Europos Sąjungos žinios

2014 m. vasario 25 d.
Antradienį Europos Parlamentas patvirtino taisykles, kurios įpareigos ES rinkai gaminti ekologiškesnius automobilius. 2020 m. leistinos naujų transporto priemonių anglies dvideginio (CO2) išlakos sumažės nuo šiuo metu galiojančios 140 g/km ribos iki 95 g/km.
2014 m. vasario 24 d.
Vasario 24 d, pirmadienį, Strasbūre prasidėjusioje plenarinėje sesijoje Europos Parlamento nariai išreiškė solidarumą su ukrainiečiais, kovojančiais už demokratiją ir teisingumą savo šalyje. Jie taip pat pagerbė žuvusiuosius Ukrainoje tylos minute ir pasidžiaugė J. Tymošenko išlaisvinimu.
2014 m. vasario 24 d.
Vasario 26 d. prasideda didžiausio Lietuvoje protų kovų turnyro "Europrotai“ trečiasis sezonas. Prieš dvejus metus startavęs žaidimas šį pavasarį vyks pusšimtyje miestų ir miestelių. Mažo miestelio bibliotekoje ar didmiesčio bare susirinkusius įvairaus amžiaus ir profesijų dalyvius vienys bendri tikslai - ne tik azartiškai bei smagiai praleisti laiką kartu, bet ir praplėsti savo žinias apie Europą.
2014 m. vasario 21 d.
2013-aisiais Europos vartotojų centrų tinklas sulaukė daugiau nei 80 000 paklausimų iš ES piliečių, 11% daugiau, nei 2012-aisiais.
2014 m. vasario 20 d.
Lietuviai jau seniai pamiršo, koks jausmas gerti pusryčių kavą kavinėje, kai nosį riečia šalia sėdinčio kaimyno pypkės dūmas, arba šokti cigarečių dūmuose paskendusiame klube. Nepaisant draudimo rūkyti viešose vietose, tai vis dar yra skaudi problema ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Europos Parlamentas (EP) pasiryžo kovoti su šiuo žalingu įpročiu. Kitą savaitę - vasario 26-ąją - jis balsuos dėl direktyvos, kuria griežtinama tabako gaminių kontrolė.
2014 m. vasario 20 d.
Lietuvos Vyriausybė patvirtinto naujas migracijos politikos gaires. Gairės apima taip pat geresnes sąlygas aukštos kvalifikacijos specialistams Lietuvoje.
2014 m. vasario 20 d.
Šiandien Europos Komisija pristatė naują strategiją, skirtą pakrančių ir jūrų turizmui Europoje remti. Strategija pripažįstamas sektoriaus tvaraus augimo bei darbo vietų kūrimo potencialas. Joje išdėstomi 14 ES veiksmų, kuriais siekiama pakrančių regionams ir įmonėms padėti spręsti kylančius uždavinius ir sustiprinti sektoriaus kaip vienos iš svarbiausių Europos mėlynosios ekonomikos varomųjų jėgų poziciją. Be šių konkrečių veiksmų, dar nurodytos atskiros užduotys, kurių imdamosi valstybės narės...
2014 m. vasario 20 d.
Š. m. vasario 20-21 d. ūkio viceministrė Rasa Noreikienė Briuselyje dalyvauja Europos Sąjungos (ES) Konkurencingumo tarybos posėdžiuose. Dvi dienas vyksiančiuose Tarybos posėdžiuose ES valstybių narių ministrai aptars, kaip didinti Europos pramonės konkurencingumą, diskutuos dėl reformų, leisiančių padidinti produktų ir paslaugų rinkos konkurencingumą.
2014 m. vasario 17 d.
Naujos 28 000 ES piliečių apklausos duomenimis, 94 proc. už savo šalies ribų keliaujančių europiečių dėl tarptinklinio ryšio kainų mažiau naudojasi mobiliojo ryšio paslaugomis. Europos Komisija apskaičiavo, kad telekomunikacijų bendrovės dėl dabar taikomų kainodaros strategijų netenka maždaug 300 milijonų telefonų naudotojų rinkos ir tai daro neigiamą poveikį kitų rūšių verslui, pavyzdžiui mobiliųjų programėlių kūrėjams.
2014 m. vasario 15 d.
Vasario 17-18 d. įvyksiančio forumo "CiTIEs. Ateities miestai. Investavimas į Europą“ pagrindinis uždavinys - suteikti Europos miestams galimybę garsiau išsakyti savo problemas, o miestų darbotvarkę padaryti ES politikos formavimo pagrindu.
2014 m. vasario 11 d.
Vasario 11 d. yra Europos bendrojo pagalbos telefono numerio 112 diena, ja siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į saugą ir saugumą Europoje, primenama apie bendrą numerį 112 ir galimybę juo išsikviesti skubią pagalbą. Bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 galima nemokamai skambinti fiksuotojo ryšio ir mobiliaisiais telefonais visose ES šalyse. Šį numerį surinkęs asmuo sujungiamas su atitinkama pagalbos tarnyba (vietos policija, ugniagesiais arba medicinos tarnyba).
2014 m. vasario 10 d.
Vasario 11-ąją daugelis Europos Sąjungos šalių mini Saugesnio interneto dieną. Lietuvoje irgi prasideda tam skirta savaitė, kurios metu įvairios organizacijos ir verslo atstovai pasakos mokiniams apie saugų elgesį internete.
2014 m. vasario 10 d.
Ūkio ministerijoje veikiantis Lietuvos SOLVIT centras 2013 m. padėjo lietuviams spręsti tarpvalstybines problemas dėl leidimų gavimo gyventi kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse, vizų trečiosios šalies pilietybę turintiems jų šeimos nariams.
2014 m. vasario 7 d.
Vasario 4 d. Europos Parlamentas balsavo už lėktuvų keleivių teisių reglamento pakeitimus, kuriais siekiama sustiprinti šias teises, taip pat suteikti daugiau aiškumo keleiviams ir skrydžių bendrovėms. Šie pakeitimai dar bus derinami su ES Taryba.
2014 m. vasario 6 d.
Šiemet paaiškėjo Europos Parlamento narių pozicija dėl pirmą kartą bibliotekų istorijoje ES Komisijai pateikto Rašytinio pareiškimo dėl bibliotekų įtakos Europos Sąjungos gyventojams.