Europos Sąjungos žinios

2014 m. birželio 2 d.
2013 m. daugumos Europos pajūrio paplūdimių, upių ir ežerų vanduo buvo aukštos kokybės - daugiau kaip 95 % šių maudyklų atitiko būtiniausius reikalavimus. Pajūrio maudyklų duomenys šiek tiek geresni negu vidaus vandenų maudyklų.
2014 m. gegužės 29 d.
Gegužės 27 d. rytą Briuselyje susirinkusi Europos Parlamento (EP) Pirmininkų sueiga - EP ir jo frakcijų vadovai, atsižvelgdami į EP rinkimų rezultatus, pareiškė, jog dešiniųjų pažiūrų Liuksemburgo politikas Jean-Claude Juncker turėtų būti pirmasis siūlomas Europos Komisijos (EK) pirmininku.
2014 m. balandžio 25 d.
Nors šiek tiek daugiau nei pusė (53 proc.) Europos darbuotojų mano, kad darbo sąlygos jų šalyje geros (taip mano 50 proc. lietuvių), vis dėlto daugumos (57 proc.) ES piliečių nuomone, jų darbo sąlygos per pastaruosius 5 metus pablogėjo (su tokia nuomone sutinka tik 29 proc. lietuvių).
2014 m. balandžio 24 d.
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Prahoje dalyvauja (balandžio 24 d.) aukšto lygio ES ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikime, skirtame Rytų partnerystės programos penkmečiui paminėti. Susitikime vadovai aptarė, ką pavyko pasiekti per penkerius šios programos įgyvendinimo metus ir kaip reikėtų ją koreguoti atsižvelgiant į Rytų partnerystės šalyse ir visame regione kylančius naujus iššūkius.
2014 m. balandžio 17 d.
Ketvirtadienį (balandžio 17 d.) Europos Parlamentas balsavo dėl teisės akto, kuriuo norima uždrausti kenksmingų psichotropinių medžiagų, žinomų kaip "legalūs narkotikai“, pardavimą.
2014 m. balandžio 15 d.
Visi ES teisėtai gyvenantys asmenys, kokios jie bebūtų pilietybės ar kur begyventų, turės teisę atsidaryti bazinę banko sąskaitą. Tai numatoma antradienį Europos Parlamento patvirtintose taisyklėse, kurios taip pat palengvins galimybę palyginti sąskaitų mokesčius ir perkelti sąskaitą į kitą banką.
2014 m. balandžio 15 d.
Balandžio 15 d. Europos Parlamentas pritarė naujoms taisyklėms, kurios užtikrins, kad bankų problemos būtų sprendžiamos pačių bankų lėšomis, o ne mokesčių mokėtojų pinigais. Naujosios bankų pertvarkos ir indėlių iki 100 tūkst. eurų garantijų taisyklės stiprina ES bankų priežiūros sistemą ir bankų sąjungą.
2014 m. balandžio 15 d.
Balandžio 15 d. paskelbtoje Europos Komisijos ataskaitoje atkreipiamas dėmesys į mišrioms šeimoms (skirtingos pilietybės sutuoktiniams) Europoje vis dar kylančias teisines problemas, kai jos bando spręsti tarpvalstybinius ginčus dėl jų santuokos arba vaikų globos.
2014 m. balandžio 10 d.
Jei pensijos sulauksite ne Lietuvoje, o kitoje Europos Sąjungos (ES) šalyje, jūsų uždirbta papildoma pensija bus perkelta ten, kur gyvensite. Ir priešingai - jei užsienyje kaupsite papildomą profesinę pensiją, o senatvėje nutarsite sugrįžti į Lietuvą, jūsų teisė į sąžiningai uždirbtas socialines garantijas bus perkelta čia. Dėl tokio sprendimo kitą savaitę balsuos Europos Parlamentas. Jis ypač aktualus dirbantiems tose ES šalyse, kur populiarūs profesinių pensijų fondai....
2014 m. kovo 26 d.
Mažiau palankioms ūkininkauti vietovėms ES valstybės sutarė pradėti ribų nustatymo reformą. Šios reformos siekis yra ne sumažinti ar padidinti nederlingų žemių plotą, bet nustatyti aiškią ir skaidrią vietovių ribų nustatymo sistemą.
2014 m. kovo 24 d.
Po 50 dialogų, kurie vyko kiekvienos iš 28 ES valstybių narių miestuose, daugiau kaip 150 piliečių Europos Komisijos kviečiami dalyvauti Europos masto debatuose, vyksiančiuose Europos Komisijos "Charlemagne“ pastate Briuselyje kovo 27 d., ketvirtadienį. Popiet bus surengtas piliečių dialogas, kuriam vadovaus EK pirmininkas José Manuelis Barroso, visą dieną vyksiančiuose analogiškuose renginiuose su piliečiais diskutuos dar 10 Komisijos narių ir Europos Parlamento nariai. Pageidaujanty...
2014 m. kovo 24 d.
Kovo 21 d. (Briuselis) Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje. ES šalių vadovai aptarė priemones, skirtas ES energetiniam savarankiškumui ir energetikos efektyvumui didinti. Kalbėta apie ES vidaus energetikos rinkos kūrimo pažangą ir išorės energetikos politikos stiprinimą.
2014 m. kovo 21 d.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija baigė įgyvendinti 6 mėnesius trukusį Dvynių projektą, kurio metu su partneriais - Centrine projektų valdymo agentūra ir Europos socialinio fondo agentūra - padėjo Juodkalnijai pasirengti efektyviai administruoti Juodkalnijos Žmogiškųjų išteklių vystymo programą. Ateinantį mėnesį SADM darbuotojai pradės įgyvendinti naują projektą, kurio metu patirtimi dalinsis su Makedonijos specialistais.
2014 m. kovo 21 d.
Kovo 20 d. (Briuselis) Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje, kurio metu ES šalių vadovai svarstė, kokių tolesnių veiksmų ES turi imtis padėčiai Ukrainoje stabilizuoti. EVT posėdyje taip pat aptarta ES ekonomikos būklė ir būdai didinti ES konkurencingumą.
2014 m. kovo 18 d.

Pirmadienio popietę Europos Parlamento Ekonomikos ir pinigų politikos komiteto nariai kartu su Lietuvos finansų ministru Rimantu Šadžiumi ir Lietuvos banko valdybos pirmininku Vitu Vasiliausku aptarė Lietuvos pasirengimą kitąmet įsivesti eurą. Daugelis EP narių sveikino Lietuvos pastangas atitikti euro įvedimo kriterijus, o kartu atkreipė dėmesį į būtinybę stiprinti Lietuvos energetinę nepriklausomybę.