Kultūra, švietimas

2014 m. lapkričio 18 d.

Šeštadienį Klaipėdoje baigėsi Pasaulinės lyderystės konferencija, sutraukusi per 400 dalyvių: verslo, politikos, visuomeninių organizacijų, bažnyčių lyderių. Ateinantį savaitgalį, lapkričio 21-22 d., Pasaulinės lyderystės konferencija vyks Vilniuje, o lapkričio 28-29 d. lyderius kviečia į Šiaulius.

2014 m. lapkričio 17 d.

2014 m. lapkričio 21-23 dienomis parodų ir kongresų centre "Litexpo“ vyks mokyklų įrangos ir mokymo priemonių paroda "Mokykla 2014“. Joje aktyviai ruošiasi dalyvauti ir didžiausia pedagogus ruošianti aukštoji mokykla mūsų šalyje - Lietuvos edukologijos universitetas (LEU).

2014 m. lapkričio 17 d.

Kalbėdamas Lietuvos mokytojams apie hiperaktyvius vaikus, šią temą aptarė Godis Kelleris, žinomas norvegų lektorius, pedagogas, rašytojas.

2014 m. lapkričio 13 d.

Ketvirtadienį 100 Lietuvos mokyklų vyks įspėjamasis streikas, prie jo prisidedantys mokytojai neves pirmų dviejų pamokų, o darželių auklėtojai iš ryto dvi valandas nepriims vaikų. Streiką pedagogai rengia reikalaudami atkurti mokinio krepšelio dydį į prieškrizinį lygį, taip pat reikalaujama ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų atlyginimus prilyginti bendrojo lavinimo mokytojų atlyginimams. Premjeras pedagogams siūlo dialogo kelią.

2014 m. lapkričio 13 d.

Lietuvos moksleivių sąjunga, reaguodama į spaudoje (internetiniuose naujienų portaluose ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos puslapyje) pasirodžiusius pranešimus apie būsimą bendrojo lavinimo mokyklų mokytojų streiką, nori paraginti abi interesų puses kuo skubiau ieškoti kompromiso keliamoms problemoms spręsti.

...
2014 m. lapkričio 11 d.
Visą savaitę Lietuvos mažuosius ir suaugusius į miestų ir kaimų bibliotekas kvies tradicinė šviesos ir knygos šventė - Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Lietuvoje šventė rengiama jau septynioliktus metus iš eilės.
2014 m. lapkričio 11 d.

Paveldosauginiu požiūriu geriausias likimas paveldui moderniaisiais laikais - autentiškos funkcijos išsaugojimas ir tradicijų tąsa. Tačiau tai įmanoma ne visuomet. O tada svarbiausiu dalyku tampa paveldo valdytojo fantazija ir drąsa.

2014 m. lapkričio 10 d.

Viešoji įstaiga "Europos parkas“ kartu su partneriu Norvegijos kultūros paveldo institutu (NIKU) įgyvendina projektą "Liubavo dvaro sodybos oficinos ir oranžerijos restauravimas ir pritaikymas kultūros ir viešosioms reikmėms“, kuris yra bendrai finansuojamas Islandijos, Lichtenšteino ir Norvegijos pagal EEE finansinį mechanizmą ir Lietuvos Respublikos. NIKU - tai solidžiausia Norvegijos kultūros paveldo tyrimų įstaiga, kurios specialistai yra pasitelkiami restauruojant kultūros paveldo

...
2014 m. lapkričio 9 d.

Vakar, lapkričio 6 dieną Šimonių girioje, Svėdasų seniūnijoje, Anykščių rajone buvo atidarytas unikalus, pirmasis toks Lietuvoje pažintinis maršrutas "Algimanto apygardos partizanų kovų takais“.

2014 m. lapkričio 4 d.
Praėjus daugiau nei parai nuo separatistų surengtų "rinkimų" vadinamosiose Donbaso ir Luhansko respublikose, šių rezultatų kol kas nepripažino nė viena pasaulio valstybė.
2014 m. lapkričio 4 d.

Spalio pabaigoje Lietuvos mokyklose baigėsi penkias dienas trukęs pirmasis moksleiviams skirtos programos "Euro lyga“ etapas. Jo metu Lietuvos mokiniai sprendė nacionalinį euro testą. Švietimo ir mokslo bei Finansų ministerijų organizuotame konkurse pasitikrinti savo žinias apie būsimą Lietuvos valiutą panoro beveik 23 tūkst. jaunųjų šalies piliečių.

2014 m. lapkričio 4 d.

Spalio 28 dieną įvykusio mitingo metu mokytojai nesusitiko su Švietimo ir mokslo ministru D. Pavalkiu, nes jis atostogavo. Ši idėja patiko mokytojams - šiandien šaukiamo Lietuvos profesinių sąjungų federacijos "Sandrauga“ komiteto posėdžio metu bus sprendžiama, ar neišėjus "atostogų“ ir pedagogams, bei darželių darbuotojams. Kitaip tariant, bus svarstomas klausimas dėl streikų skelbimo.

2014 m. lapkričio 4 d.

Sveiki gyvi, sveteliai,

Mūsų mylimieji,

Ar gera buvo

Vieškeliu važiuoti?

Ar nepailso

Širmieji žirgeliai?

Tokia daina saulėtą spalio 28 dieną buvo pasitikti svečiai, atvykę į ilgai lauktą liaudies amatų kūrybinių dirbtuvių atidarymą.

...
2014 m. lapkričio 4 d.

Vairuotojai Jungtinėse Valstijose fotografuoja degalinėse, norėdami įamžinti stebėtinai žemas benzino kainas. Pirmą kartą nuo 2010 metų pabaigos vidutinė benzino galono (3,79 litro) kaina yra mažesnė nei 3 doleriai.

2014 m. lapkričio 4 d.

2014 m. lapkričio 6 d., ketvirtadienį, 13 val. Šimonių girioje, prie buvusios Lietuvos partizanų Algimanto apygardos vadavietės netoli Priegodo ežero, bus oficialiai atidarytas pažintinis maršrutas "Algimanto apygardos partizanų kovų takais“. Renginio metu bus rodoma Lietuvos partizanų priesaikos inscenizacija, dalyviai bus vaišinami kareiviška koše ir arbata.