Kultūra, švietimas

2014 m. lapkričio 11 d.

Paveldosauginiu požiūriu geriausias likimas paveldui moderniaisiais laikais - autentiškos funkcijos išsaugojimas ir tradicijų tąsa. Tačiau tai įmanoma ne visuomet. O tada svarbiausiu dalyku tampa paveldo valdytojo fantazija ir drąsa.

2014 m. lapkričio 10 d.

Viešoji įstaiga "Europos parkas“ kartu su partneriu Norvegijos kultūros paveldo institutu (NIKU) įgyvendina projektą "Liubavo dvaro sodybos oficinos ir oranžerijos restauravimas ir pritaikymas kultūros ir viešosioms reikmėms“, kuris yra bendrai finansuojamas Islandijos, Lichtenšteino ir Norvegijos pagal EEE finansinį mechanizmą ir Lietuvos Respublikos. NIKU - tai solidžiausia Norvegijos kultūros paveldo tyrimų įstaiga, kurios specialistai yra pasitelkiami restauruojant kultūros paveldo

...
2014 m. lapkričio 9 d.

Vakar, lapkričio 6 dieną Šimonių girioje, Svėdasų seniūnijoje, Anykščių rajone buvo atidarytas unikalus, pirmasis toks Lietuvoje pažintinis maršrutas "Algimanto apygardos partizanų kovų takais“.

2014 m. lapkričio 4 d.
Praėjus daugiau nei parai nuo separatistų surengtų "rinkimų" vadinamosiose Donbaso ir Luhansko respublikose, šių rezultatų kol kas nepripažino nė viena pasaulio valstybė.
2014 m. lapkričio 4 d.

Spalio pabaigoje Lietuvos mokyklose baigėsi penkias dienas trukęs pirmasis moksleiviams skirtos programos "Euro lyga“ etapas. Jo metu Lietuvos mokiniai sprendė nacionalinį euro testą. Švietimo ir mokslo bei Finansų ministerijų organizuotame konkurse pasitikrinti savo žinias apie būsimą Lietuvos valiutą panoro beveik 23 tūkst. jaunųjų šalies piliečių.

2014 m. lapkričio 4 d.

Spalio 28 dieną įvykusio mitingo metu mokytojai nesusitiko su Švietimo ir mokslo ministru D. Pavalkiu, nes jis atostogavo. Ši idėja patiko mokytojams - šiandien šaukiamo Lietuvos profesinių sąjungų federacijos "Sandrauga“ komiteto posėdžio metu bus sprendžiama, ar neišėjus "atostogų“ ir pedagogams, bei darželių darbuotojams. Kitaip tariant, bus svarstomas klausimas dėl streikų skelbimo.

2014 m. lapkričio 4 d.

Sveiki gyvi, sveteliai,

Mūsų mylimieji,

Ar gera buvo

Vieškeliu važiuoti?

Ar nepailso

Širmieji žirgeliai?

Tokia daina saulėtą spalio 28 dieną buvo pasitikti svečiai, atvykę į ilgai lauktą liaudies amatų kūrybinių dirbtuvių atidarymą.

2014 m. lapkričio 4 d.

Vairuotojai Jungtinėse Valstijose fotografuoja degalinėse, norėdami įamžinti stebėtinai žemas benzino kainas. Pirmą kartą nuo 2010 metų pabaigos vidutinė benzino galono (3,79 litro) kaina yra mažesnė nei 3 doleriai.

2014 m. lapkričio 4 d.

2014 m. lapkričio 6 d., ketvirtadienį, 13 val. Šimonių girioje, prie buvusios Lietuvos partizanų Algimanto apygardos vadavietės netoli Priegodo ežero, bus oficialiai atidarytas pažintinis maršrutas "Algimanto apygardos partizanų kovų takais“. Renginio metu bus rodoma Lietuvos partizanų priesaikos inscenizacija, dalyviai bus vaišinami kareiviška koše ir arbata.

2014 m. lapkričio 3 d.

Kauno technologijos universitetas (KTU) vis plačiau Lietuvai praveria duris į Azijos tigru dėl staigaus ekonominio šuolio vadinamą Taivaną. Spalį KTU dėstęs Nacionalinio Tsing Hua universiteto finansų profesorius Che-Chunas Linas į savo tėvynę parvežė svarbią žinią apie aukštą studijų kokybę mūsų šalyje ir siekį skatinti mokslo, technologijų ir verslo bendradarbiavimą.

2014 m. lapkričio 3 d.

Spalio 27-30 d. Niujorke ir Los Andžele (JAV) Lietuva ne tik pirmą kartą prisistatė specializuotoje turizmo parodoje žiniasklaidos profesionalams "VEMEX 2014“ (Visit Europe Media Exchange), bet ir surengė išsamų šalies pristatymą Los Andželo turizmo sektoriaus ir žiniasklaidos atstovams.

2014 m. lapkričio 3 d.

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) nusprendė vis daugiau investuoti į pedagogų rengimo kokybę, ir kurti inovatyvią studijų infrastruktūrą. Siekiant šio tikslo 2015 m. pradžioje duris atvers universitetinis vaikų darželis "Mažųjų akademija“. Jis teiks ne tik vaikų priežiūros ir jų ugdymo paslaugas, tačiau ir veiks kaip vaikų ugdymo tyrimų, inovacijų kūrimo ir įgyvendinimo laboratorija. Universitetinis vaikų darželis bus kuriamas ir vystomas kaip šiuolaikiška studentų praktik

...
2014 m. lapkričio 3 d.

Seime įregistruotos Švietimo įstatymo pataisos, siūlančios mokyklų direktoriams įvesti penkerių metų kadencijas. Mokyklų vadovų asociacija tikina, kad kalbos apie rotaciją skaudina ir reiškia abejones: ar atsirastų jaunų žmonių, norinčių ir galinčių dirbti tokį darbą.

2014 m. lapkričio 3 d.

Lapkritis - susikaupimo metas, tad tinkamesnės progos suskambėti kompozitoriaus Morteno Lauridseno kūriniui "Lux Aeterna“, ko gero, ieškoti ir nereikia. Stulbinančio grožio kompozicijos atlikimui jėgas suvienijo berniukų ir jaunuolių choras "Ąžuoliukas“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Vytautas Miškinis) kartu su Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kameriniu orkestru (meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus).

2014 m. lapkričio 3 d.

2014 m. lapkričio 5 d., trečiadienį, 16.00 val. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse (Žirmūnų g. 1F, Vilnius) vyks parodos "Žvilgsnis į Prahą per slaptosios policijos objektyvą“ atidarymas. Dalyvaus Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje p. Bohumil Mazánek, Genocido aukų muziejaus vadovas Eugenijus Peikštenis ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro istorikė dr. Kristina Burinskaitė, tru

...