Galerijoje „Verdenė“ – Trečiojo amžiaus universiteto klausytojų dailės paroda

Lietuvos edukologijos universiteto Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto galerijoje „Verdenė“ greta eksponuojamų originalių studentų darbų kovo 25 d. atidaryta Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto klausytojų dailės paroda. Abu universitetus sieja graži partnerystės ir bendradarbiavimo sutartis.

Savo kūrybą galerijoje „Verdenė“ pristatė Trečiojo amžiaus universiteto Buities kultūros fakultetą lankanti menininkų šeima Laimutė Karpavičiūtė ir Marius Čiplys bei profesionali dailininkė Jolanta Šalkauskaitė.
Spalvingi M. Čiplio paveikslai – tarsi iš kito, kosminio pasaulio. Tai simbolistinis menas, išsirutuliojęs iš karikatūros žanro. Pasak autoriaus, tai meditacijų, apmąstymų, samprotavimų išraiška. Dailininko pasąmonės srauto vaizdiniuose senjorai įžvelgė ir jiems suprantamus daiktus iš realios aplinkos: akis, kelią, knygas, žmogų ir kitus simbolius. Padedami į parodos atidarymą pakviestų specialistų, t. y. Lietuvos edukologijos universiteto Technologinio ugdymo katedros vedėjos prof. Birutės Žygaitienės ir šios katedros dėstytojos Linos Ringelienės, senjorai mokėsi suprasti modernų meną. Studentai irgi gali susipažinti su eksponuojamais originaliais dailininko M. Čiplio paveikslais, pasisemti kūrybinių idėjų savo darbams.
Visus sužavėjo parodoje eksponuoti L. Karpavičiūtės mezginiai ir siuviniai, kuriuose daug šilumos ir jaukumo, o jų spalvinė gama puikiai derėjo prie Mariaus paveikslų spalvinės gamos.
J. Šalkauskaitės, tikybos ir dailės mokytojos, Dailininkų sąjungos narės, nuolat dalyvaujančios šalies ir tarptautinėse parodose, paveikslai kviečia eiti tikėjimo keliu, įžvelgti tikrąsias tiesas ir mene, ir gyvenime.
Parodos dalyvius pasveikino Trečiojo amžiaus universiteto rektorė dr. Zita Žebrauskienė: „Mus sujaudino jūsų kūryboje pulsuojantis gyvenimo džiaugsmas. Dėkojame už etnokultūros propagavimą, meilę tautos tradicijoms, gėrio ir grožio įprasminimą“.
Galerijoje „Verdenė“ veikianti studentų meninių dirbinių ir senjorų dailės paroda – gražus, įkvepiantis dviejų kartų kūrybinio bendradarbiavimo pavyzdys.

Lietuvos edukologijos universitetas<- Grįžti į atgal