Kultūra, švietimas

2016 m. liepos 3 d.
Penkioliktoji "Misija Sibiras“ ekspedicija iš Lietuvos išvyksta jau liepos 17-tą dieną, o dalyvių tikslas - tolimoji Igarka. Viena tremtinė Igarką pavadino šiaurės šiaure. Projekto "Misija Sibiras“ organizatoriai nusprendė plačiau papasakoti apie Igarką ir apie dalyvių planus joje.
2016 m. birželio 22 d.
Birželio 18 d. įvykusioje pirmoje Nacionalinėje bibliotekų olimpiadoje susirungė 17 pačių pajėgiausių visos šalies bibliotekų komandų. Aukso, sidabro ir bronzos medaliais pasidabino komandos "Auksinis alavukas“ (Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka), "Dzindzakė“ (Prienų rajono Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka) ir "Knygiai“ (Jonavos rajono viešoji biblioteka).
2016 m. gegužės 9 d.
Šią savaitę, gegužės 11-19 dienomis, prasideda aštuntasis Tarptautinis teatro festivalis "TYLOS!“ 2016. "TYLOS!“ programoje - Belgijos, Liuksemburgo, Lietuvos trupių pasirodymai, kurie vyks Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre, tačiau ne mažiau intriguojančių renginių laukiama ir naujoje erdvėje pavadinimu "Kvartalas“ (Labdarių g. 3C).
2016 m. balandžio 28 d.
Pasauliui minint vieną didžiausių XX a. katastrofų - Černobylio atominės elektrinės avarijos - 30-ąsias metines šį šeštadienį Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre įvyks spektaklio "Černobylio malda“ pagal Nobelio literatūros premijos laureatės Svetlanos Aleksijevič dokumentinę apysaką "Černobylio malda: ateities kronika“ premjera.
2016 m. balandžio 28 d.
Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, siekdamas skatinti visuomenę domėtis Lietuvoje gyvenančiomis tautinėmis bendruomenėmis, stiprinti įvairių tautinių grupių tarpkultūrinį dialogą ir tarpusavio pagarbą, skelbia nuotraukų konkursą “Įvairios tautybės - viena Lietuva”.
2016 m. kovo 13 d.
Viešosios įstaigos "Šiaurės Jeruzalė“ direktorė Anna Avidan teigia, kad vis aktyviau kalbant apie Holokaustą, ji vis daugiau sulaukia ir pedagogų užklausų pernai išleistos knygos apie išgelbėtus Kauno geto vaikus. "Šiaurės Jeruzalė“ kartu su LR Kultūros ministerija nusprendė padovanoti mokykloms knygas "Išgelbėti bulvių maišuose“, kuri.
2016 m. vasario 4 d.
Kultūros vertybių registrą papildė naujas nekilnojamojo kultūros paveldo objektas ─ Simno mūrinė sinagoga (Laisvės g. 4, Simnas) Alytaus rajone. Ši istorizmo laikotarpio sinagoga yra išlaikiusi beveik nepakitusias išorės formas.
2016 m. vasario 4 d.
Kitą savaitę vyksiančioje parodoje "Studijos“ planuojantys savo profesinę ateitį moksleiviai ras ne tik Lietuvos ir užsienio mokslo įstaigų stendus, tačiau galės susitikti ir pabendrauti su visuomenėje žinomais žmonėmis. Žurnalistas, laidų vedėjas, rašytojas Andrius Tapinas pranešime "Tavo ateitis - o ką žmonės pasakys?“ kalbės apie profesijos pasirinkimą ir šiandieninį jaunimą, su kuriuo nuolat bendrauja važinėdamas po mokyklas.
2016 m. sausio 22 d.
Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) jau trečią kartą kviečia 11-12 klasių moksleivius į "Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA), kurios metu geriau pažins pedagogo profesiją, ugdysis lyderystės, bendravimo, komandinio darbo ir organizavimo įgūdžius.
2016 m. sausio 18 d.
Olandų kūrėjai - fotografas Robas Hornstra ir publicistas Arnold van Bruggen lietuviams pristato savo projektą "The Sochi Project“, kuris laikomas chrestomatiniu lėtosios fotožurnalistikos pavyzdžiu.
2016 m. sausio 7 d.
Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos pernai atlikto tyrimo duomenimis, tik 37 proc. mūsų šalies regionų gyventojų lankosi jų apylinkėje vykstančiuose kultūros renginiuose, o 56 proc. apklaustųjų teigia, kad regionuose trūksta įdomios veiklos.
2015 m. gruodžio 30 d.
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia naują konkursą dėl tarptautinių vasaros ir rudens stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre 2016 metais, kurių metu studentai galės įgyti unikalių žinių ir praktinės patirties.
2015 m. gruodžio 18 d.
Koncertų ciklas "Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ vargonų muzikos mylėtojus šį šeštadienį, gruodžio 19 d. 18 val. kviečia į vargonininko dr. Vido Pinkevičiaus koncertą "Christus natus est nobis“ (Kristus gimsta mums), kuris yra renginių, skirtų pažymėti didžiausių Lietuvos vargonų atstatymo 15 metų sukaktį (200-2015), dalis.
2015 m. gruodžio 18 d.
Šiais metais Kauno apskrities viešoji biblioteka mini 65-ąsias veiklos metines. Paskutinis jubiliejinių renginių maratono akordas nuskambėjo gruožio pradžioje - buvo pristatyta knyga "Kauno apskrities viešosios bibliotekos istorija. 1 dalis. Biblioteka sovietiniais metais (1950-1989)“.
2015 m. gruodžio 9 d.
Kultūros vertybių registrą papildė naujas nekilnojamojo kultūros paveldo objektas ─ Tirkšlių medinė sinagoga Mažeikių rajone. Manoma, kad ši sinagoga yra ankstyviausia iš vėlyvojo klasicizmo periodo sinagogų regione.