Kultūra, švietimas

2015 m. vasario 9 d.

Vasario 9 d. Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto (LLTI) Šiuolaikinės literatūros skyriaus mokslininkai surengė tradicinį kasmetinį pokalbį apie praėjusiųjų, 2014 metų, lietuvių autorių knygas. Pokalbį vainikavo kūrybiškiausių knygų dvyliktuko sudarymas.

2015 m. vasario 9 d.

Išsirinkti tinkamą profesiją - vienas svarbiausių žingsnių gyvenime ir didelis galvos skausmas daugeliui abiturientų. Šį savaitgalį, vasario 5-7 d., LITEXPO parodų centre vykstančioje parodoje "Studijos“ būsimiems studentams pristatomos Lietuvos bei užsienio mokymo įstaigų programos, teikiamos konsultacijos. Šiemet paroda ne tik sudomino abiturientus ir mokymo įstaigas, bet ir įtraukė darbo rinkos dalyvius - darbdavius. Rūpindamiesi savo būsimų darbuotojų kvalifikacija, darbdaviai at

...
2015 m. vasario 2 d.

2012 metais įsibėgėję Ilzenbergo dvarvietės ansamblio atkūrimo darbai įžengė į paskutinį etapą - pradėti rekonstruoti dvaro rūmai. Iki šiol buvo atstatyti ir Ilzenbergo biodinaminiam ūkiui perduoti dvarvietės ūkiniai pastatai, atkurta visa infrastruktūra, baigiamas tvarkytas šimtametis dvaro parkas, tvenkiniai, Ilgio ežero pakrantė. Parkas bus atvertas lankytojams jau šią vasarą.

2015 m. sausio 30 d.

Šių metų vasario 2-8 dienomis Lietuvoje viešės pasaulinio garso pedagogas Šalva Amonašvilis - psichologijos mokslų daktaras, profesorius, Rusijos švietimo akademijos akademikas, Pedagogikos ir socialinių mokslų akademijos akademikas, Ukrainos Nacionalinės pedagogikos mokslų akademijos užsienio narys.

2015 m. sausio 30 d.

Ministro Pirmininko potvarkiu sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė parengė siūlymus dėl ugdymo kokybės ir pedagogų darbo sąlygų gerinimo.

2015 m. sausio 30 d.

Ketvirtadalis šalies gyventojų teigia, kad intelektine nuosavybe naudojasi legaliai, tačiau tik penktadalis pripažįsta, kad nelegalus jos naudojimas yra vagystė. Tai paaiškėjo 2014 m. gruodžio "Spinter tyrimai“ pabaigoje atlikus reprezentatyvų gyventojų tyrimą.

2015 m. sausio 27 d.

Šiais metais stojant į šalies universitetus ir kolegijas daugiausiai pokyčių yra susiję su stojimo prašymų pateikimo procedūra. Stojantieji privalės turėti itin aiškius norimų studijuoti studijų programų prioritetus, nes gaus ne du, kaip anksčiau, o tik vieną kvietimą studijuoti į valstybės finansuojamą arba mokamą studijų vietą.

2015 m. sausio 27 d.

Šiandien pasaulis mini tarptautinę Holokausto atminimo dieną. Tądien, prieš 70 metų, sovietų kariuomenė įžengė į Aušvicą ir išlaisvino likusius gyvus kalinius.

2015 m. sausio 26 d.

Vienu šūviu keturi zuikiai. S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80-mečio pagerbimas, Lietuvos narystė kosminių valstybių klube, tautos suvienijimas, mokslo ir technologijų populiarinimas. Ir visa tai - dviejų nedidelių "dėžučių“, paleistų į kosmosą, nuopelnas.

2015 m. sausio 23 d.

Garsūs Lietuvos sporto ir meno žmonės, politikai jaunieji krepšininkai ir studentai trečiadienį pirmąkart gyvenime išbandė parolimpinę komandinę sporto šaką - golbolą. Aukščiausių pasiekimų savo srityse pasiekę lietuviai tokiu būdu išreiškė palaikymą šiemet Kaune vyksiančiam išskirtiniam parolimpinio sporto įvykiui - IBSA Europos golbolo čempionatui.

2015 m. sausio 20 d.

Skatindami sveiką gyvenseną, projekto "Mes rūšiuojam“ organizatoriai specialiai 2014 metų pasaulio vyrų krepšinio čempionatui sukurtais krepšinio kamuoliais su Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės narių parašais apdovanoja net 50 įvairaus amžiaus vaikų iš skirtingų Lietuvos kampelių, kurie savo aplinkosaugos srities žinias panaudojo spręsdami kryžiažodžius arba piešdami piešinius.

2015 m. sausio 20 d.

Lietuvos kino centro užsakymu buvo restauruoti du Lietuvos kino studijoje sukurti filmai, kurių kopijos buvo įsigytos iš vienos didžiausių Rusijos kino saugyklų "Gosfilmofond“. Buvo atlikta filmų "Gražuolė“ (rež. Arūnas Žebriūnas) ir "Sadūto tūto“ (rež. Almantas Grikevičius) suskaitmenintų kopijų garso ir vaizdo restauracija. Taip pat šiems filmams buvo parengti titrai anglų ir prancūzų kalbomis.

2015 m. sausio 20 d.

Sausio mėnesį į palaikymo stovyklą Vilniuje atvyko 17 vaikų (10-15 m.) iš įvairių Ukrainos sričių. Šių vaikų tėvai kariauja, yra žuvę arba dingę be žinios. Penktadienį (sausio 16 d.) vaikai apsilankė ir Lietuvos edukologijos universitete (LEU).

2015 m. sausio 14 d.

Dalis Lietuvos darbdavių yra pasiryžę ugdyti savo darbuotojus ir išmokyti darbui reikalingų kompetencijų, jei tik šie mokės dvi ir daugiau užsienio kalbų. Pasak vienos didžiausių globalių kompanijų Lietuvoje "Western Union Processing Lithuania“ personalo direktorės Živilės Valeišienės, labiausiai vertinami darbuotojai, mokantys anglų ir dar vieną užsienio kalbą, kaip pavyzdžiui, vokiečių, ispanų, prancūzų, italų, portugalų.

2015 m. sausio 12 d.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis kviečia Lietuvos švietimo įstaigas skatinti sveiką mokinių mitybą ir gyvenimo būdą, ragina pasinaudoti galimybe nemokamai gauti Lietuvos ūkininkų užaugintų daržovių.