Kultūra, švietimas

2014 m. gruodžio 4 d.

Greita informacijos kaita, besikeičiantys XXI a. mokinių poreikiai nurašo vadovėlių aktualumą. Pasak pedagogės, švietimo konsultantės ir mokytojo veiklos vertintojos Liubos Stankevičienės, vadovėlis jau ne mokymosi šaltinis, o tik pagalbininkas nekūrybiškam mokytojui. Pradinio ugdymo mokytoja ekspertė teigia, kad mokytojas turi ieškoti ne vadovėlių, o kaupti naujų metodų arsenalą, keisti savo požiūrį. "Taikomi metodai ir tikslai nebetinka Z kartos vaikams“, - sako ji.

...
2014 m. gruodžio 3 d.

Peržengus gruodžio slenkstį, gamtoje prasideda pats tamsiausias metas. Saulutė tik retsykiais švysteli pažeme - nusidriekia ilgi pamėkliški šešėliai. "Senovėje šis mėnuo vadintas siekiu. Gal todėl, kad metai siekia pabaigą ar saulė tekėdama jau greit pasieks kraštinę padėtį horizonte. Po Lietuvos krikšto saulėgrįžos laukimo metas buvo sutapatintas su adventu. Šiuo susikaupimo, kūno ir dvasios apsivalymo periodu prasideda liturginiai - bažnytinių švenčių - metai“,

...
2014 m. gruodžio 2 d.

"Nors jaunesnieji moksleiviai skaito daug, tačiau nuo 9-10 klasių skaitymo aktyvumas, noras dalyvauti su knygomis susijusiuose renginiuose smarkiai krenta. Jaunuolių nebedomina knygų skaitymas, jie apsiriboja tik lietuvių kalbos ir literatūros pamokose nagrinėjamais kūriniais“, - savo įžvalgomis dalinasi Jolanta Markevičienė, knygų skaitymo festivalio konkurso "Knygų pelėda“, skatinančio vaikus skaityti su malonumu, o mokytojus - puoselėti skaitymo kultūrą savo mokykloje, organiza

...
2014 m. lapkričio 25 d.

Kuo skiriasi ir kuo panašios doktorantūra Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje? Studijas šiose šalyse palygino Kauno technologijos universiteto (KTU) doktorantai Aliona Iljina ir Andrius Eidimtas bei buvusi KTU doktorantė, o dabar Lankasterio universiteto mokslininkė ir marketingo dėstytoja Laura Šalčiuvienė.

2014 m. lapkričio 25 d.

Neseniai you-tube pasirodė filmas "EXIT ADMD, kurį sukūrė Šveicarijos asociacija, padedanti prancūziškai kalbantiems šveicarams numirti. Kaip savo straipsnyje sako Michaelis Cookas, filmas yra apie šveicarų savižudybių su gydytojo pagalba "misticizmą“, dėl to jo įtikinimo poveikis toks galingas.

2014 m. lapkričio 24 d.

Rašytojo ir vertėjo Jurgio Kunčino kūryba, rankraščiai ir faksimilės, straipsniai apie jį ir recenzijos - susisteminta visa informacija nuo šiol jam skirtoje virtualioje bibliotekoje.

2014 m. lapkričio 24 d.

Lietuvoje šiandien startuoja Nacionalinė karjeros savaitė. Visą savaitę darbuotojai savanoriai iš daugiau nei 130 organizacijų susitiks su moksleiviais iš 300 mokyklų - tai dvigubai daugiau įmonių ir dvigubai daugiau mokyklų nei pernai. Darbuotojai vaikams ne tik pasakos apie savo karjerą ir darbo rinką, bet ir ieškos jaunųjų talentų, kuriems perduotos žinios padės apgalvotai pasirinkti profesiją. Iniciatyvos "Kam to reikia?!” antrą kartą Lietuvoje rengiamą Nacionalinę karje

...
2014 m. lapkričio 21 d.

Kaip pažinti ir suprasti vaikų konfliktų priežastis ir numatyti pagalbos vaikui galimybes, mokantis spręsti konfliktines situacijas jau ankstyvojoje vaikystėje? Tuo besidomėdami Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Socialinės edukacijos fakulteto Socialinio ugdymo katedros studentai šiais metais susibūrė į "Pozityviosios tėvystės“ bendraminčių klubą ir pakvietė visus besidominčius pozityviosios tėvystės idėjomis diskutuoti vaikų auklėjimo klausimais. Čia kalbama apie įvairias t

...
2014 m. lapkričio 21 d.

"Architektūra turi didžiausią vizualinę galią iš visų menų liudyti visą civilizacinę visuomenės ir žmonijos būklę - ekonomikos, technologijų, skonio, minties, vaizduotės, politinio jautrumo.“ (L . Donskis)

2014 m. lapkričio 21 d.

Nors iki bakalauro studijų finišo, po kurio būsimiesiems absolventams teks rinktis kur ir ką dirbti, dar liko nemažai laiko, KTU Ekonomikos ir verslo fakultete (EVF) lapkričio 20 d. surengta "Praktikos diena“. Jame kelios dešimtys žinomų šalies verslo kompanijų rinkosi gabius studentus, kuriems siūlė perspektyvios praktikos galimybes.

2014 m. lapkričio 19 d.

Antradienį Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius priėmė švietimo srities profesinių sąjungų atstovus, su kuriais aptarė kitiems metams planuojamą švietimo sistemos finansavimą, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

2014 m. lapkričio 19 d.

Š.m. lapkričio 10 d. Vyriausybės strateginis komitetas aptarė Tautinių mažumų departamento (Departamentas) steigimą. Nutarta, kad Departamentas savo veiklą pradės jau kitų metų liepą, ir tiesiogiai bus pavaldus Vyriausybei.

2014 m. lapkričio 18 d.

Šeštadienį Klaipėdoje baigėsi Pasaulinės lyderystės konferencija, sutraukusi per 400 dalyvių: verslo, politikos, visuomeninių organizacijų, bažnyčių lyderių. Ateinantį savaitgalį, lapkričio 21-22 d., Pasaulinės lyderystės konferencija vyks Vilniuje, o lapkričio 28-29 d. lyderius kviečia į Šiaulius.

2014 m. lapkričio 17 d.

2014 m. lapkričio 21-23 dienomis parodų ir kongresų centre "Litexpo“ vyks mokyklų įrangos ir mokymo priemonių paroda "Mokykla 2014“. Joje aktyviai ruošiasi dalyvauti ir didžiausia pedagogus ruošianti aukštoji mokykla mūsų šalyje - Lietuvos edukologijos universitetas (LEU).

2014 m. lapkričio 17 d.

Kalbėdamas Lietuvos mokytojams apie hiperaktyvius vaikus, šią temą aptarė Godis Kelleris, žinomas norvegų lektorius, pedagogas, rašytojas.