Kultūra, švietimas

2015 m. kovo 4 d.

Pilys ir jų liekanos - tai ne tik istoriniai artefaktai, bet ir architektūrinis paveldas, karybos istorijos tyrinėjimų laukas, galintis suteikti daug įvairialypės informacijos. Lietuva ir Latvija, rašydamos savo istoriją, gali didžiuotis kvapą gniaužiančiomis kovomis su kryžiuočiais ir kalavijuočiais. O ten, kur vyko įnirtingi mūšiai, neišvengiamai buvo statomos gynybinės (ir ne tik) pilys. Vis dėlto šiais laikais pasižvalgę po šias šalis matome kiek skirtingą pilių saugojimo ir panaudojimo situ

...
2015 m. kovo 4 d.

Vasario mėn. Lietuvos edukologijos universitete (LEU) startavo "Jaunojo pedagogo akademija“, kuri kasmet sukviečia gabiausius Lietuvos moksleivius "pasimatuoti“ pedagogo profesiją ir suteikia galimybę susipažinti su Universitetu ir pajausti studentiško gyvenimo skonį. Akademijos metu dalyviai geriau susipažįsta su pedagogo profesija, ugdosi lyderystės, bendravimo, komandinio darbo ir organizavimo įgūdžius.

2015 m. kovo 4 d.
2014 metų spalio pradžioje vyko Lietuvos sporto universiteto pakartotinis vertinimas. Ekspertų sprendimas - veiklą vertinti teigiamai ir akredituoti LSU maksimaliam 6 metų laikotarpiui.
2015 m. kovo 3 d.

Vasario mėn. Lietuvos edukologijos universitete (LEU) startavo "Jaunojo pedagogo akademija“, kuri kasmet sukviečia gabiausius Lietuvos moksleivius "pasimatuoti“ pedagogo profesiją ir suteikia galimybę susipažinti su Universitetu ir pajausti studentiško gyvenimo skonį. Akademijos metu dalyviai geriau susipažįsta su pedagogo profesija, ugdosi lyderystės, bendravimo, komandinio darbo ir organizavimo įgūdžius.

2015 m. kovo 2 d.

Kultūros ministro Šarūno Biručio įsakymu, Lazdijų rajone esančios Rudaminos dvaro sodybos fragmentai paskelbti valstybės saugomu kultūros objektu. Taip pat patvirtintas teritorijos ir apsaugos zonos ribų planas bei paveldotvarkos projektas. Nustatyta, kad Rudaminos dvaro sodybos fragmentai yra saugomi viešajam pažinimui ir naudojimui.

2015 m. vasario 27 d.

Prieš ketvirtį amžiaus - 1990 m. kovo 11 d. pirmuose laisvuose rinkimuose į Aukščiausiąją Tarybą, kuriai vėliau suteiktas Atkuriamojo Seimo pavadinimas, išrinkti Tautos atstovai priėmė vieną reikšmingiausių Lietuvos istorijoje sprendimų - atkurti Lietuvos Nepriklausomybę. Ši sukaktis bus paminėta renginiais tiek mūsų valstybėje, tiek užsienyje.

2015 m. vasario 25 d.
Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslininkai savaitgalį vykusioje Vilniaus knygų mugėje paskelbė kūrybiškiausią 2014 metų lietuvišką knygą. Ja 11 literatūrologų komisijos sprendimu tapo Dalios Staponkutės esė rinkinys "Iš dviejų renkuosi trečią: mano mažoji odisėja“ (išleido "Apostrofa“). Premija laureatei bus įteikta minint Kovo 11-ąją Lietuvių literatūros ir tautosakos institute (Vileišių rūmuose, Antakalnio g. 6, Vilniuje).
2015 m. vasario 25 d.
Lietuvos vaikų ir jaunimo centras inicijuoja pilietinę akciją "Lietuva kviečia“ ir kviečia moksleivius kovo 11 d. išvakarėse susisiekti su buvusiais savo klasės draugais, šiuo metu lankančiais mokyklas kitose šalyse ir kartu pasveikinti Lietuvą, mininčią Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį.
2015 m. vasario 13 d.
Iki vasario 17 d. dar galima siųsti savo darbus penktajam Nacionaliniam Vinco Kudirkos dailyraščio konkursui "Rašom!“. Kol kas aktyviausiai jau tradiciniu tapusiame konkurse dalyvauja Vilniaus, Kauno, Elektrėnų ir Mažeikių gyventojai, o jų amžius svyruoja nuo 8 iki 71 metų.
2015 m. vasario 10 d.

Sausio 29 d. Vievio meno mokykla (VMM) tradiciškai pagerbė savo 2014 m. geriausiuosius: tarptautinių ir respublikinių konkursų nugalėtojus - jaunuosius muzikantus bei jų mokytojus ir dailės meno projektų "Tautos ženklai mūsų kūryboje“, "Gamta - neišsenkanti kūrybos įkvėpėja“ laureatus bei diplomantus.

2015 m. vasario 10 d.

Vasario 10 d. Vilniuje, Kultūros paveldo departamente, posėdį surengusi Nekilnojamo kultūros paveldo vertinimo taryba nusprendė, kad Žaliojo tilto skulptūros neturėtų būti išbrauktos iš Kultūros vertybių registro. Tad joms liks galioti teisinė apsauga.

2015 m. vasario 10 d.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, beveik 86% Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų nebenaudoja popierinių dienynų. Todėl galima drąsiai teigti, kad informacinės technologijos yra neatsiejama moderniosios mokyklos dalis.

2015 m. vasario 9 d.

Vasario 9 d. Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto (LLTI) Šiuolaikinės literatūros skyriaus mokslininkai surengė tradicinį kasmetinį pokalbį apie praėjusiųjų, 2014 metų, lietuvių autorių knygas. Pokalbį vainikavo kūrybiškiausių knygų dvyliktuko sudarymas.

2015 m. vasario 9 d.

Išsirinkti tinkamą profesiją - vienas svarbiausių žingsnių gyvenime ir didelis galvos skausmas daugeliui abiturientų. Šį savaitgalį, vasario 5-7 d., LITEXPO parodų centre vykstančioje parodoje "Studijos“ būsimiems studentams pristatomos Lietuvos bei užsienio mokymo įstaigų programos, teikiamos konsultacijos. Šiemet paroda ne tik sudomino abiturientus ir mokymo įstaigas, bet ir įtraukė darbo rinkos dalyvius - darbdavius. Rūpindamiesi savo būsimų darbuotojų kvalifikacija, darbdaviai at

...
2015 m. vasario 2 d.

2012 metais įsibėgėję Ilzenbergo dvarvietės ansamblio atkūrimo darbai įžengė į paskutinį etapą - pradėti rekonstruoti dvaro rūmai. Iki šiol buvo atstatyti ir Ilzenbergo biodinaminiam ūkiui perduoti dvarvietės ūkiniai pastatai, atkurta visa infrastruktūra, baigiamas tvarkytas šimtametis dvaro parkas, tvenkiniai, Ilgio ežero pakrantė. Parkas bus atvertas lankytojams jau šią vasarą.