Kultūra, švietimas

2015 m. sausio 27 d.

Šiais metais stojant į šalies universitetus ir kolegijas daugiausiai pokyčių yra susiję su stojimo prašymų pateikimo procedūra. Stojantieji privalės turėti itin aiškius norimų studijuoti studijų programų prioritetus, nes gaus ne du, kaip anksčiau, o tik vieną kvietimą studijuoti į valstybės finansuojamą arba mokamą studijų vietą.

2015 m. sausio 27 d.

Šiandien pasaulis mini tarptautinę Holokausto atminimo dieną. Tądien, prieš 70 metų, sovietų kariuomenė įžengė į Aušvicą ir išlaisvino likusius gyvus kalinius.

2015 m. sausio 26 d.

Vienu šūviu keturi zuikiai. S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80-mečio pagerbimas, Lietuvos narystė kosminių valstybių klube, tautos suvienijimas, mokslo ir technologijų populiarinimas. Ir visa tai - dviejų nedidelių "dėžučių“, paleistų į kosmosą, nuopelnas.

2015 m. sausio 23 d.

Garsūs Lietuvos sporto ir meno žmonės, politikai jaunieji krepšininkai ir studentai trečiadienį pirmąkart gyvenime išbandė parolimpinę komandinę sporto šaką - golbolą. Aukščiausių pasiekimų savo srityse pasiekę lietuviai tokiu būdu išreiškė palaikymą šiemet Kaune vyksiančiam išskirtiniam parolimpinio sporto įvykiui - IBSA Europos golbolo čempionatui.

2015 m. sausio 20 d.

Skatindami sveiką gyvenseną, projekto "Mes rūšiuojam“ organizatoriai specialiai 2014 metų pasaulio vyrų krepšinio čempionatui sukurtais krepšinio kamuoliais su Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės narių parašais apdovanoja net 50 įvairaus amžiaus vaikų iš skirtingų Lietuvos kampelių, kurie savo aplinkosaugos srities žinias panaudojo spręsdami kryžiažodžius arba piešdami piešinius.

2015 m. sausio 20 d.

Lietuvos kino centro užsakymu buvo restauruoti du Lietuvos kino studijoje sukurti filmai, kurių kopijos buvo įsigytos iš vienos didžiausių Rusijos kino saugyklų "Gosfilmofond“. Buvo atlikta filmų "Gražuolė“ (rež. Arūnas Žebriūnas) ir "Sadūto tūto“ (rež. Almantas Grikevičius) suskaitmenintų kopijų garso ir vaizdo restauracija. Taip pat šiems filmams buvo parengti titrai anglų ir prancūzų kalbomis.

2015 m. sausio 20 d.

Sausio mėnesį į palaikymo stovyklą Vilniuje atvyko 17 vaikų (10-15 m.) iš įvairių Ukrainos sričių. Šių vaikų tėvai kariauja, yra žuvę arba dingę be žinios. Penktadienį (sausio 16 d.) vaikai apsilankė ir Lietuvos edukologijos universitete (LEU).

2015 m. sausio 14 d.

Dalis Lietuvos darbdavių yra pasiryžę ugdyti savo darbuotojus ir išmokyti darbui reikalingų kompetencijų, jei tik šie mokės dvi ir daugiau užsienio kalbų. Pasak vienos didžiausių globalių kompanijų Lietuvoje "Western Union Processing Lithuania“ personalo direktorės Živilės Valeišienės, labiausiai vertinami darbuotojai, mokantys anglų ir dar vieną užsienio kalbą, kaip pavyzdžiui, vokiečių, ispanų, prancūzų, italų, portugalų.

2015 m. sausio 12 d.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis kviečia Lietuvos švietimo įstaigas skatinti sveiką mokinių mitybą ir gyvenimo būdą, ragina pasinaudoti galimybe nemokamai gauti Lietuvos ūkininkų užaugintų daržovių.

2015 m. sausio 7 d.

Maslauskiškių vandens malūno (Raseinių r.) savininkams Kultūros paveldo departamentas (toliau - Departamentas) išmokėjo dalį lėšų, kurias jie 2014 m. skyrė turbinos restauravimo darbams - skirta daugiau nei 26 tūkst. litų kompensacija iš valstybės biudžeto. Tokias kompensacijas gali gauti privačios nuosavybės, visuomenei lankyti prieinamų valstybės saugomų nekilnojamųjų kultūros paveldo objektų valdytojai už tvarkomųjų paveldosaugos darbų, jų projektavimo bei tyrimų išlaidas.

...
2015 m. sausio 6 d.

Unikalusis Vilnius. Vaizdų kaita. Sudarytojas Vytas V. Petrošius. - Vilnius: VAGA, 2014

2015 m. sausio 6 d.

Šiandien minime Kristaus Apsireiškimo iškilmę.

2015 m. sausio 5 d.

Nuo sausio 1-osios jauni žmonės, siekdami lengviau ir kokybiškiau integruotis į darbo rinką, gali sudaryti savanoriškos praktikos sutartis su darbdaviais. Savanorišką praktiką atliekantys jaunuoliai draudžiami valstybės lėšomis sveikatos bei nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialiniu draudimu, o jei jie registruoti darbo biržoje - praktikos metu išsaugos savo turimą statusą ir garantijas.

2015 m. sausio 5 d.

Šiandien gyvenimas prie Neries labai pasikeitęs, senuosius gyventojus sparčiai keičia nauji, ne tiek daug liko ir trobų, sako Neries regioninio parko direktorė Audronė Žičkutė. "Buvo didžiulis Bielazariškių kaimas, bet dabar ten tik vieną vietinį žmogų žinau, visi kiti - naujakuriai. Daržų prie savo namų jau beveik niekas nebeturi, tik vasarotojai čia atvažiuoja praleisti laiko“, - pastebi ji.

2015 m. sausio 5 d.

Į redakciją atėjo laiškas su prašymu paskleisti šią neeilinę istoriją plačiau, kaip vieni du kurti lietuviai nepabūgo žygio su dviračiais ir apkeliavo visą Lietuvą. Pasakojimas labai gyvas, aprašyta daugybė nuotykių, kuriuos teko patirti kelyje, tad bus įdomus ir mūsų skaitytojams. Toliau - neredaguotas laiško turinys.