūšiavimas - tai populiariausias būdas asmeniškai prisidėti prie aplinkosaugos problemų sprendimo. Tokie rezultatai paaiškėjo susumavus VšĮ "Pakuočių tvarkymo organizacija“ (PTO) inicijuotos reprezentatyvios apklausos, kurią atliko ben

...
2014 m. spalio 28 d.

Spalio 24 d. Kaune pristatytas bendras Kauno technologijos universiteto, Lietuvos sporto universiteto, UAB "De Futuro" ir kitų sveikatingumo klasterio iVita narių sukurta širdies darbo ir fizinio krūvio valdymo sistema "iPulsusTM Squad 7D". Sistema skirta mokytojams ar treneriams stebėti sportuojančios grupės būklę ir pagal kiekvieno sportuojančiojo organizmo duomenis vertinti ir kontroliuoti jų krūvius.

2014 m. spalio 28 d.

Lietuvos mokytojai iš naujo atranda tinklaraščius ir jų panaudojimo mokymo procese galimybes.

2014 m. spalio 27 d.

Kazachstane rasta keliasdešimt įvairios formos ir dydžio geoglifų. Jais jau susidomėjo britų žurnalistai. Naujai atrastus geoglifus kartu su Kostanajaus universiteto mokslininkais tiria ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto ir Istorijos instituto mokslo darbuotoja Giedrė Motuzaitė Matuzevičiūtė Keen.
Mokslininkė pasakoja apie naujuosius radinius ir jų tyrimus.

2014 m. spalio 27 d.

Palangoje vyko Lietuvos muziejų asociacijos (toliau- LMA) organizuotas trijų dienų seminaras "Muziejai šiuolaikinėje visuomenėje: strateginės plėtros kryptys, tikslai, uždaviniai Lietuvos ir tarptautiniame kontekste“. Seminare dalyvavo per 70 šalies muziejų vadovų ir kultūros vadybininkų.

2014 m. spalio 27 d.

Šeštadienį Kaune pristatyta nauja dailininko Rimo Valeikio knyga vaikams "Akvariumo istorijos. Eglės Spyglės paslaptis“. Jos premjera įvyko prekybos ir laisvalaikio centre "Mega“, kur susirinkę lankytojai stebėjo, kaip knygos autorius pats tampa povandeninio pasaulio dalimi ir kartu su pagrindiniu knygos personažu neria į aukščiausią Baltijos šalyse jūrinį akvariumą. Jame nuo šiol bus galima išvysti pagrindinį naujos Rimo Valeikio knygos herojų - Vincentą Du.

...
2014 m. spalio 27 d.

Šiauliuose per savaitę pastebimai pasikeitė Talkšos ežero pakrantė - įrengtas pėsčiųjų takas, poilsio aikštelė, pasodinti specialiai parinkti augalai. Iki metų pabaigos numatyta nutiesti dviračių taką, įrengti automobilių stovėjimo aikštelę, pastatyti informacinius stendus. Projektui įgyvendinti skirtas beveik milijonas litų.

2014 m. spalio 22 d.

Mokyklų vadovų skyrimo tvarka privalo būti tobulinama, sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis reaguodamas į tėvų organizacijos išsakytą nuomonę dėl rengiamų šios tvarkos pataisų.

2014 m. spalio 22 d.

Šių metų koncerto-maratono programoje bus ne tik nauji, bet ir dėl grimo neatpažįstami veidai Vienoje gražiausių Vilniaus vietų aukštai virš miesto šurmulio pakilusiame "Sidabriniame danguje“ ("Silver sky“) Spalio 20 d., pirmadienį, 14 val. pristatyta XVIII Lietuvos muzikų šventė "Didysis muzikų paradas 2014“ ir Lietuvos muzikų sąjungos veiklos akcentai bei perspektyva.

2014 m. spalio 22 d.

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje skatinamas mokymasis visą gyvenimą. Vis daugiau valdžios institucijų ir verslo bendrovių supranta šio principo svarbą didinant šalies ekonomikos konkurencingumą. Šiuo metu įtampa Lietuvos darbo rinkoje juntama tarp jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių. Ekonomistai perspėja - darbo rinkos problemas būtina spręsti ne tik įprastomis priemonėmis, bet ir nestandartinėmis. Viena iš jų - neformalus švietimas.

2014 m. spalio 21 d.

Dainuojamoji poezija, kinas ar šiuolaikinė bei klasikinė muzika? Šį kartą rinktis neteks - Vilniuje galima spėti aplankyti viską. Tai savo kailiu išbandė Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius rubrikoje "Keliauk! Pažink! Pasidalink! Ištisus metus!” ir savo įspūdžiais pasidalijo su televizijos žiūrovais.

2014 m. spalio 20 d.

Gyventojų, vykdančių statybas be dokumentų ar nesilaikant projekto, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) duomenimis, kasmet mažėja. Tai patvirtina vienam metų mėnesiui tenkančių savavališkų statybų skaičius: 2011 m. - 70, 2012 m. - 60, 2013 m. - 52, 2014 m. (9 mėn.) - 42.

2014 m. spalio 20 d.

Kauno technologijos universitetas (KTU) žengia dar vieną žingsnį pateisindamas žaliojo Universiteto vardą. Siekiant sumažinti oro taršą mieste, pagrindine KTU Studentų miestelio gatve norima leisti važinėti tik aplinkos neteršiančiam transportui - dviračiams, elektromobiliams, todėl miesto valdžios prašoma atsisakyti senų planų sujungti Studentų ir K. Baršausko gatves.

2014 m. spalio 17 d.

Jau prasidėjo dalyvių registracija į pirmą kartą Lietuvoje organizuojamą konferenciją "TEDxKids@Vilnius“. Renginys, kurio tema - "Diena ateities mokykloje“, pasak jo organizatorių, yra skirtas tiek vaikams, tiek ir suaugusiems, kurie domisi jaunosios kartos ugdymu ir tobulėjimu.

...
2014 m. spalio 14 d.

Jau dešimtą kartą skaitytojai kviečiami išrinkti Metų knygas keturiose kategorijose: suaugusiųjų, poezijos, paauglių ir vaikų.