Europos Sąjungos žinios

2014 m. kovo 12 d.
Kaip sprendžiant migracijos, prieglobsčio ir saugumo klausimus ES veiksmai gali padėti užtikrinti, kad Europa būtų atvira, klestinti ir saugi visiems joje dirbantiems ir gyvenantiems piliečiams? Netrukus baigsis Stokholmo programa, kurios pagrindu buvo suformuota 2010-2014 m. vidaus reikalų politika. Dabar Komisija pateikia būsimų vidaus reikalų politikos prioritetų strateginę viziją.
2014 m. kovo 11 d.
Internetas daugeliui iš mūsų tapo "dešiniąja ranka“: rasti informaciją ar perduoti naujienas draugams per socialinius tinklus dažnai būna greičiau negu pasakyti žodžiu. Deja, atrodytų, nekaltai internete skelbiami asmeniniai duomenys gali atsisukti antru lazdos galu.
2014 m. kovo 10 d.
Europos lyčių lygybės institutas (EIGE), pažymėdamas Tarptautinę moters dieną, pristatė tyrimą apie moterų vaidmenį sprendimų priėmime. Renginyje dalyvavo Lietuvos valdžios atstovai, ambasadoriai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.
2014 m. kovo 7 d.
Ar galite patikėti, kad dar nėra suėję šimto metų, kai Lietuvoje moterys turi rinkimų teisę? Nors per paskutinį amžių moterų teisės Europoje smarkiai išsiplėtė, lyčių diskriminacija - vis dar dažnas reiškinys. Europos Parlamentas siekia sumažinti smurtą ir prieš moteris ir jų diskriminaciją, todėl nuolat aktyviai nagrinėja šią problemą ir ieško būdų ją teisiškai išspręsti.
2014 m. kovo 3 d.
Remiantis šiandien paskelbtais naujausiais Europos Komisijos duomenimis, Europoje moterys 59 dienas per metus vis dar dirba veltui. Vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumas — vidutinis skirtumas tarp moterų ir vyrų valandinio uždarbio — pastaraisiais metais beveik nepakito ir tebėra 16,4 proc. Vienodo darbo užmokesčio diena jau antrus metus iš eilės Europoje minima vasario 28 d. Tai nauja riba Europos kalendoriuje —nuo kurios moterų uždarbis nebesiskiria nuo vyrų uždarbio. Tai reiš...
2014 m. vasario 28 d.
Naujausio Eurobarometro tyrimo rezultatai rodo, kad per narystės Europos Sąjungoje dešimtmetį padaugėjo Lietuvos piliečių, kurie save tapatina ne tik su Lietuva, bet ir su Europa. Šiuo metu 53 proc. Lietuvos gyventojų teigia, kad jaučiasi ne tik savo šalies piliečiais, bet bent jau iš dalies ir europiečiais. Lietuva yra viena iš nedaugelio šalių, kurioje taip besijaučiančių piliečių procentinė dalis per pastaruosius 10 metų labai padidėjo.
2014 m. vasario 28 d.
Europos Parlamente aptariant pranešimą dėl Europos arešto orderio įgyvendinimo, EP narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kolegoms priminė atvejį, kada Austrija, sulaikiusi KGB atsargos karininką M. Golovatovą, įtariamąjį Sausio 13-osios byloje, jo neperdavė Europos arešto orderį išdavusiai Lietuvai ir sudarė sąlygas sulaikytajam vėl pasislėpti trečiojoje šalyje.
2014 m. vasario 27 d.
Ketvirtadienį (vasario 27 d.) priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas ragina skirti Ukrainai neatidėliotiną finansinę paramą, o kartu pradėti taikyti tikslines sankcijas asmenims, atsakingiems už prievartą. Europarlamentarai taip pat ragina visas šalis remti Ukrainos vienybę ir gerbti jos teritorinį vientisumą.
2014 m. vasario 27 d.
Jau šiemet Moldovos piliečiai galės keliauti į Šengeno šalis be vizų. Tai numatyta su ES Taryba suderintose taisyklėse, kurioms ketvirtadienį pritarė Europos Parlamentas (460 balsų už, 40 prieš, 10 susilaikė).
2014 m. vasario 26 d.
Trečiadienį Europos Parlamentas pritarė draudimo tarpininkavimo taisyklių pataisoms, kurios užkirstų kelią neteisingos ir klaidinančios informacijos pateikimui. Be to, siūloma užtikrinti vienodas tarpininkų veiklos ir konkurencijos sąlygas, nesvarbu ar jie priklauso draudimo įmonei, ar ne.
2014 m. vasario 26 d.
Europos Parlamentas trečiadienį priimtoje rezoliucijoje (343 balsai už, 139 prieš, 105 susilaikė) pasiūlė netaikyti baudžiamosios atsakomybės prostitutėms, o imtis priemonių mažinti prostitucijos paklausą. Europarlamentarai su nerimu pažymi, kad dėl skurdo ir ekonominių sunkumų vis daugiau moterų ir mergaičių priverstos užsiimti prostitucija.
2014 m. vasario 26 d.
Trečiadienį Europos Parlamentas didele balsų dauguma patvirtino atnaujintas tabako produktų gamybos ir pardavimo taisykles, kuriomis siekiama sumažinti šių gaminių patrauklumą tarp jaunimo. 65 proc. cigarečių pakuotės ploto turės būti skirta vaizdiniams įspėjimams apie žalą sveikatai, aromatizuotos cigaretės palaipsniui bus uždraustos, o elektroninės cigaretės - griežčiau reguliuojamos.
2014 m. vasario 25 d.
Automobiliai yra pats nesaugiausias būdas keliauti. Europos Sąjungoje dėl automobilių avarijų kiekvieną dieną užgęsta 75 gyvybės, o rimtus sužeidimus patiria daugiau nei 250 tūkst. žmonių per metus. Europarlamentarai rado būdą išgelbėti ne vieną tūkstantį gyvybių. Šį trečiadienį, vasario 25 d., jie balsuos už tai, kad nuo kitų metų spalio visose iš gamyklų išriedančiose naujų modelių lengvosiose transporto priemonėse būtų įrengta automatinė pagalbos iškvietimo sistema "eCall“.
2014 m. vasario 25 d.
Antradienį Europos Parlamentas pritarė, tam, kad iki 2020 m. būtų pratęsta ES fondo, remiančio skurdžiausius Sąjungos piliečius, veikla. Jo lėšos sudarytų 3,5 mlrd. eurų. Dėl to jau sutarta su ES Taryba.
2014 m. vasario 25 d.
Antradienį Europos Parlamentas didele balsų dauguma patvirtino taisykles, kurios leis lengviau atsekti, įšaldyti ir konfiskuoti pajamas iš tokių nusikaltimų kaip prekyba narkotikais, žmonėmis ar ginklais, taip pat kibernetiniai nusikaltimai bei korupcija. Tyrimai rodo, kad šiuo metu tik 1 proc. tokių pajamų įšaldomos ar konfiskuojamos.